Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Mister_X #16 üzenetére

    A Znamja tesztnél nagyjából 20 méteres "tükör" volt. GEO pályáról több száz méter alatt szerintem nem sok értelme lenne. Plusz a tükröt sokkal, de sokkal precízebben kell fókuszálni, kb. úgy, ahogy a nagy méretű távcsövek adaptív tükreinél működik. Mivel ez mozgó megoldás, videón jobban látszik az elv.

    A GEO műholdakkal is az a baj viszont, hogy ugye az a Földdel együtt forog, tehát ha pont felette van a célterületnek, akkor lesz egy időszak, amikor Földárnyékba kerül a tükör. De ha kicsit előrébb vagy hátrább, akkor is lesz ilyen eset. Ha úgy van pályára állítva, hogy a Napra folyton rálát, amikor a célterületen sötét van, akkor viszont elég lapos szögben "világíthatja" meg azt, ami miatt a légköri hatások erősödnek fel.

    Tehát minimum 2 műhold kellene, ahol az egyik mindig rálát a Napra és a célterületre is.

    Megoldható? Igen.
    Van értelme? Nincs.

    Gondolom egy sor mérnök és tudós kitalálta, hogy ez micsoda hakni, és hogy ezzel jó pár évre bebiztosítják a szecsuáni rízsre valót. Más okot nem tudok elképzelni, mert sem tudományos, sem technológiai szempontból ez nem életképes és nincs létjogosultsága.

    Alant felvetették a "fegyver" opciót. Na most ahol egy jófajta adaptív tükör kering, az mondjuk tök jól használható lenne Földi bázisú lézernyalábok eltérítésére. A hírek szerint 3 további van tervben. Ezekkel szabályosan le lehetne fedni a világűr jó részét. A rendszer előnye, hogy ha a tükör elég jó marad, akkor a lézertechnológiai fejlődéssel elég a Földi lézert lecserélni jobbra, az "űrplatform" maradhat változatlan.

    Az 1980-as évekbeli SDI földi bázisú lézerfegyver koncepciója:

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák