Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Sinesol #29 üzenetére

    Szerintem ezeket nem csak emberi életek kioltására lehetne hasznosítani, hanem pl. katasztrófa-helyzetnél is, ahol egy élő állat vagy ember számára túl veszélyes a terep ahhoz, hogy egyáltalán megmaradjon ott.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Sinesol #29 üzenetére

    fel tud menni lépcsőn, réseken átfér, ha elcsuszik feláll.

    Ha az oldalára dől, nem tud felálni. Az állatvilágban is ehhez a hajlékony gerincoszlop nyújt csak megoldást, azzal pedig ez a robot nem rendelkezik.

    Ráadásul nem elhanyagolható, hogy a technika fejlődésével milyen gyors és robbanékony lehet egy ilyen...képzeljetek el egy high tech fegyverzettel felszerelt "géptigrist", ami gyorsabb és okosabb is mint az élő, fut akár plafonon is az ellenségre vadászva...stb...ezt még csak meg sem tudná közeliteni valami hernyótalpas valami.

    Cserébe az ára is brutálisan magas lesz, ez a probléma a high-tech kütyükkel... Emiatt nem valószínű, hogy belátható időn belűl elterjednének...

    Az az igazság, hogy egyedül a hadsereg kap olyan forrásokat, amiből lehet mindezeket finanszírozni.

    Ezzel nem értek egyet. A civil szféra is költ bőven K+F-re, ha van gazdasági létjogosultsága. A mikroelektronika, mobil kommunikáció, akkumulátor-fejlesztések terén vannak erre bőven példák.

    Ahogy például a fúziós kutatások sem katonai költségvetésből mennek...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák