Keresés

Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    Inkább fizetnék havi 390 forintot, semmint reklámokat nézegessek. Ki használ reklámblokkolót? Akit nem érdekelnek a reklámok. Akit nem érdekelnek a reklámok, azokat nem fogják tudni elcsábítani a hirdetések, mert céltudatosabbak, és a saját igényei szerint vásárolnak, nem reklámok hatására. Vagyis nekik hiába jelennének meg a hirdetések, akkor sem érnének célt és hatásuk a nullával egyenlő. Tehát csupán megjelenésben érvényesül egy-egy reklám, a hirdető ettől nem fog nagyobb forgalmat realizálni.

    Az a baj a havi 390 forinttal, hogy nincs lehetőség a havi előfizetésre. Én nem adok előre 12 hónapnyi pénzt, mert ki tudja, hogy hol leszek teszem azt fél év múlva és akkor további fél évnyi összeget miért is tolnék be oda, ahol nem vagyok jelen? Tegyétek lehetővé a havi befizetést és akkor szó nélkül, minden hónapban nyomatom ezt az összeget, miközben továbbra is blokkolom az összes reklámot az összes oldalon, amit az internet előfizetésemmel elérek.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Parci #915 üzenetére

    Ha ezt meglépitek, úgy gondolom, hogy végetek lesz úgy kajakra. Egyszerűen zuhanásszerű módon elapad a látogatószám, ami egyik feltétele annak hogy a befektető részéről egyébként haszontalan és ráfizetéses reklámokat megkapjátok. (Én soha nem költenék ilyen reklámokra egy fillért sem, hol jön már vissza a befektetett összeg...) Ha bármit ki akartok erőszakolni, annak rossz vége lesz szerintem, elvégre a PH nem létszükséglet, le lehet mondani róla. Korábban már írtam és mások is feldobták: Optimalizáljátok a támogatási rendszert, csináljátok meg havi előfizetésesre és azonnal nyomom a zsetont. Egy évre meg fél évre nem fizetek ki előre semmit. Csináljatok negyedéves modellt. Még abban is benne vagyok, és akkor fizetek, plusz még olvasom a PR cikkeket is ugyebár. De a reklámblokkolót nem fogom sehol kikapcsolni, mert nem érdekel egyetlen ajánlat sem, ha valami kell, akkor célirányosan utána nézek pár kattintással, és kész. És tartok attól, hogy ezzel tömegek vannak így, tehát ha nekiálltok blokkolni ezeket az embereket, akkor ezzel magatokat állítjátok a bré rossz végére... Már bocs.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Parci #959 üzenetére

    "negyedéves, féléves prémium tagsági lesz (arányosan drágábban, persze), megígérem"

    Ez esetben abszolút számíthattok rám, sokkal szívesebben fizetek közvetlenül nektek a munkátokért, mint egy spamszóró hirdetőnek.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz #32839680 #1110 üzenetére

    Bocs, de ez most nagyon de nagyon rossz hasonlat volt. Tudom, mert van "érdekeltségem" offline havi lapnál. A nyomdaszámla több milliós tétel minden hónapban. A terjesztő (Lapker) elviszi a forgalom 60%-át terjesztési jutalék címén. Ez is veri a tízmilliós tételt. Ugyanakkor fent kell tartani egy szerkesztőséget (irodabérlet, rezsi, folyamatos fejlesztések), fizetni a belsős munkatársakat, fizetni a webes dolgokat. Egy offline lapnak valamivel több a kiadása, mint egy online lapnak, nem hinném, hogy akár egy PH-nak tízmilliókat kellene kifizetnie havonta fenntartási költségek címén. És még mielőtt: A mi lapunkban alig van hirdetés, egy-két partner fog le két-három oldalt, úgyhogy teljes egészében az előfizetői és újságosnál megforduló olvasói táborból kell megélni. És láss csodát, egész jó sikerül.

    Ezzel nem azt mondom, hogy a PH-nak nincs joga döntéseket hoznia. Előbb-utóbb úgyis az lesz az általános modell, hogy a nagyobb online oldalak pénzt fognak kérni az olvasóiktól, ez szinte elkerülhetetlen. A reklámtevékenység vissza fog szorulni, mivel fel fogják ismerni, hogy távolról sem hoz annyit, amennyit beleölnek. Ez át fog alakulni egy mecénási-támogatói (érdekkörben levők finanszírozása) formára, a többit meg el kell intézni a rendszeres olvasókkal, akiktől előfizetői pénzeket kell majd kérni. Más értelmes alternatívát nem igazán látok. Persze ezt is jól be kell majd lőni, mert senki nem fog havonta tízen-húszon online lapra előfizetni tízezres, de még ötezres nagyságrendekben sem. Ekkor jön majd a "nagy tisztulás", amikor maguk az olvasók döntik el, hogy melyik oldal érdemes a megmaradásra és melyik váljék az enyészetté. Szelekció lesz, és tényleg csak a legnépszerűbbek maradhatnak fent üzleties formában. A többi vagy visszasilányul hobbi oldallá, vagy eltűnik. Más alternatívát én nem igazán látok.

    [ Szerkesztve ]

  • #96349952

    törölt tag

    válasz sti #1235 üzenetére

    A nyomtatott sajtó egy része köszi, de még egész jól elvan. Igen, idővel meg fog szűnni szinte teljesen, de akkor kénytelenek lesztek fizetni a vezető portálok olvasásáért, mert ha nem, akkor maradnak a webshopok meg a ferike98 youtube csatornák. Senki nem fog ingyen ellátni titeket semmivel. A sajtó sem.

Aktív témák