Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz hallador #86 üzenetére

    Rengeteg pozícióhoz (van egyáltalán olyan irodai munka, ahol nem?) kell az internet. Keresel egy új beszállítót, keresel egy VTSZ-ot, utánanézel egy problémának, stb. Én meg is vadulnék, hogy ha nem lehetne használni a netet - arra, amire akarnám. Nem csak azért, mert kb. embertelen, hanem mert a munkámhoz kell. Mindenfajta - akár részleges - tiltás bekorlátoz, és egyik munkáltató sem szeretne gondolkodásra képtelen dolgozókat.

    Dyra: "Errefelé megy a világ. Szerintem pár év és nálunk is "Bring Your Own Device" lesz. Olcsó, rengeteg költségtől megszabadul a cég a felhőtechnológiával pedig teljesen másfajta biztonságtechnika lesz mint ami most van."
    Aha, persze. Az kéne már csak. Rengeteg költségtől megszabadul a cég - papíron. Amit a munkáltatókan kmásfajta képpen kell majd megfizetni. Igen, hozzam a gépemet? Akkor +10% fizu... a konkurencia is ennyit ad, csak nem kell vinnem gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz turbulencia8 #89 üzenetére

    Ez a félévente telepítgetés nekem addig ment, amíg egyszer nem lett legális Win-em. Addig tényleg így volt. Azóta ezek teljesen megszűntek. Mindegyik panoszkodó, amelyikkel eddig beszéltem, tört Wint használt.

    Biztos lecsapnak az 1%-os Linux táborra ;)

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz hallador #101 üzenetére

    index.hu, startlap.hu, gazdasági oldalak, gyártással kapcsolatos oldalak, stb, mindennap nézegetem őket. Nem csak azért, mert érdekel, hanem mert tisztában kell lenni a környezet történéseivel. Gyártó cégnél dolgozom, tudnom kell, hogy kivel mi történik. Akár gazdasági téren, akár a konkurenciával, akármivel. Ha egy index.hu-t lekorlátozol, akkor mit engedélyezel? Tovább megyek: hogy keresel új beszállítót? Hogy nézel utána egy egyedi problémának? Hogy keresel megfelelő szerszámgépet? Végtelenségig lehetne folytatni.
    Sok cégnél pont az ilyen hülye korlátozások miatt vannak begyöpösödve az emberek Egyszer behívtak interjúra, kíváncsi voltam, ezért elmentem (abszolút más iparban dolgozom), mikor rákérdeztem a HR-estől a próbaidő hosszáról, visszakérdezett, hogy mégis, mennyi lenne - 3 hónap. Mire én: hát úgy fél éve változott a törvény... a válasz: hatalmas kikerekedett szemek. Inkább dolgozzanak a napi 8 órából 5-öt a 6 helyett, de legyenek tájékozottak, naprakészek, elégedettek. Ha azt akarjuk, hogy valaki dolgozzon, akkor nem korlátozni kell, hanem megfelelő mennyiségű munkt adni és számonkérni. A korlátozás gyerekes és idegesítő dolog, és ezt tudják a munkavállalók is.

Új hozzászólás Aktív témák