Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aujjobba

    addikt

    válasz Dare2Live #34 üzenetére

    Ugy gondoltam a Hi-Res Audio megy BT-on keresztul, de ugy tunik tevedtem.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #34 üzenetére

    - Ott az LDAC minden telefonban Android 8 óta, 990kbps lossless átvitel. De úgysem ez lesz a legnagyobb gond, hanem az esetleges vételi problémák, amikor vagy túl messze vagy mindentől és nem verődik vissza a BT jel (a testeddel meg leárnyékolod a telefon-füles közti jelutat), vagy túl sokan vannak körülötted BT-vel és WiFi-vel, és nem marad elég sávszélesség.
    - Lossless-ről lossless-re konvertálás még elméletben sem szabad gondot okozzon azért :N
    - Meglepően sok füles tudja már manapság a LL kodeket, inkább az a baj, hogy ezt alig tüntetik fel bárhol is.

    - Azért azt érzed, hogy a SE215 nem egy 4000 forintos kategória volt soha, ráadásul cserélhető kábeles, ami messze a legnagyobb gondja szokott lenni a füleseknek, hogy elszaggatják a vezetéket az emberek pár héten-hónapon belül. Szóval ha kibír az elektronika és akksi 2 évet, akkor már tovább bírja, mint az átlag füleskábel.
    - A legnagyobb különbség hangminőségben az olcsóbb BT-s és vezetékes fülesek között amúgy a basszus (relatív) hiánya a BT füleseknél, ami szerintem még áldásos is tud lenni a sok filléres kínai kacatból jövő hüppögő részlettelen hangzás után.

    - Illetve azt is mindenki mindig elfelejti, hogy vannak olyan BT egységek, akár fillérekért, akár kicsit drágábban, amibe be lehet dugni bármilyen fülest, ismerik a jó kodekeket és sokkal jobb hangminőséget tudnak akár, mint a legjobb, audiofilnek kikiáltott telefonok. Már ha ez szempont.

Új hozzászólás Aktív témák