Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    "Ma meg minden kínai gyártó gopro-like kamerákat árul és van olyan közöttük ami féláron, vagy kevesebbért ugyanazt adja."

    Ugyanazt a képminőséget? Mutatnál párat? Szeretném én is olcsóbban megúszni, de amiket eddig láttam, eléggé nem ugyanazt adták.

    T72: "Így van, az a minőség, amit a promóanyagokban látunk köszönőviszonyban sincs az r=1 user videóival."

    :U és ez egy magát több éve hobbi-fotósnak nevezőtől :W
    "Tsókolom, vettem egy legújabb Öddét, meg hozzá a legzsírabb optikát, mert láttam, hogy X Y-nak is ilyenje van, és meseszíp Tejút-képeket csinál. Úgyhogy kimentem este, kattintottam kézből egy gyorsat full-auto módban jépégébe, de a képem nem lett olyan! Maguk átvertek, hogy a devla verné meg!"

    Remélem átjön, hogy mekkora butaság. Promóanyag max. olyan szempontból, hogy azt is ki lehet hozni a gépből -- megfelelő tudással és szoftverrel.

    "nincs olyan óriási különbség egy 200$-os és egy 500$-os kamera között
    [...] 100$-os kínai
    "

    Ha úgyis van H4B-d, akkor ugyanmár hasonlítsd össze egy emlegetett 100$-ossal, hogy dinamikában, világos-sötét váltás lekövetésében, zajban, színhűségben, fehéregyensúlyban, élességben, részletességben, tömörítési hibák (kockásodás) stb. hogyan teljesítenek. De rendes tesztet adj nekik, ne csak egyhelyben állva; pl. nálam a motoron tempósan fényből árnyékba majd újra ki naplemente irányába, ilyen és hasonló helyzetekben véreztek el a kínaiak, de nagyon csúnyán. Pár dolgon utóban lehet javítani, de pl. a hiányzó dinamikán nem, a lassú lekövetés miatti kiégés/bebukáson sem, gyenge élességen, részletességen sem igazán, részleteket elkenő zajszűrésen sem, és a tömörítési hibákkal sem.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák