Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz nyisziati #19 üzenetére

    Mivel az early adopter kockákon és a spekulánsokon kívül senki nem használta, így nem csoda. De minél inkább kilép a 22-es csapdájából (ahhoz, hogy elterjedjen, stabilnak kéne lennie az árfolyamnak, de ahhoz, hogy stabil legyen, elterjedtnek kéne lennie), annál kisebb lesz a kilengés.

    Az a baj, hogy sokaknak fogalmuk sincs, mennyire forradalmi technológia, ami egyszerre ötvözi

    1. a digitális pénz kényelmét és hatékonyságát (egész bolygón átívelő utalások, korlátlan oszthatóság, nagy mennyiség "kis" helyen biztonságban, stb.) és még meg is haladja azt (24/7 utalások, alacsony tranzakciós költség).

    2. a készpénz magántulajdon-jellegét (csak te birtoklod és tiéd a felelősség, hogy el ne veszítsd/el ne lopják, amíg nem adod más kezébe (online walletek, stb.), nem befagyasztható, nem ellopható semmilyen tolvaj politikus által.

    3. a globális egyetlen valutát, amit nem kell átváltogatni, ugyanúgy fizethetsz vele az afrikai kofánál, ahogy a thaiföldi prostinál, a Wall Streeten, egy las vegasi kaszinóban vagy a világvégeröcsögei zöldségesnél. (mármint ha elterjedt lenne)

    Az anonimitás meg ugyancsak az optimális egyensúlyi ponton van a privacy és a teljes anarchia közötti ponton. Senki nem fogja tudni Józsi bácsiról (ha kellően elővigyázatos), hogy prosztatakenőcsöt és szexuális segédeszközöket vásárol, ahogy a Coca Cola dolgozóról sem, hogy tegnap Pepsit vett a CBA-ban.

    Senkit nem fog hívni semmilyen banki ügynök, hogy ha túl sok pénze van, nem-e kötne LTP-t vagy fektetné be valami fosba, ha túl kevés akkor meg nem-e kellene neki folyószámlahitel, illetve, hogy látja hogy sokat vásárol a x és y üzletekben, nem-e kell neki bónuszgyűjtős vagy visszatérítős kártya.

    Viszont a drogbárók, fegyverkereskedők, terroristahálózatok simán lekövethetők kellő erőforrás bevetésével, sokkal jobban, mint ha készpénzt használnának.

Új hozzászólás Aktív témák