Aktív témák

  • mexel

    veterán

    Remélem a logout marad, én már át is szoktam oda, a linkjeimet is lecseréltem hogy oda vezessenek. A PH főoldala jó, ott elismerem hogy kell haladni a korral, hogy egy nívós oldal mindig a trendet kövesse, hiszen az a kirakat, a portál, ahová ha valaki betér akkor lássa hogy friss oldalra került. A fórum viszont az a rész, amit nem csak 1-2 pillanatig néz az ember, és főként nem a külalakját nézi, hanem a tartalmat.
    Arra még nem gondolt egy tulajdonos/fejlesztő sem hogy egy oldal(fórum) az elmúlt években lehet hogy azért lett sikeres és látogatott mert a fórumozók egy jól kitalált szemkímélő oldalon tudtak olvasgatni? Sok éve valahogy úgy tűnik, hogy mindig a sötétebb tónusú oldalak voltak a nyerők, ismeretségi körömben is ezt láttam. A világos oldalakról mindig menekültem.
    Jó példa erre a nemrégen külalakot váltott hwsw fórum. Ottsem tetszett a régi fórumozók legnagyobb részének. Szerencsére volt aki gyártott jó kis css-t hozzá, azóta is úgy használom, ha éppen használom, mert eléggé elszoktam onnan ez miatt. (főleg a hozzáállás miatt amikor többen kértek régi skint is)
    Itt most még menekülőútvonal a fórumnak a logout, bár nem ugyanaz mint a ph volt. Nekem nem tetszik az új, főként a színek. Az, hogy újítanak a linkek elhelyezésén, a formán, az érthető is lenne (mondjuk a régi nekem hibátlanul funkcionált), de a kék betűk (és mintha más betűk is lennének) azok kicsit felfoghatatlanok számomra. A piros kiemelés -link stb pedig azért volt jó, mert a pirosat mindenhol, minden helyzetben általában figyelemfelkeltésre használják, pl egy gyorsan végiggörgetett oldalon ki lehetett szűrni hogy hol van egy link. A betűknek egyértelműen fekete kellene legyen a színűk, az ilyen színek inkább ilyen cicababa oldalakra valók, (pl NANA és Nők lapja). Egy (volt) szakmai fórumnak szerintem sokkal komolyabb külsőt adott a régi külalak. Érdekes a HarleyDavidson is fennmaradt, sőt virágzik, mert meg merték tenni, hogy meghagyták a klasszikus modelljeiket, nem tértek át a kizárólagos sport designre, és csicsás motorokra, csak mert egy időben ezt diktálta a piac.
    Ez a véleményem, és sajnálom a régi PH-t. A fejlesztőt is sajnálom, mert végeredményben sokat dolgozott (jól) de kár hogy egy meglévő dolgot kellett átírnia. Ha egy új oldal készült volna, akkor egyedit alkotott volna, és mindenkinek tetszene, itt most rossz lehet olvasnia hogy sokaknak nem tetszik a munkája. Ez viszont csak és kizárólag azért van, mert egy megszokottat váltott le, nem az Ő munkája a rossz, hanem maga az ötlettel volt baj, hogy ezen drasztikusan változtatni akartak. Itt az emberek nagy része hasonlót sem tudott volna készíteni (mondjuk nem is ez a foglalkozásuk), de érdemes lett volna egy szavazást kérni arról, hogy a színvilágot kifordítsuk-e. :)
    Én alig várom, hogy hwsw-hez hasonlóan valaki csináljon egy css-t ami a régi ph-t visszahozza, azt hiszem sokan örülnének neki.
    Az már más kérdés, hogy most divat felülre helyezni a menüt amiből válogatni lehet, ez ismét divat, de a divatot sajnos nem olyanok irányítják akik logikusak, elég megnézni a médiában is a designereket és stylistokat. (nagyrészt emberformájúak lennének, de nehéz eldönteni mik is )
    Pl az Időkép is megváltozott, és nehezebb lett kezelni, de sok oldalt tudnék még írni ahol így változtattak. Csak azt nem veszik észre, hogy éppen így tűnik el az oldalak egyedi volta.
    Röviden így gondolom, bocs ha hosszú voltam de ez kikívánkozott belőlem. Remélem logoutot nem piszkálja senki, akkor megbékülök némiképp.

Aktív témák