Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    2013-ben kezdtem én is változtatni az életemen, de teljesen más céllal. 72kg körüli tömeggel és 195cm-es magassággal hízni szerettem volna, de nem zsírban.

    Mivel a konditermek nem vonzottak, így más módját kellett választanom a teljes tömegnövelésnek. Barátok javasolták a különböző porokat, italokat, de nem akartam lufi lenni.

    Így előbb titokban, majd nyíltan is elkezdtem eredetileg boka súlyokat (1kg / 2*0,5) napi használatban (egész napos viseletként) csuklón hordani. Mivel ez az időszak télen kezdődött, így nem volt feltűnő, hogy a pulóver alatt mi van. Ámde ahogy jött a jobb idő és ahogy egyre kevésbé vettem észre a súlyok jelenlétét, úgy kezdtem el növel s lett feltűnőbb. A karsúlyokból a fél kilósakat a bokámra, a 2*1,5kg-os pedig a csuklómra került át. Eleinte hülyének néztek, de a több evés (elsősorban fehér hús, csirke, hal) és a viselet kezdett meglátszani. 72kg-ról októbertől márciusig felment a súlyom 76kg-ra. E közben nem volt edzés, elég volt a napi 10-12 óra munka (minőségbiztosításban van rohangálás egész nap). 2014-ben május magasságában elkezdtem futni a Margit-szigeten. Természetesen a súlyok maradtak. Napi használatban is! Első időkben az 1 kör is megerőltető volt. Majd fokozatosan arra törekedtem, hogy minél több oszlopnyi távot tudja egybefüggően lefutni (villanyoszlop). Egyszercsak elértem a teljes kör szintjét és egészen addig, míg az időm az 5'/km alá nem ment, nem is növeltem a távot. 1014 júniusában sikerült először lefutnom a 2 sziget kört 3kg karsúllyal és 1kg boka súllyal. Akkorra a tömegem elérte a 85kg-ot...

    Sajnos bekövetkezett pár olyan dolog az életemben (költözés és miegymás), ami miatt kimaradt a sport. Így sikerült hiányában felhíznom 95kg-ra, ami mostmár sok(k) nekem is. Párom elhatározta, hogy bár nem futó alkat, de szeretne fogyni, így elkísérem őt amikor megy. Meglátjuk vissza tudom e szerezni legalább a két sziget környi teljesítményem...

    Egyéni rekordom:
    21,2km 1:35 alatt...

    Jó lenne ezt a szintet hozni ismét :)

    Köszönöm a cikket. Sok embernek hasznára leszel és valóban nagyot tettél!

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz babkukta #44 üzenetére

    Nem akartam általánosítani, elnézést, valóban teljesen úgy jött le...

    A helyzet az, hogy igyekszem olyan dolgokat fogyasztani, amikről kb tudom miből készültek. Mivel a fent említett dolgokat elsősorban faluról vagy piacról szoktuk beszerezni, így mondhatom azt, hogy inkább olyannal tömöm magam, amiről tudom miből lett, mintsem hogy valamilyen "étrend kiegészítő" jusson a szervezetembe. És félre ne érts, de hasonló okból nem szedek semmilyen gyógyszert sem. És amíg erre lehetőségem van, addig nem is akarok.

    Valamint nekem nem a testépítés volt a cél, hanem az arányos tömegnövelés. Amihez szerintem egészen jól álltam hozzá. Igaz 10kg felvételéhez sporttal kellett 1 év (Hozzátenném, hogy sport előtt, akármennyit ehettem, akkor sem tudtam 1-2 kg-nál többet hízni, ezért gondoltam, hogy a sport majd segít és valóban segített is). Sport nélkül, a szervezet "megszokása"(?) után meg a plusz 10-hez kb fél év. Ezt a plusz tízet szeretném most majd leadni :)

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz D1Rect #49 üzenetére

    Nem fogom megmagyarázni a tényeket (mivel nem is tudom, hisz nem ilyen irányú a végzettségem), amiket barátaimon látok.

    Érdekes módon én nem használtam semmit, s nálam a sport abbahagyásával "fölös" kilók jelentek meg. Ők viszont elkezdtek "fogyni".

    Érdekes módon akikkel összejárunk (unokatesóm és egyik haverja), mindketten egyszerre kezdtek el "gyúrni". unokatesóm aki használt "étrend kiegészítőt", látványosan kezdett el eredményeket elérni (teljesítményben kicsivel sem bírt többet), míg haverja aki nem "tolt" semmit, rajta nem igazán látszott, pár kiló pluszon kívül semmi. Majd amikor unokatesóm abbahagyta a sportot, látható lett rajta, hogy "leeresztett", míg haverján kb annyi, hogy ő is felkapott pár fölös kilót.

    De lehet hogy ezt is embere válogatja. :R

    Én nem akarok és nem is fogok semmilyen "kiegészítőt" szedni, mert nincs rá szükségem. Nem célom, hogy Ádámi alakot öltsek. Csupán annyi, hogy jól érezzem magam a bőrömben. Ahogy a kollega is tette. :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    Hál' Istennek itt falun a tojás és a szárnyas ételek nem jelentenek nagy problémát, hetente többször is kerülhet bármelyik az asztalra. Ezért is hagyom ki a "bizonytalan" eredetű változatát a fehérje bevitelnek...

    Bár most inkább meg sem szólalok, mert mint említettem, most nekem is a másik irány lett a mérvadó a tömeg terén, van miből elvennem... :DDD

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz .mf #63 üzenetére

    Tesco sport osztály, illetve decthlon-ban is van, nem drága, bele esik az 1kg kb a 2eHUF, a 3kg pedig a 3-4eHUF kategóriába.

    Nem tudom mit mondjak a te esetedre... Gyere falura, itt felhizlalnak, megyek helyetted mindenhova máshova, ha utaznod kellene :DDD ;]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák