Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz siva #10 üzenetére

    Ez csak elvi előny, gyakorlati viszont nincs. Gyakorlati szemszögből beszédfelismerés nem más, mint a hanghullám alakját hozzárendelni egy szóhoz (vagy szótaghoz). Az, hogy azt a szavat hogy írják le, igazából teljesen lényegtelen már. Emberi fejjel azért tűnik könnyebbnek, mert az ember úgy értelmezi a szavakat (feltéve, hogy szemantikus segítséget nem használ), hogy figyel a betűkre (pontosabban a hangokra, ami magyarban esetek jó részében megegyezik a betűkkel) és azokból próbálja rekonstruálni a szót. Számítógépes beszédfelismerés esetén viszont az egész szóra figyel, így nem előny ha könnyebb betűnként értelmezni.

  • dabadab

    titán

    válasz siva #10 üzenetére

    Hadd mondjak ellent: nem.

    Egyrészt a ragozás (fordítottya) meg az összetett szavak (zsepkendő) helyesírása deklaráltan eltér(het) az ejtéstől, másrészt meg alapvetően minden nyelv írása fonetikusnak indult, csak a nyelvek sem időben sem térben nem állandóak. A magyarnak ilyen szempontból annyi előnye van, hogy sokkal fiatalabb a helyesírása, mint pl. az angolé, így kevesebb ideje volt a nyelvnek eltávolodnia a helyesírástól, de az azért jól látszik, hogy pl. az "ly" ejtésben már nem létezik, na meg a hangok hossza se mindig esik egybe az írott alakkal, elég sokan mondanak olyat, hogy "szöllő" v "bakkancs".

    De persze mindez - ahogy Cathfaern is írta - kb teljesen lényegtelen, úgysem a szokásos írásformát használják, hanem vmi fonetikát kódoló szimbólumrendszert.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák