Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Dark Archon #738 üzenetére

    és akkor azon oprendszerek meg alkalmazások iránt nem veszett el az érdeklődésed, amik pl. a komplett menübar-t kidobták a kukába? lásd office ribbon?

    a kettősmérce kifejezés jutott eszembe.

    meg ilyenkor általában (nem erre az esetre gondolok) az is eszembe szokott jutni, hogy akik köpködik a linuxot, hány éve láttak utoljára olyat, ha egyáltalán láttak?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dark Archon #738 üzenetére

    Neked miért nem jó a network-managerben a PPPoE beállítása? Az aztán GUI, és azóta működik, hogy ott van az Uborkában a network-manager.

    Amúgy érvelésed elég elhibázott, pl. átálltak egy teljesen új felületre, a Unity-re. Persze ha ez neked csak skinezés, akkor nyilván a Windows8 "metro"(szexuális) felülete is csak egy skin...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • floatr

    veterán

    válasz Dark Archon #738 üzenetére

    Az a nagy helyzet, hogy amikor először megjött az adsl kis otthonunkba, akkor kicsit meg voltam szeppenve, mivel -- akkor még lelkes XP júzerként -- még a büdös életbe soha nem állítottam be még csak hasonlót sem. Volt egy nyomorult papírom arról, hogy XP meg mifene alatt mit kell tenni. Lehet h én vagyok informatikus létemre alulképzett, de a hálózati beállítások közt magamtól baromira nem találtam volna meg percek alatt, hogy mi a teendő, de még a beállítás után is azt, hogy mit kell csinálni a kapcsolat létrehozásához/bontásához. Ehhez képest az, hogy "pppoeconf", prózaian egyszerű, bár sokakat riaszt az, hogy begépeljenek 9 betűt, amikor kattintgatni is lehetne -- megjegyzem ez még most is több lépés, mint a konzolos megoldás.

    De legyen, lefogadom, hogy ez meghaladja a zember képességeit, és nem véletlenül integrálták lassan 4 éve a hálózatkezelési pontok közé a dsl kapcsolatok kezelését is, hálistennek lényegesen intuitívabban, mint ahogy az XP alatt kivitelezésre került. De van még pár hasonló vívmánya az utóbbi évek binugz disztróinak, úgyhogy lassan okafogyottá válik a fenenagy felindulásod. Viszont napi szinten szembetaláltam magamat azzal a problémával, hogy többféle vpn kapcsolatot kellett használnom, amit ez az integrált hálózatkezelő lényegesen jobban lépett meg, mint bármilyen redmondi kísérlet. És akkor hadd emlékezzek meg a vista nevezetű rémálomról, aminek nem csupán a grafikus hálózatkezelője volt katasztrofális (wifi-kezelésbeli hiba okán magával rántotta a teljes shellt is), de maga a hálózati csomagkezelése is, és ironikus módon épp a wifi miatt sokat szidott bubi mentette meg a napot :)

    Amellett szomorú, de igen, sokan felháborodottan távoztak a disztribúció felhasználói táborából, amikor OMFG a bal oldalra kerültek az ablakkezelő gombok pár azóta is húzódó tervezési megfontolás miatt. Nekem is majd két napig tartott megszokni, de azóta sem múlik el nap, hogy ne gondolnék vissza ezekre a baljós időkre. Mellesleg egy kollégám azóta is egy klasszikusabb témát használ, aminek az alapbeállítása a jobb-oldali gombsor.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dark Archon #738 üzenetére

    PPPoE beállításhoz - nocsak, csak nemhogy a network-manager kell? Affene, szemetek, hogy ezt is oda rakták...

    "hobbiból ide-oda pakolgatja az ablakok ikonjait"

    Na, erről meg nekem jut eszembe a kettős mérce kifejezés: a Win8-nál nem baj, hogy olyan felületet akarnak kialakítani, amelyet minden azt futtató eszközre terveznek, csak az Ubuntunál.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák