Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Egy tizenegy éves LGA1366 konfigról váltottam decemberben. Előtte lassan kimaxoltam a benne levő lehetőségeket, párosával vettem bele a DDR3-as ramokat, míg végül kimaxoltam a slotokat (plusz a memóriatámogatást is). Először egy SLI rendszert örököltem a tesómtól (GTX460-asok), majd öt éve belepasszíroztam egy GTX970-est (na az nem volt olcsó). Azzal elérte az ésszerű/gazdaságos határait. Idén nyáron még megleptem egy RTX2070-essel (egy héttel a Super sorozat előtt, de hát honnan tudhattam volna), de akkor már a jövőre gondoltam, tudtam hogy az i7-965 már kevés lesz neki. Mind minimum, mind maximum FPS-ek tekintetében nem volt ideális ez a pár hónap, de egyszerre nem volt ezer euróm a minőségi cserére. (Mindezen idő alatt a fődarabok cseréje miatt háromszor vettem/upgradeltem windowst - retail kulcsokkal ez nem volt nagy tétel)

    Mert FullHD felett már nem lehet fekáliával gurítani. Az erős középkategóriás kvartett (VGA 530EUR, lap 95EUR, Proci 180, 32 Gb RAM 150EUR lenyelte a büdzsé 85%-át. Szerencsére máskori upgradekkel nem kellett egyből kaszába dőlni, a táp (600w Bronze Plus), ház (Corsair Carbide 300R), tárhely tekintetében nem volt indokolt cseredarab vétele. Még az ember vesz hozzá egy közepes SSD-t, és elérkezett 1100 euróhoz. És itt már rengeteg helyen megnyisszantottam az "álomgép"-em büdzséjét. Lett X570-s chipset helyett B450 (-100EUR), 3600X helyett 2700X (-50EUR, viszont a gyári hűtő nagyon nem rossz ám! Vérpistikéknek ajándék RGB-vel. Azonnal stabil vörösre állítottam. Kínzó kérdés: melyik idióta nem tud élni pulzáló fények nélkül???) RAM-okból is a legolcsóbb G-Skill-eket vettem (Aegis 2X16 Gb@2133/ XMP3200 MHz. Megbántam, beszoptam, igazából nem tudom miért nem bírom az alapórajelről feljebb tornászni - lehet h a proci miatt? QVL Hmmm....)

    Ez egy ilyen bicikli. Keresi az ember a Grált, de occsóért nagyon nehezen fogja megtalálni. A maximum FPS nem igazán, ellenben a minimum az azért rettenet' fontos. Még 45-50 FPS-el együtt tudok élni, mert leginkább single címekkel , meg autós játékokkal nyomom, de igazán a 60 feletti számok csalnak mosolyt az arcomra. No nem FullHD-ban, hanem 3440X1440-ben. Witcherben inkább a minimum felé tendálok (extra textúra pakkal), Forza 7-ben viszont már 100 környékén van a számláló.

    Jelenleg (2020 január) inkább az AMD-nek áll a zászló a proci téren, a VGA-ban nem igazán látok vörös alternatívát. Valaki megjegyezte hogy a ray tracing az mókusvakítás. Meglehet, de rohadtul vakulnak a mókusok a Metro: Exodus-ban, marha jó fícsör. Kicsit bosszús vagyok hogy felemásan sikerült a válogatásom, de együtt tudok élni vele egy pár évig. az i7-965/GTX970 kokmbóval nem nagyon kellett fullHD-ban kompromisszumot kötni, remélem ez a természetes evolúció a magasabb felbontások felé nem emészti fel két-három évig a gépem erejét. A 4k-t biztos hanyagolni fogom még néhány évig, egy 32-es monitortól már nem lehet elég távol ülni, és nincs az a mani, amit ne lehetne a gépbe lapátolni a 60+ FPS-ért (igaz, ez 34-es de cserébe 21:9-es aránnyal. Tudom, perverz vagyok)

    Ha valaki végigrágja magát a kommentemen, szűrje le a tanulságokat az upgrade miatt, és válogasson lehetőleg mindent össze. a ki-mit-támogat rovatot meg böngéssze rohadt sűrűn...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák