Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CYX

    aktív tag

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    Érdekes, amit írsz, mert használok MPC-HC-t és Freesync-et is.

    A Freesync-kel a legnagyobb bajom az volt, hogy a monitorommal valamiért ha kikapcsolt (képernyőpihentetés) akkor utána csak ki-be kapcsolás után jött vissza a jel. De ez csak egy szerencsétlen HW konfig miatt volt, alapvetően rendben működik a gépem. Persze mire végül kicseréltem a monitort (a kiegészítő minitorom feladta), rá egy hónapra (elvileg) javítva lett a bug.

    MPC-HC-val soha nem volt bajom. Mindig kifogástalanul működött. Illetve még anno 3800 x2-esnél volt baj, hogy a HD 2900 XT-m nem tudtam meggyőzni, hogy játszon le HD videót úgy hogy ne a procierőt használja. Akkor volt gond, de azért mert magában a VGA-ban nem volt HW-es videógyorsítás. Végül HD 2900 XT megadta magát, 3800 x2 végérvényesen elavult, vettem másik kupac cuccot és azóta is hasít a MPC-HC (és találtam hozzá újra frissítést).

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    Nem tudom mi a francot művelhetsz a géppel, de nekem is hasonló konfigom van (Ryzen 2600, B450, RX580), viszont az ég világon semmi baj nincs vele. :D
    Pedig mindenre IS van használva kb. 0-24ben.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    Nekem is voltak videolejátszás gondok Win10 alatt.
    Linux alatt semmi gond nincs, az USB-vel sem.
    Szóval szerintem szoftveres/driveres gondok vannak win alatt, ami az AMD-nél nem volt ritkaság régen sem.
    Én azt tapasztalom, hogy kevesebb ilyen gond van, int régen, de nem lett minden hibátlan.
    Munkában nVidia / intel driverekkel is volt kb. ennyi gond.

    Szerintem azért ennyire eltérő az emberek véleménye ezekről, mert midnenki máshogy hazsnálja a gépét, más körítés, más szoftverek, így simán elképzelhető ellentétes tapasztalat két embernél.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Darmol

    senior tag

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    Egyrészt erősen kétlem, hogy lenne AMD-s géped, mert ha lenne ne beszélnél hülyeségeket. Ha mégis van, és mégis fennállnak az általad jelzett problémák, akkor inkább a felhasználóban keresném a hibát.
    Már csak azért is, mert jónéhányan elmondtuk, hogy nem csak AMD, hanem Intel és nV konfigokon is tapasztalhatók ugyanolyan vagy kísértetiesen hasonló hibák, mint AMD-ken (nem csak a cikk szerinti, hanem úgy általában mindenféle). De ez ne zavarjon.

    #1 "Bezzeg pár napja a fanboyok még bőszen állítoták, hogy nincs is ilyen hiba/biztos windows miatt lehet/monnyon le aki mást mond."

    Ha ugyanazokat a topikokat olvastuk, akkor ott ilyesmi nem hangzott el. Ezeken nem csak én, de senki nem mondta, hogy nem lehet hardveres vagy driveres hiba. Személy szerint az a véleményem, hogy a Win10 legalább 50x gyakoribb hibafaktort jelent, mint bármelyik driver vagy akár hardver. Épp ezért kétlem, hogy a jelenlegi hibajavítás teljesen eliminálná a problémát. Ami azért gáz, mert a Win7 valójában nem csak hogy nem volt rossz, hanem egész jó OS volt a maga módján.
    De téged ne érdekeljenek a tények, eddig sem zavartak. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Chaser

    titán

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    mióta elkezdtem gépb_uzulni 2019 végétől megint, amd-m van, viszont semmi gondom
    nem azt mondom te vagy a hunyó, de néha a fejem fogom mit csinálnak itt sokan "tuning" címszóval
    ráadásul jellemzően az egyik legolcsóbb alaplappal nyomom, ami igen szép stabil tuningokat is látott már
    radeon 5xxx-ekkel se volt gondom
    egyedül az első rx570-nel, de nem hw, w10 feltolt valami nagyon hitvány drivert a tudtomon kłívül, mikor feltűnt rákerestem, röviden mindent csak azt ne ( : de az a sz@r felrakta, azóta driver update kilőve
    sok ram, ssd, cpu járt a lapban - lapokban -, de gond az nem volt
    freesync passz, nem használom
    1600af/2600/2700/3100/3600 ez mind volt rövidebb-hosszabb ideig
    rx 570/590, 5500xt/5600xt gond nélkül
    most gt 1030/1650 gond nélkül

    szerk:
    legál w10 és no-warez, lehet ez is közrejátszik, de passz
    tuning mindig van, de leginkább lefelé, inkább finomhangolásnak mondanám

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    Az a gond, hogy ez nem olyan minta amiből lehetne következtetni.
    Nekem pl semmi bajom vele - de régen se volt extra amikor Intel-AMD-ket váltottam (sőt, NV-AMD gpu-nál sem, de még Intel IGP-n sem.). Ez nem azt jelenti, hogy hibátlan, egyik sem az, soha nem is lesz.
    Ryzennél még ram problémám sem volt amiről híres volt az elején, nemhogy ilyen random bugok amikről beszélsz... de én szerencsére az USB bugot is elképedve olvastam ahogy teleszórták a topicot userek, hogy mikor melyik egér/bill, stb tűnik el. Én ettől is agyf*szt kapnék. Néha ide-oda állítani kellett valamit, energiaséma, ez-az, vagy az egyik driverrrel az APU képe lila... akkor felment a köv. driver és 5 perc múlva jó volt. Semmi egetverő gond de nem hibátlan.
    Épp így fel tudnék sorolni Inteltől is egy tucat gondot amivel meg céges gépeknél találkozom, pedig ott is csak user vagyok, nem üzemeltető.
    És van ami neves gyártónál (Dell) jó 10 éves gond. Driveres problémák is szépen visszatérnek.

    De a lényeg, hogy ettől még általánosítani elég nagy hiba.

  • Zanik

    addikt

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    A két hiba amit felsorolsz itt, mindkettő videókártya, és nem pedig alaplap gond.
    Évek óta nem volt alaplap gondom sem Intel, sem AMD oldalon. Ettől függetlenül sose vonnám kétségbe, hogy bármelyik gyártóval, vagy alaplap típussal lehetnek gondjai a felhasználóknak, mert nem szabadna semmiről sem általánosítani csupán egyéni tapasztalatok alapján. Mert a fanboy-ság ellentéte a hater-ség, és az se vezet semmire.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák