Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    válasz FollowTheORI #18 üzenetére

    Amiket felsoroltál lényegében mind olyan IT gyártók amelyeknek nem érdekük hogy a Földön bárhol is gyártott termékét bárki sok éven keresztül megelégedéssel használja. Gyakorlatilag ez egy "tervezett elavulás" a részükről, vagyis hogy vedd meg az új cuccot tőlük jövőre is akár szükséged van rá akár nem. Amiről én írtam lényegében az lenne hogy korábban a Japán elektronikai termékekről a sok éven át tartó megbízható működés, logikus kezelhetőség és minőségi alapanyagok és komponensek (semmin sem spóroltak) jutott az ember eszébe azon túl hogy Japán és nem az hogy éppen akkor mennyire "trendi" egy-egy elektronikai termék, mint mondjuk manapság az almás cuccok "birtoklása és villantása" jelenti. :)

    Megváltoztak a felhasználói szokások is. Régen ritkábban vásároltunk valamit amire szükségünk volt de az "drága" minőségi darab volt, ezzel szemben ma már gyakran cseréljük az egyébként is "eldobhatóra" tervezett eszközöket. Vagy régen a CD-t vették (másolták) az emberek (én még most is veszek) most meg egyesek töltögetik le az igénytelen mp3-akat akár pénzért is. (Respect FLAC!) :)

    Ehhez a megváltozott fogyasztói mentalitáshoz alkalmazkodnak nehezen a nagymúltú, évtizedeken keresztül a minőségi termékek gyártására berendezkedett Japán elektronikai multik és ha nem lesz valami "változás" akkor számomra egyre nyilvánvalóbb hogy sajnos hosszútávon egytől egyig nem maradnak fenn...

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák