Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    "A másik tényező a folyamatos fényforrás, ebből adódóan viszont az LCD a károsabb, mert ott a vibrálás hiánya nem ingerli gyakori pislogásra a szemet"
    Ejha, ha a folyamatos fényforrás rontja a szemet, akkor nagyon gyorsan csukd be, és soha többet ne menj ki a szabadba. Egy felhős napon szabadtéren a napból több foton jut a szemedbe, mint a monitorodból mikor előtte ülsz, azt garantálom.
    Arról nem is beszélve, hogy a vibrálás nem késztet pislogásra. És az a feltételezés, hogy a pislogás csökkenti a "folyamatos fényt" meg végképp elég sajátos, az a pár tizedmásodperc amíg pislogsz, mit számít ahhoz képest, hogy utána több másodpercig nyitva a szemed?
    Mondjuk ez a "folyamatos fény" egyre jobban tetszik, mi az emberi retina, CRT monitor, hogy ha folyamatosan ugyanazt a képet kapja, beleég? :U

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Penge_4 #33 üzenetére

    "Nem mindegy, hogy a könyv lapját nézed, vagy egy 300cd fényerejű képenyővel szemezel."
    Nyári napon árnyékban olvasva egy könyvet, a könyv lapjáról több fény verődik vissza a szemedbe, mint amit egy átlag monitor kitol magából.

    "Nézz fel az égre egy felhős napon"
    Nem teljesen értem miért kéne felnézni az égre :F Több foton jut anélkül is a szemedbe, mint egy monitor esetén.

    "Annyit, hogy kevésbé szárad ki"
    Tény, a szem kiszáradás probléma. De te azt írtad, hogy: "Ergo, jobban károsodik a retina.". A szemszárazságnak pedig az ég világon semmi köze a retinához.

    Megjegyzem nem attól pislogsz jobban / kevésbé, hogy mennyi fény jut a szemedbe. A szembe bejutó fény mennyiségét nagyon jól szabályozza a pupilla, az a feladata. Monitor előtt ülve azért pislogsz kevesebbet, mert nagyon leköti a figyelmed.

    "Magyarán, terhelésnek van kitéve a szem, ellentétben azzal, amikor valaki egy fix pontot néz sokáig és mivel le van kötve a figyelme, keveset pislog és nem fókuszál máshova. Ez a könyvnél is adott, erre az LCD háttérvilágítása csak rátesz egy lapáttal."
    Itt nem írtál el valamit? A szem arra lett kitalálva, hogy sokat pislogjon és nagyon gyakran fókuszáljon. Emiatt ez a tevékenység teljesen normális számára, és nem megterhelő. Ellenben a kevés pislogás szemszárazságot okoz, a kevés fókuszálás pedig a (fókuszáló) izmok sorvadását, aminek egyenes következménye a (nem genetikai) rövidlátás (felnőtteknek ezért romlik a szeme ha sokat ülnek gép előtt).

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    Biztos jót tesz a 20 kilós kisiskolás hátának a 10 kilós táska.

    Az agy nem tudja olyan gyorsan értelmezni a képet, mint a szem. Ennél fogva, 60Hz-en nem látod a vibrálást, de a szemed értelmezi a másodpercenként 60x elsötétülő képet.
    ...
    A pupilla próbálna hozzá alkalmazkodni, de mire megmozdulna addigra visszatér a kép újra és újra. Ezért fárad el és ezért fájdul meg tőle az emberek feje.

    Biztos vagy ebben? Az agy vezérli az összes szervünket, legalábbis eddig így tudtam. :)
    A szem hogyan értelmez bármit is?

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #33 üzenetére

    ha én napi 8 órában mereven bámulnám a monitort, akkor ma pl. csak a te hozzászólásodat látnám... brrrr :))

    másodpercenként 25 kép fölött az agy nem tudja szétválasztani a képeket. lásd: mozi.
    A szem meg nem értelmez semmit a képeken, lezajlik benne egy egyszerű kémiai-elektromos folyamat és kész.

    (#36) Cathfaern: a pupilla meglehetősen lassan reagál, mondjuk a motoros reflexekhez képest. ha egy bunyósnak is percekbe tellne észrevenni és felfogni a közeledő parasztlengőt, akkor sosem lenne 1 menetesnél hosszabb meccs.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák