Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lewzke

    őstag

    A metaverzum egyesek szerint elkerülhetetlen. Lehet nem ez lesz a befutó, de előbb utóbb csak lesz valami, amibe belecsavarodik a tömeg. Már az internet és a digitális világ egy metaverzumnak tekinthető, csak ez egy köztes állapotban: még a kezedben a telefon és félig földelve vagy, mert a környezettől nem vagy elszigetelve, de már az elméd egy digitális világban jár. A totál elszigetelés totális idegenné fogja tenni az embert a környezetétől. De ezek köztudott dolgok.
    Inkább az a nagy rejtély az egészben, hogy az emberi psziché miért hozza ezt létre, miért van szükségünk erre? Vajon a rég elültetett utópiás sci-fi fantáziákat valósítjuk meg a tudatalattinkkal (ez esélyesebb) vagy anno előre látták a jövőt (ebben szkeptikusabb vagyok).

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz Scarletiel #20 üzenetére

    Ennek csak egy korlátja van jelenleg. Fogalmunk sincs mi a tudat, ami tovább élne valami másban. A tudat kontinuitását, memóriákat és sok apró működést jelenleg nem tudunk máshol, mint magában a testben megélni. Ha ennyire egyszerű lenne már rég szoftverben lennénk. Én azt tippelem az egész test hordoz dolgokat és ezért nem tudják megfogni a tudatot. Ha részlegesen sikerül a tudat kontinuitását memóriával, de érzelmek és testi érzések, fájdalmak nélkül átvinni, az már nagy siker, de akkor meg a humánum oldalunk morálisan megkérdőjeleződik. Ha puszta memória és tudatkontinuitás lennénk, lenne együttérzésünk másokkal vagy sem? Megváltoznánk az emberi kapcsolatokban? Nem tudjuk. Rengeteg filozófiai kérdés van ebben a témában, csak az emberiség nagyrésze köp a filozófiára, pedig az az egyetlen, ami ezzel foglalkozik. Nemcsak szomorú, hogy a bölcsészek világa nincs kivirágoztatva, hanem tragédia is az emberiségben. A politikusok irányítása olyan mintha, egy kisiskolásra bíznál egy Boeing 747-et. A tudomány a filozófia nélkül halott és merev. A paradigmákat nem lehet átlépni kérdések nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz Apollyon #22 üzenetére

    Igen én is erre gondoltam, hogy átvinni még nem azt jelenti, hogy te vagy. Pl. a Severance sorozat pont egy hasonló filozófiát mozgat, ahol a memóriát/tudatot kettéválasztották és a kettő külön entitás, nem ugyanaz az ember. Ha Star Trek transzportert használsz, ahogy mondod meghalsz és egy tökéletes másolat fog tovább élni, ami nem fog különbözni tőled, de kontinuitásban megszakadt. Mégsem te leszel eredetileg. Vagy mégis? :D Ha tudnánk tökéletes replikát alkotni egy emberről, az ugyanaz az ember? Ha látatlanban felcseréled, honnan tudod megmondani melyik az igazi? :D Amúgy már az életünk is ilyen szempontból kérdéses, mert lehet a kontinuitás egy illúzió. Lehet mi sem vagyunk egy folyamatos entitások, csak a tudatnak van egy ilyen illúziója. Ha alszol más állapotban vagy, ha elájulsz kiesik minden stb. Szóval az én, az egy ma is aktuális filozófiai téma.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz pusszycat #24 üzenetére

    Elég furcsa lenne először agyként egy mesterséges testben ébredni, minden érzeted csak mesterséges részleges utánzása lenne az igazinak. A metaverzum Mátrix szerű utópiába csapna ezzel, hiszen hamisítani lehet a külső érzeteket így. Az is lehet most is hamis (vagy csak hamisan tanított), de befejezem az agymenésem. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák