Új hozzászólás Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    Jó kis CPU-k, köszi a tesztet!

    OFF:
    Sokan panaszkodnak, ennek ellenére, amit én látok, tapasztalok:
    - Gyerekként hetente egyszer volt csoki, az akkori legolcsóbb, pl. Lottó vagy Szamba szelet. Majd' kiugrottam a bőrömből, úgy örültem neki, akkora értéke volt.
    A kislányom 2 éves. Abszolút értéktelenek számára a szekrényeinkben millió számra fellelhető édességek: Haribo, Milka, Kinder, stb.
    - A festőnk és segédmunkása minősíthetetlen munkát végzett, be sem fejezték a festést, új 'szakikat' kellett keresni. Néhány hét múlva mutatja a feleségem az általam 'imádott' facebookon, hogy az előző festő segédmunkásunk Svájcban síel.
    - Évente cserélik az emberek a telefonjukat. Számomra több okból is erős ez, még akkor is, ha 'csak' 100 e alatti kütyükről beszélünk. De van, aki a 3-400 ezres telóját is cserélgeti évente (az más kérdés, hogy ebben a torz értékrend is vastagon benne van).
    - Néhány száz méteres útnál is autózunk.
    - Dobálunk ki mindent, vesszük az újat.
    - Állandóan húst eszünk, napjában többször. Hányszor volt hús az asztalon pár évtizede? Hetente egyszer, volt, akinek szinte sosem.

    Sorolhatnám még a példákat. Nem vagyok viktoriánus, messze nem, de ma jólét van, ez tény. Divat köpködni az aktuális vezetést, meg sokkal könnyebb panaszkodni és a körülmények áldozatának kikiáltani magam, de belátható, hogy aki ma beleteszi az energiát a dolgaiba, az boldogul és jól él.

Új hozzászólás Aktív témák