Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz leviske #197 üzenetére

    "Ha arra gondolsz, hogy itt nyomjunk egy féket a rendszerkövetelményeknek, csak annak érdekében, hogy a mostani hardverek szintjét egyszer a mobil chipek is beérjék, akkor jogos az állítás."

    Teljesen igazad van. A féket nem mi, hanem a FIZIKA már megnyomta. Lassan elérjük a határt, amire a szilíciumos technika képes. Ez miatt lényegesen nem fogjuk tudni gyorsítani a hardvert, legfeljebb optimalizálni. A párhuzamosítás, a több mag elhelyezése, ez a PC-nek kedvez, de csak egy bizonyos méretig, de ezt nem minden program fogja tudni kihasználni. Másrészt a nagy rendszerigényű alkalmazások nem otthoni PC-én fognak futni, hanem a felhőkben. Azok hardvereivel az otthoni gépek nem tudják felvenni a versenyt (valódi MI, játékok, komoly adatbányászat, VR sőt már látjuk, hogy az Office is).

    "A cloud önmagában már egy érdekesebb téma hosszú távon, de az én álláspontom az, hogy nem minden területen használható. Egyfelől nem minden területen nyújt általánosan jobb alternatívát, mint a privát gépek."

    A nagy rendszerigényű feladatoknál igen, a többihez viszont nem kell nagyon erős hardver, a mobil is (a jövőben, de részben már most is, kiegészítve normál billentyűzettel és nagy képernyővel) megfogja tenni.

    "Röviden a cloud kapcsán a tényleg hosszútávú jövőt én a privát cloudban látom, amit vállalati szektorban most sem nehéz elképzelni, de otthoni pro felhasználóknak is mutatott belőle ízelítőt a Valve."

    A nagyvállalatoknál saját felhők is lehetnek, ami a biztonságukat, biztonságérzetüket megnövelhetik. Úgyhogy szerintem a (nagy) vállalatoknál is előbb utóbb a felhő lesz a megoldás. A kicsik használhatják a meglévőket, vagy néhányuk összefogva (a különböző profilú vállalkozások, amelyek egymás adataira nem kíváncsiak) saját felhőket hozhatnak létre.

    "A legjobb analógia talán az lehet a cloud esetére, hogy a privát közlekedési eszközöket sem dobta el mindenki csak azért, mert megjelent a tömegközlekedés. Pedig tömegközlekedni is kényelmes, míg alig utazik valaki veled."

    Egyetértek, de nem is mondtam, hogy nem lesznek privát gépek, csak azt, hogy a nagy számításigényű feladatok már nem azon fognak futni. Sőt már a kisebb számításigényű feladatoknál is kezd elterjedni a felhő (lásd Office, adattárolás).

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák