Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ádyka

    őstag

    Bankkal kapcsolatban állni? Maximum annyira, hogy legyen egy számlám meg egy bankkártyám és kész. Még így is szépen fogy róla a pénz, amit nem én költök el.

    Kb 1,5 éve, hogy nem bízom bankra a pénzem. Az utolsó banki tevékenységem az volt, amikor a kamatadó bevezetése előtt beraktam 2 évre, majd kivettem.

    Nos nagymamám nem volt ilyen szerencsés. Ő nem vette ki. Ha akkor kivette volna, akkor nem loptak volna el kb 2 milló Ft-jából 160.000 ft-ot. Azzal magyarázták, hogy a válság miatt, nem a legjobb befektetést választotta a bank (ingatlan piac pangása). A veszteség egy az egyben ráhárítva az ügyfélre. Most magyárzd el egy 70 felett járó nyugdíjasnak, hogy miért lopták meg "legálisan". Nem volt egyszerű. Az neki 4 havi rezsi a panelban.
    Ezek után mekkora örömhír, hogy az említett bank mekkora nyereséggel zárt. Pfúúj!

    Befektetés mostanában? Ahogy a reklám mondja: " Hasi tasi nem kér kódot! "
    Inkább egy kicsit várni kell az lyesmivel. Szvsz.

    Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

  • Ádyka

    őstag

    válasz bambano #11 üzenetére

    Ennyire azért nem vagyunk ostobák. Ha valaki magyarázta volna akkor legalább talán másodszorra felfogjuk, ha elsőre nem is.
    Nem volt itt szó rizikós befektetésről. Szerited egy nyugdíjas belemegy, hogy a spórolt pénzével hazárdírozzon, ha erről felvilágosítják? Sz@ros fix 7 % kamatnál te azt szűröd le, hogy milyen rizikos lehet ez a befektetés?

    A bank fektette be rosszul, nem én, és nem más ügyfél. Itt alapvetően a nem teljeskörű tájékoztatás miatt hoz rossz döntéseket az ügyfél, amit utólag nem korrigálhat.

    Szerencsére ez mindösze egyszer fordult elő a családomban, legközelebb óvatosabbak leszünk.

    Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Új hozzászólás Aktív témák