Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qad

    senior tag

    Hát azért még van pár régebbi játék amit szívesen előveszek és sajnos csak 1-2 magot használ, pl. Skyrim, Fallaout 4 (ezzel játszok most), Úgyhogy ha lehet legyen csak az az AMD proci egy szálon is jó teljesítményű, és akkor veszek belőle én is.
    A felcsigázáshoz nagyon értenek, de van egy sanda gyanúm hogy ha a teljesítmény és órajel pletyka amivel az Intel elverik igaz lesz akkor viszont olyan árat csapnak hozzá hogy attól lesz savanyú a szőlő. Csapok is gyorsan a számra, nehogy igazam legyen(radeon VII-ből kiindulva pofátlanul magas árat kérni, bárki tud).

  • qad

    senior tag

    válasz schwartz #35 üzenetére

    "Skyrimben vagy mas "egyszalas" ocska jatekban (CS, SC2, WoT) 9900K-val, monnyuk, van 400FPS-ed es R1700-al meg 380. Ertem."

    A Skyrimet azért nem mondanám ócskának és főleg nem egy CS-hez hasonlítanám, de ez legyen szubjektív.

    Viszont játékban, mert erről volt szó eddig is, csak szeretnéd ha 20 fps(azaz kb ~5%) különbség lenne az 1700 vs intel csúcs procija között. Itt egy teszt aminél ilyen 5%, 37% és 28% különbségek vannak. Természetesen az intel javára. Tehát amíg az amd a közelében nem lesz a tesztek szerint is addig nem igazán van miről beszélni. Most már megint megy a hype/reklám vonat ezerrel csak nehogy megint leesünk róla mikor jönnek a tesztek. Frankón szeretnék hinni a "ne szidjuk az AMD-t" felkiáltásban, hátha leraknak most már valamit az asztalra és ha más nem, de legalább árverseny lesz. Többszálú teljesítményben már jobb az AMD, ezt el kell ismerni. Ez eddig sem képezte vita tárgyát, mert az FX, sőt még a Buldózer is megelőzte korát többszálú teljesítményben, de sajnos játékokban kevés.

  • qad

    senior tag

    válasz #04430080 #69 üzenetére

    Hatalmas bocsánat, DE R1700 vs 9900K processzorokat említette a kolléga szóval, én még régebbit is linkeltem. Ha figyelmesebben elolvasod bármelyik hsz-t....

  • qad

    senior tag

    válasz schwartz #87 üzenetére

    Bocs, de nem pénzről beszéltünk, hanem teljesítményről. Szerinted miért várom én is az AMD-t? Hát nem a legendás soha nem látott(na jó egyszer jobb volt mint az Intel) legjobb teljesítményéért, hanem a pár % teljesítménykülönbség és a sokkal jobb Árért. Ha ugyanannyiért adja mint az Intel vagy ő is kemény pénzt fog kérni a procijaiért amíg az intel össze nem szedi magát, akkor ha rajtam múlik ott fog a raktárában porosodni a terméke.

    Megpróbállak meggyőzni. Azért érdemes processzorból szinte a legjobbat venni( AMD-ből sem a 3600-as lesz a legjobb teljesítményű valószínűleg), mert mondjuk 3700x kihajt egy 2080-at hibátlanul, addig egy 3600-as mellé betéve a 2080 ne adja le csak a 2070 teljesítményét. Magyarul buksz 20% teljesítményt pedig te a 2080 árát fizetted ki. A videokártyát 1-2-3 éven belül kicseréled és amikor az újat beteszed valószínűleg buksz 1-3-5 % teljesítményt az új videokártyából mert már nem elég neki a cpu ereje. Ezzel elleszel megint 1-2-3 évig és akkor proci-alaplap-videokártya csere.
    Viszont ha te már eleve egy gyengébb procit veszel akkor a második videokártya vásárlásánál már erősen közelít a 20-30-40% teljesítményvesztéshez a cpu-gpu összeférés miatt pc-d. Magyarul a második videokártyával lassan gépet is érdemes cserélned, tehát akkor melyik az olcsóbb?

    Ez egy alap példa volt és most tekintsünk el a multis játékoktól meg a 4k játékoktól. 4k játékra nekem nem telik (nem veszek ezért túlárazott 2070-2080-at, feljebb ne is gondolkodjunk) viszont szeretek multizni ahova nem árt a 120-144 fps és Hz, amúgy meg single játékban is sokkal simább az élmény sok fps-el. Az enyhén húzott I7-4790K- m alig hajtja ki a 2060-at(ez is drága volt DD), amúgy meg mindenki felesleges pénzkidobásnak tartotta az i7-et mondván sehova nem kell ekkora erő. Most a 2060-tól összefossa magát, a BF1-BFV-öt már el sem indítom, mert a ghost recon wildlands single player játékban 80-100% terheltség között megy, megy.......akadozik inkább, a kázán üzemmódról meg inkább ne is beszéljünk.

  • qad

    senior tag

    válasz #04430080 #93 üzenetére

    Bátya...:) Ha lehet ne szólj hozzám mert másodjára írom le hogy felejts el a 4k-t. Erre megint azt erőlteted.

    (#100) MongolZ
    Neked is be kell szólnod Bátya .... Ha kívánod itt egy teszt az ellenkező oldalról. Tehát az 1700-as teszt nem tetszett akkor itt a 9900K teszt. Ugyanis ha vetted volna a fáradtságot hogy visszaolvass a beszólás előtt akkor tudnád hogy az 1700 vs 9900K volt a téma. Szóval ennél újabb teszt nem nagyon lesz és itt meg viszont a kanyarban sincs az 1700(ugyanis a tesztben sincs benne). Végignézheted de ott a konklúzió és ott a 2600x-et veri el közel 20%-al.

  • qad

    senior tag

    válasz koko52 #116 üzenetére

    Néztem a videót. Te is nézted? Fortnite, Mafia 3 i7-9900K és 2060 alatt 97% alá nem megy a videokártya kihasználtsága, míg a 4790K alatt 66% a minimum a Fortnite alatt és 80-85-től indul felfele a Mafia3-nál. A többi játéknál hozza a papírformát. Te is nézted? A ghost recon wildlands single player alatt nálam 80-100% között volt terhelve a proci. A witcher 3 a városokban ugyancsak kiakasztja 100%-ra, a többi résznél már elfogadom a 70% -ot. Azt hogy a videokártyám nem megy 97-98% azt nem fogadom el. Szóval már kevés hozzá a 4790K procim. 1660 Ti-al tuti 97%-on menne végig.

    (#117) Ferke77

    Gyerekek az igazmondásotokat hagyjátok már otthon. Ár - érték arányról szó sem volt, amiről szó volt, és most írom le utoljára AMD vörös szemüveges emberek. 1700 vs 9900K összehasonlításról volt szó, miszerint a kettő között 5 % különbség van. Nos cáfoltam, hogy azért még annyira nem jó az AMD, erre nekem ugrottak hogy miért olyan tesztet linkelek ami régi és 1700 vs 8700K az összehasonlítás. Linkelem a legfrissebb tesztet ahol benne van a 9900K de már nincs benne az R1700. Erre megmondjátok hogy de jó a 2600x és milyen drága a 9900K proci. :R :R Olvassatok vissza várom már az új AMD és még mindig nem tudok normálisa játszani a 4790K procival

  • qad

    senior tag

    válasz Ferke77 #131 üzenetére

    Már megbocsáss, de nem én dobtam be a teljesítmény témát. Ha ár-érték arányról beszéltünk volna akkor egészen más lett volna. A téma az volt hogy míg a 9900K tud 400 fps-t addig az R1700 tud 380-at. Na ezt cáfoltam meg. Ha azt írta volna, hogy olcsóbban akkor meg sem szólalok, de kinek nem inge ne vegye magára, olvass vissza mire reagáltál elhamarkodottan.

  • qad

    senior tag

    válasz schwartz #137 üzenetére

    Hát igen, mondja az aki nem hisz a teszteknek. Ezek szerint tök mind1 hogy milyen processzor van a gépedben, mind ugyanazt nyújtja teljesítményben. Jaaa, "Lefogadom veled, hogy i7-920-al alapon jobb eredmenyeket kapok Mafia3 meg Witcher3-ban egy 1080ti-vel mint te a 4790K+ 2060-al. Szarabb a 920 joval? Igen. Nemhajccsaki a VGA-t? (kit erdekel)Na és......."
    Erről beszéltem, a boltban kifizetsz egy 2060-at, de hazaérve csak egy 1660 TI teljesítményét kapod mert nem hajtja ki a proci. Buksz nem kevés pénzt és teljesítmény.

    Na és erről se beszéljünk "Megegyszer mondom, sehol a budos eletben nem lesz olyan erdemi kulonbseg egy R1700 es I9-9900K kozott ( azonos VGA, RAM stb, grafikai beallitasok mellett) ami befolyasolna a jatekelmenyt. " Ezzel már nem tudok vitába szállni. :R Minden elismerésem a tiéd, hogy ennyi pc-d van. Ezelőtti processzorom i7-920 volt.

    (#138) Ferke77
    Ár-érték arányról még mindig nem volt szó, az a 20% teljesítmény különbség meg amin vigyorogsz az meg annyi hogy pont az eggyel drágább videokártyát kell kifizetned hogy az elvárt teljesítményt kapod. Videokártyát sűrűbben cserél az ember mint procit. "Drága hobbi az Intel!" Ezzel egyetértek, én sem vennék ennyire drága intel procit, már tűkön ülve várom az AMD bemutatóját.

  • qad

    senior tag

    válasz schwartz #146 üzenetére

    Nem tudlak követni. Ez milyen teszt vagy hogy kerül ide 4570K? Ha az én procimra gondolsz akkor az 4790K és fix 4400 Mhz-en van hatjva(fix boost). Értem én hogy nem számít a processzor erő ha 1440p-ben nyomod, de nem mindenkinek telik 4k monitorra és hozzá RTX 2080-ra(steam primary display resolution) hogy meglegyen a stabil 60 fps. Jó nekem a full hd mint az emberek 60%-nak, csak nem elégszek meg a 60 fps-el ezért mondom hogy kevés már a procim egyes esetekben. Jó tudom váltsak 4k-ra vagy fogjam be a pofám és játszak full hd fix 60 fps-el mint mindenki más. Bocsánat hogy van szemem és érzem hogy a cpum teljesítményben negatív, fűtésben duplán pozitív irányt vett.
    Remélem az AMD tud majd villantani intel=<teljesítményt olcsón. Nem, kávét nem kell főzzön, de ilyen extra helyett inkább hódítson magának felhasználókat, a 81% (a 19% az a vörös szemüveges AMD mag) inteles felhasználó bázisból van honnan átcsábítson embereket. Sokan jól járnának.

    [ Szerkesztve ]

  • qad

    senior tag

    válasz schwartz #149 üzenetére

    Írtam ha fix 60 fps-el játszanék akkor elég lenne a procim és semmit sem érzékelnék. Viszont szeretnék 120-144 fps-el játszani amennyi a monitorom frissítése, viszont nem hajtja már ki a procim annak ellenérre hogy nem mindig megy fel 100%-ra a cpu kihasználtsága. Folyamatosan megy az Msi Afterburnerrel a monitorozás és ritkán mutat 97-99%-os videokártya kihasználtságot, ilyen 70-85% között mozog tehát lenne még feljebb. A A 2060-as videokártya egy gtx 970-et váltott ahol a kihasználtság folyamatosan 98% volt. Ezért mertem azt mondani hogy kevés a procim már a 2060-nak. Ha fix 60 fps-re állítom és még ráteszem a vsyncet is akkor hibátlan(de ez nem egy office gép és abban nincs 2060-as gpu).

  • qad

    senior tag

    válasz Zoltn #154 üzenetére

    Ha azt kérdezed hogy elég-e a 2060 a full hd 144 Hz-hez akkor a válaszom nem. Sok esetben vissza kell venni a grafikai beállításokból hogy meglegyen és akkor sem stabil. Írtam már pár helyen a Ghost Recon Wildland a legjobb példa rá. Megeszi(100% kihasználtság) az I7 -es procimat 4 mag-8 szállal a bázis területeken. A többi helyen is 80% felett van a kihasználtság és a procim enyhén oc-va is van. Ettől függetlenül a grafikát állítgatva 100-130 fps-t lehet belőle kicsikarni átlagban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák