Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    "Az új, beépített portrémarkolattal ellátott fényképezőgép szembe megy az m4/3 rendszer irányaival."

    Szeretnék gratulálni a cikk írójának, látom sikerült megérteni, ki itt a célközösség. Ha valamiről írnék, azért minimum utána járnék, mi a hivatalos kommunikáció, mi a célja a vállalatnak ezzel a termékkel.

    Ezt a gépet természetfotósoknak szánják, akik így kézből is tudnak nagy telékkel fotózni.

    Mi is az m4/3 rendszer iránya? Mondjuk egy adott munkára kicsi, relatív jó képminőséget kínálni.

    Nos, akkor ez a masina miért is megy szembe bármilyen iránnyal? Ezt a gépet a Canon 1DX II ellen küldik. Talán nem kisebb annál? Mekkora egy ekv. 600 mm-es objektív arra a rendszerre? Talán a 300-as Zuiko nem kisebb azoknál? Szóval akkor összességében még sem teljesíti azt, amit az m43 képvisel? Helyén kell kezelni a dolgokat.

    2011 óta vagyok MFT tulaj, bírom ezt a rendszert, igaz a fórumokon 2009 óta temetik az Olympust, az a vállalat, ami mindig majd jövőre fog csődbe menni, már 10 éve.

    Sok pénz az az 1 milla, de ez egy nyitó ár, egyébként a fentebb említett Canon éppen a duplája.
    Az E-M1 II is jó nagy volt, meg drága, meg szar, aztán az Olympus legnépszerűbb váza jelenleg.

    Majd kiderül, hogy sikerül-e elérni a tervezett célt, de tökjó, hogy a fotelből páran már most tudják, mi a helyzet. Ha alapítok egy céget, jó hír, hogy itt találok néhány profi piackutatót. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz #16939776 #8 üzenetére

    Remélem kapsz választ a kérdésre valami szakmaibb helyen, látszólag nem sokan értették meg, miről szól ez a gép.

    Sajnos nem ismerem a Nikon D3-t így nem is akarlak félre vezetni, ha nem gond az angol, nézz valami külföldi oldalt, ott biztos találsz olyanokat, akik nem fotelből döntik el ezeket a kérdéseket, hanem valószínűleg komoly tapasztalatuk van a témában.

    Az itthoni fórumon többnyire az megy, hogy vegyél egy Sony A7-t, amit félve tettem vissza a boltban, mert azt hittem letörtem róla valamit amikor megfogdostam. :D De vehetnél Fuji-t is, csak nem kapsz rá objektívet, stb. stb.

    Ami talán hasznos lehet, az Olympusnál ki lehet próbálni a gépet, teddprobara.hu erre tök jó lehet, a D3 meg régóta piacon van, annak jobban utána tudsz nézni.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz SidCorky #22 üzenetére

    "miért az m43 rendszert kitalálták, amiért kicsi a szenzor, vagyis hogy kisebb és könnyebb gépeket tudjanak csinálni."

    Nem csak kisebb és könnyebb gépeket, hanem kisebb és könnyebb objektíveket is, csak hogy pontosítsunk.

    Ekv. 600mm:

    Canon (váz + objektív): 4.2 kiló
    Olympus (váz + objektív): 2.2 kiló.

    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy jelentős a különbség, tehát nem érzem, hogy olyan nagyon szembe menne az m43 irányaival.

    "ettől függetlenül továbbra sem értem, miért nem lehetett ezt E-M1 méretben megcsinálni"

    Valószínűleg azért, mert ők tudják, hogy mekkora lesz az ekv. 300-800mm-es üvegük és ez az a méret, ami ahhoz kell, hogy még azt is megbírd tartani. Ha gondolod, megnézheted egy Canon-ra mekkora egy 300-800-as objektív...

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz ANOka #23 üzenetére

    A nagyobb Canon vázakon is 3.2"-os egérmozi van, azokon is bőven elférne.

    Szerintem arról lehet szó, hogy sok gyártó 1 helyről szedi be ezeket a kijelzőket, így olcsóbb és ez a méret egy kisebb vázba is rárakható. Ha az Olympus csak ennek a gépnek nagyobbat kért volna, valószínűleg még drágább lenne.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz #31733248 #34 üzenetére

    Ez az Oly-kombó egy olyan géppel lett kiszámolva, amivel majd a 300-800-as objektívet és kézből megtartod illetve egy teljesen csepp és porálló objektívvel.

    Szóval amit írsz, csupán annyit jelent, hogy lehet olcsóbban is telézni, de a szolgáltatások és/vagy a képminőség nem biztos, hogy azonos. Csak egy példa, valakinek kizáró tényező, ha a felszerelése nem csepp és porálló.

    Megnéztem, ügyes a srác, de a 6300-nál jóval drágább és fejlettebb a7III-mal is sikerült életlen és kicsit zajos képet lőni azzal a Sigmával. f/6.3 a vége, így könnyű olcsóra kihozni a szettet.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz #31733248 #45 üzenetére

    "Mert 1/500-on nem tartod meg mással, csak Oly-val?"

    Én 1/500-as záridőt le nem írtam sehol, az tuti. Megtartod, a gépet és az objektívet együtt, kézben.

    Én azon fotósok közé tartozom, akinek számít valamit a komfortérzet. Azt tudom, hogy te lazán ráadapterezel egy papírvékony vázra mindent, amit találsz, de én nem. Amire te reagáltál, az pont arról szól, hogy az Olympus csinált egy vázat, amivel az ekv. 600-as teléjüket röhögve megtartod, sőőt akár portré módban is biztos kézzel lövöldözhetsz, hóban, fagyban, esőben, minden olyan időben, ahol a Sigmádat jó mélyen a táskába rejtenéd, mert félnél, hogy beázik.

    Ennek pedig ára van, nem kicsi. Én elhiszem, hogy meg lehet oldani ezt olcsóbban és kisebb méretben, de akkor engedned kell valamiből és nem mindenki tud/akar. Ezt olyan nehéz elképzelni?

    Ha már ár és méret, E-M10 II és a 75-300 még akciók nélkül is sokkal olcsóbb és sokkal kisebb a javasolt felszerelésednél, ha már ez a cél. Mindenki máshol húzza meg a ár/minőség/méret sávokat, de azt ne hidd, hogy a fizikát megtudja a Sony bűvölni és kisebb méretben ad majd ugyanolyan, vagy jobb képminőséget. Az ő rendszerük nem erről szól.

    kovsol: hajrá, így tovább!

Új hozzászólás Aktív témák