Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Penge_4 #23 üzenetére

    Itt nagyon nagyot tévedsz, mert már rég le lett vezetve, hogy az áram dologak minősül, ezért arra a lopás bűncselekménye elkövethető.

    A Btk. nem tartalmazza a dolog fogalmát, annak meghatározására a Ptk.-beli fogalmára támaszkodik:
    94. § (1) Minden birtokba vehető dolog tulajdonjog tárgya lehet.
    (2) Ha a törvény kivételt nem tesz, a tulajdonjog szabályait megfelelően alkalmazni kell a pénzre és az értékpapírokra, valamint a dolog módjára hasznosítható természeti erőkre.

    Az áram dolognak minősül, ez sosem volt kérdés tárgya, esküdtszéki bíráskodás meg már rég óta nincs Magyarországon, kicsit tájékozatlan vagy ezen a téren, és igen, továbbra is fizetned kell a villanyszámládat.

    Wifi továbbra sem minősül dolognak.
    Bár az adat minősülhet dolognak, amikor az ember "wifit lop", nem adatot lop, hanem sávszélességet, mert az adat, amit letölt, nem a hálózat tulajáé.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #23 üzenetére

    És mekkora a hatásfoka?

    Nem érdeklődtem különösebben, alapban marhaságnak tartom.

    Úgy értettem, hogy ha lenne lehetőséged lopni a levegőt

    Én meg úgy, hogy nem kell fizetni a levegőért, és hülye az összehasonlítás. Van lehetőséged élni megújuló erőforrásokkal, amiért nem kell fizetned (illetve kell, mert meg kell venned az alkatrészeket). Az áram meg egy szolgáltatás, amiért fizetsz. Azt nem a bolygó adja neked, főleg nem ingyen.
    De hogy a példáddal éljek: a levegőt nem kell előállítani, ergo nem épül köré infrastruktúra.

    Más, ha egy multi egyenként több százezer embert vág meg 9 forinttal és más az is, ha egy ember vág át egy másikat annyival.

    Nem nevezném másnak. Mind a két esetben a konkrét személy 9 forinttal károsul. Hogy tisztában legyünk: engem nem érdekel, hogy a kocsi nélküli csóró, vagy a 3 kocsis dúsgazdag lopja el az autómat, én egy kocsi mínuszba kerülök, függetlenül a bűntett elkövetőjének anyagi vagy egyéb állapotától. Tehát ebben a kontextusban egy multi ugyanúgy ne verjen át X forinttal, mint ahogyan teszem azt, te sem, mert a károsult személye és a kár mértéke mindkét esetben ugyanaz. Ha az egyikért anyázok, akkor a másikért is fogok, ha egyikért nem, akkor a másikért sem (azonos körülményeket feltételezve).

    De ha valaki jogsival nem tudja normálisan kezelni a sebváltót és egy év alatt kinyírja a motort még garancián belül és a multi elküldi a picsába, vagy kimossa a telefont mert piszkos és nem ért hozzá vagy beteszi a macskát a mikróba mert a zoknikat is milyen jól megszárította benne akkor már a multi nem ilyen elnéző

    Nem értem, miről beszélsz, és hogy jön ide a multi már megint. A "multi" sem a rosszul konfigurált routeredért nem fog felelősséget vállalni, sem a szarul használt sebváltódért.

    A kisember megint érezzen bűntudatot, ha rákapcsolódik a nyitva hagyott WiFi-re

    Te, általában ezek a nyitva hagyott wifik, amikre a kisember rákapcsolódik, más kisemberek wifijei.

    Mivel nem stabil így nem, de útközben a mobilomon keresztül nem érdekel ki hagyta nyitva, azzal fogok böngészni. Nem torrentezni, hanem böngészni.

    De gondolom ha az otthoni stabil lenne, akkor torrenteznél ám ezerrel, de nem ám szólnál a szomszédnak, hogy barátom, kódold már le, mert a fél környék ezen tölti le a lopott warez Windózt. Pedig máskor meg a fene nagy tájékoztatás híve vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák