Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz stevve #179 üzenetére

    Androidnak sztem elég jó az erőforrás kezelése. Persze a szarul megírt külsős appok tönkre tudják vágni.

    Ez nem sapka, nem sapka esete. Mindenki tudja a multitaskot. WP nem. Fut egy IGO, navigál, bejön egy hívás aztán mikor lerakom, nem navigál tovább? játszok ejön egy hívás lerakom és .... ááá 2010ben ez nonszensz. De még 2009ben is azvolt alá szifon.
    No mind1 ez szigorú szvsz, ha majd fél egy két év... múlva ilyenek javítva lesznek megnézem jobban... :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz stevve #179 üzenetére

    "10 app állandóan, ha 5-nél elkezd bezárni?"
    Ez csak egy példa volt, hogy nem muszáj a 3rd party multitaskingot teljesen kizárni, lehet azt korlátozva is bevezetni, nem muszáj pont 5re korlátozni, hanem vmi elfogadható számra, ami még nem fekteti meg a hardvert.
    Gondolom, ha korlátozva lenne a futtatható programok száma, akkor én is jobban megválasztanám mi fusson :)

    Olvastam a cikkedet már megjelenéskor, és éppen ezzel van bajom, hogy nincs "background processing" a nem gyári, vagy hub-beli programoknak, lehet tőlem bmilyen okos a resume és pause funkció, az nem fogja nekem felváltani azt, hogy vmi ténylegesen mukodjon (bocs, ezt nem lehetett kihagyni:P :D).
    Persze, mondjuk amíg nincs is olyan program, aminek szüksége lenne erre a funkcióra (valós offline navi program), addig nem feltűnő a hiánya :)

    "Én azért megnézném, hány százalékon áll a memória és mi történik, ha a 10 állandó mellé, amire égető szükség van, elindítasz még 1-2 komolyabbat (navigáció)."
    Szépen összehegesztett és beállított rendszeren, indítás után, minden szükséges program betöltése után van kb 256 szabad megányi ramom.
    Komolyabb navi elindítása után (itt egy komolyról tudok csak beszélni, ami sajnos warez, és komolynak is csak azért mondható, mert nincs optimalizálva, és egy darab k*kik: amigo for android minden csicsás 3d cuccal bekapcsolva) is marad bőven ram és erőforrás, de az összes többi navi nem igazán zavarja, volt hogy stressz teszteket futtattam desire-n, navigon, copilot meg még pár egyszerre, nem igazán zavartatta magát, a ram meg elkezdte magát tisztítani 60mbnyi szabad ram körül.
    Hidd el, volt már olyan android telóm, ami siralmasan lassú volt (htc magic), ott valóban elgondolkodik az ember, hogy kell-e így terhelni a kicsit, de személy szerint desire-el még nem volt gondom, a lassúlások is szerintem a nem megfelelő használatnak, vagy, és most nem a desire-ről beszélek, hanem az olcsóbb telókról, arról, hogy a tulaj a teló árához és képességéhez képest többet várna el tőle és szépen hoppon marad.

    "Az, hogy egy külső alkalmazás mennyire gány, ne legyen már az oprendszer baja... ezt oldja meg az, aki alkalmazást ír."
    Persze, ez nem az ms hibája, de itt az alkalmazás író van rászorulva az ms miatt, hogy vmi félmegoldást implementáljon az appjába ami áthidalja a multitask hiányát, ha nem lenne erre rászorulva, nem lenne gány megoldás :)

    Jó, lehet, hogy a c/p túl van lihegve, de mindenesetre én kényelmesebbnek tartom a meglétét, mintsem a hiányát, mert sose lehet tudni (mint írtam pl: a nyári esetemet, amikor nagyon jól jött)

    "Ez honnan jött, hogy így lesz? "
    Az androidos, és pár wm-es teló szomorú tapasztalata, mert pénzelheti akármennyire a gyártókat az ms, az ő céljuk a profitmaximalizálás, hogy mindig a legújabb, legjobb telefonokat vegye meg a felhasználó.
    De őszintén remélem, hogy nem így lesz, mert akkor végre ténylegesen éreznénk egy kicsit a változás szelét :)

    De inkább 1 év múlva leszek kíváncsi a rendszerre, hogy hova növi ki magát, amikor már elveszti ezt az erősen béta szagú jellegét.
    Viszont már szívesen kipróbálnám személyesen:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák