Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CYX

    aktív tag

    válasz Sinesol #1 üzenetére

    Az utóbbi időben full Inteles konfignál fordult elő, hogy le-le szakadozott Win10-nél az egér és a billentyűzet. Mindezt úgy, hogy a gép 3-4 éves és csak a Windows Update, ahonnan kapott frissítést. Mindezt nem csak én, hanem a kollégám is tapasztalta a saját, ugyanolyan gépen. Egyáltalán nem biztos, hogy csak és kizárólag az AMD-t érinti a hiba. A hír alapján csak annyi a biztos, hogy valamit találtak, de hogy ez az, ami mindenkinél okozza a hibát és csak és kizárólag az AMD proci a hibás elég erős elképzelés.

    szerk: elgépelés

    szerk2:

    Kár úgy tenni, mintha egyik gyártónál sem lennének hibák. A lényeg, hogy azok javítása milyen gyorsan és gondosan történik meg és azok mivel járnak. Illetve ide tartozik a terméktámogatás azon része, hogy meddig is kapja meg az ember a javításokat illetve az új környezetekhez a frissítéseket. Mivel mindegyik gyártónál más és más a helyzet, így mindenki maga választhat, hogy neki melyik fekszik jobban.

    #3 fanti:

    Teljesen megértelek. Manapság a BIOS (/UEFI) akkora mint anno egy komplett OS. A szoftverek olyan komplexitást értek el, hogy jóformán követhetetlen, kibogozhatatlan. De el kell, hogy keserítselek. Ez csak rosszabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • CYX

    aktív tag

    válasz Sinesol #9 üzenetére

    Érdekes, amit írsz, mert használok MPC-HC-t és Freesync-et is.

    A Freesync-kel a legnagyobb bajom az volt, hogy a monitorommal valamiért ha kikapcsolt (képernyőpihentetés) akkor utána csak ki-be kapcsolás után jött vissza a jel. De ez csak egy szerencsétlen HW konfig miatt volt, alapvetően rendben működik a gépem. Persze mire végül kicseréltem a monitort (a kiegészítő minitorom feladta), rá egy hónapra (elvileg) javítva lett a bug.

    MPC-HC-val soha nem volt bajom. Mindig kifogástalanul működött. Illetve még anno 3800 x2-esnél volt baj, hogy a HD 2900 XT-m nem tudtam meggyőzni, hogy játszon le HD videót úgy hogy ne a procierőt használja. Akkor volt gond, de azért mert magában a VGA-ban nem volt HW-es videógyorsítás. Végül HD 2900 XT megadta magát, 3800 x2 végérvényesen elavult, vettem másik kupac cuccot és azóta is hasít a MPC-HC (és találtam hozzá újra frissítést).

  • CYX

    aktív tag

    válasz ricsi99 #14 üzenetére

    Őszintén megmondom, hogy a Win10 elég furcsára sikeredett. Kinézetre nekem a Win7 tetszett a legjobban. Sok szép és jó fejlesztés van Win10-ben a motorháztető alatt, de valahogy a vége az lesz szinte mindig, hogy egy közepes minőségű bétaként adják ki funkciófrissítés néven és a nép tesztelheti ki, majd mire kifixelgetik, lesz 2-3 hónap. Nem nagyon tetszik ez az új irány.

    Hogy legyen egy kis AMD szapulás is:
    Az utóbbi időkben, amikor megjelenik egy új Ryzen széria, rendre nem felkészült a szoftveres rész (úgy mint BIOS/UEFI, Windows driver), és mikor nagy erőkkel megrohanja a nép a szép és új cuccokat, ott szív, mert ez nem megy jól az nem megy jó. Igaz ez is egy két hét-hónap alatt fixelve szokott lenni, de jobb lenne, ha nem így adnák ki. Komlyan mondom a mostani fejlesztések tiszta Cyberpunk.

  • CYX

    aktív tag

    válasz fanti #32 üzenetére

    1.: Egér máshol jó megy? Próbáltad másik egérrel?

    2.: A 3400G-nék 2933-as DDR4 a max hivatalosan, minden ami felette van az ugye tuningnak számít [link]

    3.: Erre mondtam, hogy cinkes mennyire "félszész" szoftverekkel adják ki a lapokat. Pár hónap még is fullos le(hete)tt volna :)

    Szóval ha ténylg ennyi nyűg van akkor az kb. 0, mivel ezek inkább apróbb kellemetlenségek. :R

Új hozzászólás Aktív témák