Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    Én idén fejlesztenék gépet, de nem tudok dönteni, hogy 2700x vagy 3600x. Előbbi több de kicsivel lassabb mag, míg utóbbi kevesebb de gyorsabb mag, és utóbbi szinte minden tesztben felülmúlja a régebbit, de a több mag miatt lehet a régebbit választom, egy B450-es lappal együtt.

    Idén milyen videókártyát lesz érdemes vennem, mert árban felérem a 2070 supert is, de ha márkahű akarok maradni akkor 5700xt, vagy várjak hátha valamelyik gyártó kijön valami újjal?
    A kártyával a cél a FullHD, meg legalább 2-3 év. Kacsingatok Linux felé is, ott az Nvidia jobb volt drájverben. amúgy van sok régebbi játékom is, single player játékokat játszok, az online lövöldék nem igazán érdekelnek, mert azokhoz már én lassú vagyok.

    Van még egy videókártyás kérdésem. Akinek van böszme hűtéses kártyája mondjuk 5700 giga 3 ventis, vagy 2070-től márkátó függetlenül a 3 ventis hűtésűek, a legtöbb ilyen kari 2 slotnál szélesebb, de a venti burkolat nem sík hanem domború, vagy enyhén csúcsos, és így közelít a három slot szélességhez, be fér-e alá a közvetlen alatta lévő PCIex1 slotba egy valamilyen alacsony kártya. Az a nyomorom, hogy van egy X-fi Titanium, egy TV tuner, egy Avermedia C127, és egy sata kártya ami 1 esata + 1 belső sata, és ezeket el kellene tudnom helyezni. Régebben voltak olyan alaplapok amelyeken volt 8 sata, meg esata (sajna 7 eszközöm van DVD-vel együtt), már elfogadható árban biztos nincs ilyen, plusz szinte mindegyik új lapon a legfelső slot helyét átvette az nvme slot. Tudom van olyan cucc, hogy az nvme slotba bedugom és PCIe slot lesz belőle, ha más nem lesz akkor maj veszek egy olyat.

  • JHC

    tag

    válasz BiP #201 üzenetére

    Tudom van 2 slotos 2 ventis MSI Ventus 2070 super, csak nem tudom mennyire hangos, mert a Gamig X verzió szép csendes, viszont éppen túl lóg a vásárlási utalványomon.

  • JHC

    tag

    Válaszolnék mindenkinek aki segített a választásban. Prociból 3600X lesz az X nélküli helyett, mert nem akarok tuningolni. Alaplapból MSI B450-A PRO MAX vagy Tomahawk, de cégnél van 1 darab Pro azzal jók tapasztalataim. Hűtésem már van Noctua NH-U12, mert az FX8320 sem a hűvös fajta, bár nincs tuning, és a turbó is ki van kapcsolva, de az RX470-el karöltve jól el vagyunk. Videókártyánál szerintem 2070 super lesz, mert az 5700-nak még mindig vannak driveres nyűgjei, meg néha ritkán szoktam videót is kódolni, meg még ki tudja mit nem, de mindig az volt a rákfene, hogy sokkal gyorsabban végeztem volna, ha Nvidia kártyám van, mert sok szoftver támogatja a CUDA-t, míg az AMD hasonló cuccáért nem tolonganak annyira. Aztán mondjuk a vga fogyasztása sem mindegy, hang szempontjából, márpedig az 5700XT 2db 8pines csatlakozóval van szerelve. Kacsingatok Linux felé, ott még mindig az Nvidia a jobb.

Új hozzászólás Aktív témák