Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz leviske #197 üzenetére

    "Ha arra gondolsz, hogy itt nyomjunk egy féket a rendszerkövetelményeknek, csak annak érdekében, hogy a mostani hardverek szintjét egyszer a mobil chipek is beérjék, akkor jogos az állítás."

    Teljesen igazad van. A féket nem mi, hanem a FIZIKA már megnyomta. Lassan elérjük a határt, amire a szilíciumos technika képes. Ez miatt lényegesen nem fogjuk tudni gyorsítani a hardvert, legfeljebb optimalizálni. A párhuzamosítás, a több mag elhelyezése, ez a PC-nek kedvez, de csak egy bizonyos méretig, de ezt nem minden program fogja tudni kihasználni. Másrészt a nagy rendszerigényű alkalmazások nem otthoni PC-én fognak futni, hanem a felhőkben. Azok hardvereivel az otthoni gépek nem tudják felvenni a versenyt (valódi MI, játékok, komoly adatbányászat, VR sőt már látjuk, hogy az Office is).

    "A cloud önmagában már egy érdekesebb téma hosszú távon, de az én álláspontom az, hogy nem minden területen használható. Egyfelől nem minden területen nyújt általánosan jobb alternatívát, mint a privát gépek."

    A nagy rendszerigényű feladatoknál igen, a többihez viszont nem kell nagyon erős hardver, a mobil is (a jövőben, de részben már most is, kiegészítve normál billentyűzettel és nagy képernyővel) megfogja tenni.

    "Röviden a cloud kapcsán a tényleg hosszútávú jövőt én a privát cloudban látom, amit vállalati szektorban most sem nehéz elképzelni, de otthoni pro felhasználóknak is mutatott belőle ízelítőt a Valve."

    A nagyvállalatoknál saját felhők is lehetnek, ami a biztonságukat, biztonságérzetüket megnövelhetik. Úgyhogy szerintem a (nagy) vállalatoknál is előbb utóbb a felhő lesz a megoldás. A kicsik használhatják a meglévőket, vagy néhányuk összefogva (a különböző profilú vállalkozások, amelyek egymás adataira nem kíváncsiak) saját felhőket hozhatnak létre.

    "A legjobb analógia talán az lehet a cloud esetére, hogy a privát közlekedési eszközöket sem dobta el mindenki csak azért, mert megjelent a tömegközlekedés. Pedig tömegközlekedni is kényelmes, míg alig utazik valaki veled."

    Egyetértek, de nem is mondtam, hogy nem lesznek privát gépek, csak azt, hogy a nagy számításigényű feladatok már nem azon fognak futni. Sőt már a kisebb számításigényű feladatoknál is kezd elterjedni a felhő (lásd Office, adattárolás).

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • kutyek

    senior tag

    válasz leviske #197 üzenetére

    Hú, végigolvastam az összes HSZ-t, nem is tudom, hol kezdjem...
    1. Win 10 mint otthoni kliens: ez már 10 éve totál irreleváns. A win vállalati kliensként kezdte, és jó ideje már csak mint vállalati kliens érdekes. A Microsoft lesz@rja, hogy mi milyen platformon szerkesztünk szöveget / képeket stb. Az is totál mindegy, hogy a használt sw dobozos, o365 vagy böngészőben fut-e. A lényeg számukra az, hogy a vállalati környezetben érdekes funkciók win kliensen legyenek igazán jók.
    Persze volt 15-20 év, amikor a "personal computing" az otthoni PC-t jelentette, főleg Wintel alapon. Ennek már több, mint 10 éve vége, és ezt az MS is jól tudja.
    2. Miben van a zseton? A personal computing=az a computing, ami az egyénhez köthető. Ennek a java már rég nem az, amit a többség annak gondol - nem a képeid, dokumentumaid stb. adják a digitális lábnyomod javát, hanem az online tranzakciók, social tartalmak stb. A Netpincér, Uber, tinder, Twitter, whatever mind "felhőben" fut, mint ahogy a következő tucatnyi innovatív szolgáltatás, amiről még nem is hallottunk. Nem is beszélve a repjegyek, booking.com, webshopok stb. szolgáltatásokról. A Microsoft ezen a téren elég jól áll, mert teljes, jól használható vertikumot szolgáltat. Lesz@rják, hogy milyen kliensen, milyen platformon használjuk ezeket, ha a létrehozás / fejlesztés / üzemeltetés terén teljes, versenyképes megoldást nyújtanak.
    3. EÜ/gov cloud vs. "a céges policy nem engedi a felhő használatát"... Aha. Nyilván azért van az Azure-ban az US mellett már DE gov cloud is, meg HIIPA compliance. A világ ezen már rég túllépett. Amcsi/német adóbevallást, Eü szolgáltatást jó eséllyel úgy veszel igénybe, hogy bizonyos komponensek Azure-ban futnak. Ahol én dolgozom (Pharma), a multi kliensek (pl. GSK, Bausch, Pfizer) mind jelentősen használnak Azure-t, és van, amelyiknek kb. mindene felhőben van...
    4. Birtoklod vs. bérled argument: jelzem, hogy a "ha nincs net - > buktad" érvelés helyett kb. a "ha nincs net -> nincs áram -> buktad" logika működik. Gondolom, akik mind amellett kardoskodnak, hogy csak az van, ami nálad van, azok az áramot sem on-the-fly veszik, hanem pár MWh UPS kapacitást tartanak fenn otthon...
    5. "Régen minden jobb volt, mer' optimalizáltak" vs. JavaScript kliens kód fut valami interpretált szerver kód felett. Nos, ez egyszerű gazdaságossági kérdés. Ha 10x annyi ember tud 2x olyan szar kódot írni, akkor erre megy a világ, és ez NEM BAJ, hanem ez a racionális. Tudom, fáj, de enélkül nem lett volna personal computing forradalom, meg online (dotcom) robbanás sem. A világ (beleértve a természetet) így működik...
    Just my 2c.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés