Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Patice #1 üzenetére

    Szintén!
    Főleg mivel nem túl jótékony homály fedi ezeket az AMD és a lapgyártók oldaláról is, hogy mi megy és mi nem. HDMI 2.0, 3D...

    Viszont a teszttel és a felmerült fogyasztással kapcsolatban szerintem valami gáz van.
    Külföldi tesztekben is szórás volt a fogyasztásban, pár helyen 10-15W-tal többet mértek a 200GE-re, de a legtöbb helyen még egy kicsit kevesebbet is, mint a Pentium.
    Gyanítom erősen lapfüggő a dolog és ebben a tesztben is ennek eredményét láthatjuk.

    Én G3900, majd G4600 (ebben már 24EU-s IGP van) után váltottam 200GE-re és nem nagyon változott a fogyasztás. Ráadásul paneltáppal megy, szóval relatíve a valóshoz is közelit mérek konnektorból.

    Idle +4-6W kb. a különbség. A 200GE 30-31W (lap, cpu, 2db ram, sata ssd és 2x3.5" hdd, 2 venti)
    Load (Prime95 és 3Dmark alatt is) kb. hasonló a különbség a G4600-hoz képest. A G3900 kb. 10W-tal kevesebbet evett de ott fele az IGP és -400MHz cpu freki.
    Továbbá alulfeszeléssel inkább Intelen próbálkoztam ami nem sokat, 5W körül hozott még.

    Az is látszik, hogy HDD nélkül (kb. -8-9W) megvan a 16-20/22W-os fogyasztás elvben mindkét oldalon ami itt is kijött az Intelekre (meg HDD nélkül én is mértem már több konfignál).

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #21 üzenetére

    4K-ig elvileg minden tud dekódolni (meg enkódolni is), erre viszont megvannak a leírások a vega-ról.
    Nálam ment az MVC is.
    3D frame packed kimenet viszont nem működött.
    HDMI 2.0-át nem próbáltam még de az meg 1-2 nemhivatalos lapgyártó reakciója alapján APU függő és nem függ a lap+HDMI drótozásától tehát annak is mennie kell.

    Emby-ben a hw-s encode is ment első bekapcsolásra. Ha leveszem a sávszélességet lazán transzkódolt eddig minden FHD anyagot és ha jól emlékszem 4K-val is próbáltam.

  • sb

    veterán

    válasz tibaimp #57 üzenetére

    Lásd az írásom..., reális a 35W mert én pl konnektorból mérek 55-60W-ot prime95-ben a teljes gépre amit leírtam. HDD, ventik nélkül ez 45-50W körül lenne: lap, ram, proci.

    Az Intel nem szarozik a TDP-kkel, osztályokat ad meg. Az említett G3900 a fenti konfigban az 55-60W-hoz képest kért 45W körül, a G4600 kb. 55W-ot. Látszik, hogy közel sincsenek a gyári cpu-only 51-54W-hoz képest.

    De anno pl. G2020-am is volt ami evett alulfeszelve 31W-ot prime95 alatt és szintén 50W TDP-s volt. Komplett gépre 30W. :D

    (Azt már csak berVi kedvéért említem, hogy az Intel ugye felfelé is szarik a TDP-re. Ezért ehetnek a kedvenc 35W i7 procijai mérésekben 20-30W-al kevesebbet mint a 95W-os i7-ek. :D)

  • sb

    veterán

    válasz espat #58 üzenetére

    Intelen az a gond, hogy nem jön ki a 4K/60 HDMi 2.0 hiányában, hiába tudja dekódolni.
    És akkor még ott a HDR kérdése is, legalábbis win alatt...

  • sb

    veterán

    válasz envagyok #62 üzenetére

    Most direkt benéztem az apróra mert sejtettem, hogy a használtból is a reklámárú, kifogós példák jönnek.
    i3-at se látok 3k-ért, inkább 5-6k körül.
    Lap még annyi sincs olcsón...

    De a lényeg: attól függ mire kell. A régi i3 egyrészt már lassabb is másrészt pl. amire viszik: multimédia, azzal mit csinálsz? Ezeken nem fog vp9 youtube vagy hasonlók elindulni... akkor meg a hajadra kenheted.C2D már t*tűlassú ezekhez képest és az meg fogyaszt idle 70W-ot, böngészve 100-at. Ha kiszámolod drágább lesz 3 év alatt ha használod is... és akkor semmi nem ment tönkre az ezeréves cuccokból.

    Erőben ez jó kiindulásnak:
    Cpu i3-2100 i5-2300 200GE
    Single Thread Rating 1586 1575 1632
    CPU Mark 3691 5349 4959

    Mondom ezt úgy, hogy ritkán vettem új cuccokat, én is sokszor régi budgetből építettem anno.
    És azzal sem értek egyet, hogy csak garis új cucc a jó ill. nem összehasonlítható a régivel.
    Dehogynem... csak nyilván ár/értékben a kockázatokat is beleszámítva.
    Ez az 1155 és C2D viszont annyira messze van ettől tudásban, szolgáltatásban, kockázatban, hogy tényleg nem egy kategória. Commodore is jöhetne ennyi erővel.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz envagyok #62 üzenetére

    Budget:
    Szülőknél HTPC-re 880G lap (10 éves) és egymagos Sempron unlockolva 2x2.7GHz-re ment.
    FHD Kodi-ra tökéletes volt, egy filmmel sem volt soha baj. Szóval egy bizonyos célra jó volt.

    De mostanra oda jutott, hogy a Win7 szétlassult rajta, update nem tud már lefutni. Win10-re driver sincs hozzá. Openelec, stb... gyanítom nincs támogatva...

  • sb

    veterán

    válasz Med1on #77 üzenetére

    Szerintem működött neki is. 50W körül nem kérne, ha fullon jár a proci.
    Ugyanaz a lapom van mint neki a fent említett fogyasztással. Tehát idle simán megvan HDD-k nélkül a 20W körüli érték.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #78 üzenetére

    Nekem a legfapadosabb Gigabyte A320-S2H-m van és azért vettem, mert fórumtesztek alapján tudja a HDMi 2.0-át nem hivatalosan.

    Az újabb Giga lapokra már ráírták a 2.0-át gyanúsan mindre, míg másoknál kb semmire nem került fel. Asrocknál pedig egy hivatalos fórum válaszban írták, hogy nem lapfüggő a dolog, ha tudja az APU akkor ki fog jönni a lapon/HDMI-n keresztül a 2.0. De úgy rémlik ez kikerült valahova a Giga oldalára is.

    Szóval nem 100%, de 99%, hogy nem is feltétlen a laptól meg a ráheggesztett csatitól függ a dolog.
    Az szerintem is felháborító, hogy nem tudni tutira mit veszel. Erre ha a lapgyártók szarnak is, legalább az AMD figyelhetne... főleg ha ennyire pozitív a végkimenetel.

  • sb

    veterán

    válasz BerserkGuts #80 üzenetére

    Nagyon leegyszerűsíted és fordítva látod.
    1. A320: én pl azt vettem. Mi a rákért vettem volna mást mikor lockolt procinak indult a 200GE.
    (Egyébként még most is van némi pozitív anomália így is, mert az unlock óta a BIOS szerint tudtam húzni. :D Win alatt már más, ott kb. 50-50% írja a progik közül, hogy húzva van vagy nincs. Valójában nincs, mert ugyanannyi pontot dob minden teszt. Hwinfo szerint a max órajel 3.6 - amire belőttem, a CPB órajel (ami 200GE-nél nincs és le is tiltottam :D) 3.2... egyébként a bios szerint 3.6-on megy. :D
    2. Ha utólag be is jött a tuning. Érdemben fel tudod tolni 3.8-ra ha B-s lapot veszel. Megváltod a világot 3.2-ről? Nem nagyon. Ha a fogyasztás is érdekel akkor 3.6 fölé nem érdemes tolni.
    3. Arányok: 16k-s proci alá nem raknék 20-25k-s lapot. Lásd fentebb.. minek?
    4. Miért nem 2200G? Ennyi erővel miért nem R5 2600? Adott célra érdemes venni bármit, a többi az igazi pénzkidobás. Ha nem használod mire mész a jövőállósággal, jobb ár/teljesítménnyel? Netes gépbe ez is tökéletes, meg nem mondom, hogy azt nyomkodom SATA SSD mellett vagy az NVMe-s R5 2600-as desktop gépem. Persze átlag progiknál, nem photoshoppal... pedig minden sz*rra allergiás vagyok.
    Én meg pl. HTPC/NAS-ra vettem. Ott is malmozik, fut rajta ftp, kodi, emby szerver, virtualboxban egy xpenology, tud gpu-ból hw transzkódolni. Átlag terhelése így is 10-20%.
    A paneltáp 180W, de kb 120 felett már hűtés kell neki, külső kocka 75W. Ennek is kényelmesebb, hogy 55W körül megáll max. Akkor minek a 30k-s 2200G?

    Szóval a tuti megmondása előtt érdemes lenne körülnézni, hogy minden célra más az optimális megoldás. ;)

  • sb

    veterán

    válasz carl18 #82 üzenetére

    Elszaladt az áruk. Ettől függetlenül inkább a G4560 volt ajándék amikor épp 14k-ért volt.
    Az gyk. egy i3 AVX nélkül, ami nem sok vizet zavar és felezett IGP-vel.
    Ha azt nézzük, akkor itt is nyílik a gap a 200GE felé.
    - Van AVX
    - A dupla IGP-t is veri a Vega3, nemhogy a felezett Celeronokét/Penyáként.
    - Van 4K/60, HDR tutira.
    - AMF a tanszkódhoz szerverbe (quicksync nem ment)
    - jobb SMT és még több kraft a spectre óta

    Szóval ez inkább kicsit visszafogott (vagy nem? :D) i3 + extrák. Celeron áron. A nagyon optimális 14k sincs messze...

    (Én nagyon bemákoltam a váltást. G3900-ről váltottam G4600-ra a dupla IGP miatt. Akkor 10k-ért vettem használtan a Pentiumot. Egy hónap múlva elment 24-ért és jött helyette a fentiek miatt nekem sokkal többet tudó 200GE 17-ért. :D)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz azbest #121 üzenetére

    Létezik, de fehér holló és küzdelem.
    Alig van DP-s lap, olcsó meg kb nincs is. És ha van azzal se szokott minden menni mert vmi belső átalakítóval jön ki a DP is. (vagy fordítva? már nem emlékszem)

  • sb

    veterán

    válasz azbest #125 üzenetére

    Ennyire nem értek hozzá...
    De lassan 3/4 oldalt írtál róla, hogy mi-hogy és még csak nem is 100%-os. Ez így szerintem a "nem működik" hosszabb kifejtése. :D Bizonyos csillagegyüttállás és chipset mellett már van valami... erre még én sem mozdulok 10 év HTPC után nemhogy átlagpistike. Jól jellemzi szvsz a gyártók hozzállását a támogatáshoz. Aztán csodálkoznak, hogy nem rohanunk a HDR, 4k-8k kijelzőkért a megjelenéskor... :U

    És még DP port is ott marad nulladik kérdésnek. Én 1 és 2 éves üzleti notit (Dell Latitude) használok, de volt 7 éves is, soha nem találkoztam még DP-vel sajnos. A Type-C is tavaly került fel rájuk. :)
    Asztaliban meg szintén alig... tudom mert kerestem. Kb. 4 évvel ezelőtt néztem rá miből lehetne 4k/HDR HTPC-t összepattintani, de időmilliomos nem lévén azonnal hagytam a témát. Mostanra jutottam el idáig a 200GE-vel de a lap még itt is HDMI 1.4, noDP hivatalosan és fórum teszt alapján választottam, mert elvben megy rajta a 2.0. :D

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #183 üzenetére

    A kulcs a mértékek tartása. Nyilván nem fogunk fényevők lenni, hogy még annyival se terheljük a környezetet.
    Viszont adott szinten lehet a legjobbat választani ilyen szempontból, ahogy te is.
    Meg ami még egyszerűbb: megfelelő szintet választani. Itt a fórumon mondjuk sokan nehezen tudják elképzelni, hogy valaki nem 5GHz 220W TDP-vel hajtaja a gépét. :D Meg nem cseréli le évente... kétszer.
    Pedig a legegyszerűbb spórolás (és ez nem csak fogyasztásra igaz) az ha nem használod.
    (Más kérdés, hogy mostanában már elég jók a procik pl. Vehetsz 8-10 magot is, ha nem hajtod csak évente 5x kell akkor nem fog fogyasztani és mégis megvan a kraft.)
    Itt is felbukkant a topicban a "minek ez, 2200G alatt nincs élet" hozzáállás korábban.

    Amúgy meg árban sem biztos, hogy nem éri meg. Célfüggő. HTPC/NAS-ra pl lehet, hogy szaros 10W különbségből elfűti a proci teljes árát a gép 3-4 év alatt még egyszer. Abból már árra is lehet optimalizálni, nem csak perf/W-ra.

    A vicc az, hogy én pl. figyelek rá, de nem sz*rok be 10W-tól. Így ilyen helyen megkapom, hogy fillérb*szás megy. A NAS topicban meg, hogy minek ilyen kraft/gép NAS-hoz, mer' 7/24-re elég a 4W-os cucc is és még ez is drága lesz.
    A kettő között meg ott az optimum. Se nem eszik sokat, se nem kell pl.7/24-ben mennie, mert minek? Nem felhőszolgáltató vagyok. :D

  • sb

    veterán

    válasz Gyuri27 #188 üzenetére

    Még mindig nem vágod. Szerinted csak a fényevés megoldás?
    A kettő között nem lehet semmit nyerni?

Új hozzászólás Aktív témák