Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Slack #49 üzenetére

    Igen, ez a lényege. Rugalmasan átméretezhető, bővíthető.

    Plusz titkosítás okán is jól jön. LVM nélkül a partíciókat külön kell titkosítani, majd pl. bootkor vagy feloldáskor egyenként begépelgetni az összes partíció jelszavát, ami kényelmetlen.

    Ha viszont LVM vagy a LUKS partíció felett, akkor csak egy partíciót kell felnyitni egy jelszóval, majd azon egyszerre kinyílik az összes LVM logikai kötet. Tehát sokszor jön jól.

    Meg ha pl. egy régebbi gép még nem támogatja a GPT partíciós táblát, csak MBR-t, akkor logikai köteteket létrehozni egyszerűbb, mint primary, extended, logical partíciókra bontással szívni.

  • hallador

    addikt

    válasz Slack #49 üzenetére

    Mondjuk a notebookomra minek kellene LVM, mikor maga az oprendszer már évek óta támogatja a Titkosítást?

    Laptopon futottam bele, hogy betelt a / fájlrendszer. Alulméreteztem. Ha LVM -et használsz, akkor hagyhatsz helyet szabadon a VG -ben és azt a fájlrendszert növeled meg, aminek tényleg kell a hely. Tehát sokkal rugalmasabb és kevésbé pazarló.

    Aztán ki az aki olyan szerencsésen particionál Linux alatt egy laptopot, hogy a disk valamennyi részét kihagyja? Mert annak mi az értelme? Ha SSD van benne és a 15 - 20 %-át nem particionálja, akkor értem, de egy disken minek is? Nem értem a logikát, azon felül, hogy lassítod a diskedet, mi a fenének ez?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák