Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Mivel gyakorlatilag W7-tel felszerelt gépet már nem lehet kapni, ezért csak idő kérdése volt az előzés. Nem beszélve arról,. hogy sok modern program (driverek, játékok), csak W10 alúl indulnak el, vagy legalább is arra optimalizálták őket.
    Ugyanakkor azt én se hiszem, hogy ebből a jelenleg 36 %-os részesedést az év végig le tudnák nyomni 25 % alá, de még a 30 % is necces. Emiatt van egy olyan érzésem, hogy az eredetileg belőtt 2020. januári Support Endinget ki fogják tolni legalább 2023-ig, ahogyan tették a maguk korában szintén népszerű W98 és XP rendszerek esetében is.

    (#13) Zoz Hát, emlékeim szerint azért akkoriban még eléggé elterjedtek a warez Windows-ok. Ma már szerintem jobb a helyzet ilyen téren, már ami a licencek tisztaságát illeti.

    (#61) hallador "A kérdés, hogy a Microsoftnak a gamer, és egyéb piacok miatt, videó, tervezés, ipari tervezés miatt érdemes lesz-e fenntartani a Windows Desktop piacot, mert nem biztos."
    Szerintem főleg a videojátékos piac miatt mindenképpen érdemes lesz fönntartania a Windowst, főleg, hogy szinte minden nagy játék Windows-ra lett optimalizálva. Amíg a versenytársak e téren nem tudnak egy, a Windows-hoz hasonló, kiforrott alternatívát felmutatni (akár cloud megoldással is), addig lesznek desktop PC-k, és lesz Windows is. Ha más nem, hát a jövőbeli Xbox konzolon, amin billentyűzet+egérrel is lehet majd játszani.
    Pláne akkor, amikor az esport és ennek közvetítései a fejlett keleten és nyugaton gyakorlatilag a "hagyományos" sportprogramok nézettségével kezd versenyezni, illetve a végigjátszásos videók is bizony meghozzák az ember kedvét a játékhoz.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák