Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz emvy #238 üzenetére

    Pl. abból, hogy amíg a kereszteződéshez közeledtem, motorfékkel jobban lassult az autó, mint amikor a vége felé kinyomtam a kuplungot, és fékezni próbáltam.... :DDD Ha a motorfék előtte tudott, az ABS-nek is tudnia kellett volna.

    (#239) bambano: POntosan, ahogy írod, nem állítottam, hogy minden ABS rossz, és dobjuk ki, csak azt, hogy ahhoz képest, hogy egy kritikus biztonsági komponens, elég könnyen visszafelé sülhet el. És ez még csak nem is egy önjáró gép. :D

    Szerintem amúgy ezen túl sok ragozni való nincsen. Ha hasonlóan tudok fékezni bármilyen útviszony mellett, mint az ABS, néha még jobban is, akkor minek hagyjam bekötve, plussz biztonsági kockázatot vállalva? Természetesen ezzel nem akarok senkit bátorítani erre, maximum arra, hogy gondolkozzunk kicsit kritikusabban. :R Anyámnak pl. megváltás lenne az ABS, bármilyen időben jobbat fékezne vész esetén nem kevéssel... :DDD
    Nekem is volt olyan fiatal céges autóm, amiben inkább nem kötöttem ki az ABS-t, mivel nem okozott feltűnően gondot, és úgy voltam vele, baj esetén inkább én mutogassak az ABS-re, mint a cég rám, hogy kikötöttem. ;]

Új hozzászólás Aktív témák