Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ANT81

    csendes tag

    válasz -Skylake- #10 üzenetére

    "Teljesen legitnek tűnnek ezek a GB eredmények, hogy pl a passzív MBA 10 ponttal többet csinál mint az aktív MBP (ami árban is dupla! annyiba kerül egyébként)."

    Valoszinu mindossze annyirol van szo, hogy nem tart addig a teszt, hogy throttlingoljon, hosszu magas terheles mellett gyanithatoan van kulonbseg a mbp es air kozott... Egyebkent meg van ahol az uj air multiban 6519-et hoz ossze, de van hogy 7545-ot... uj mbp-ban is van 6802-es eredmeny multiban.

    "Az egyáltalán nem kérdés, hogy jó lett , sőt , kiemelkedő, de azért nehéz komolyan venni hogy egy passzív MBA mindenben meg fog alázni egy i9-9980HK-t.... Azért maradjunk a föld a bolygón szerintem , ha GPU-ban meg tudja ugrani egy UHD630 teljesítményét ~ 200%-al , akkor nem értem mégis mi alapján várja bárki is azt, hogy egy i9-et meg majd 1000-1500%-al ugrik meg.... Ugyanis azért ne felejtsük el azt a 8-10X fogyasztáskülönbséget"

    Azt varta valaki hogy egy i9-et majd 1000-1500%-al ugrik meg?
    Geekbench szerint multiban majdnem ugyanott van.
    8-10x-es fogyasztaskulonbseg meg teljesen kizart (i9-9980HK 45W, az M1 lehet vagy 15W ram nelkul...)

  • ANT81

    csendes tag

    válasz -Skylake- #20 üzenetére

    "Egy Ryzen 9 5XXX konkrétan annyiba kerül mint egy komplett Mac mini. Ezek után pedig azt akarja itt mindenki bizonygatni , hogy 5-7 wattból majd megalázza a desktop 200 Wattos , 12-16/24-32-es processzorokat ? Már logikailag sem állja meg a helyét a felvetés."

    Igy van.
    Mert alapjaiban hibas a felvetes :P :D
    Nem 5-7 watt.
    Nem 200W. (ryzen 9 5950X 105W tdp 7nm-en)
    Es nem alazza meg a 12-16 magos ujabb procikat (teljesitmenyben....perf/wattban biztos hogy igen) Geekbench-nel maradva feleannyi maggal a felet sem hozza az M1 multiban mint az 5950X. Es peldaul a ryzen 7 3700x (geekb. 8500-korul multiban) 8 maggal 16 szallal, 65W tdp-vel mar nincs am fenyevekre az M1-tol fogyasztasban, ha elfogadjuk hogy utobbi 15-20W- korul van/lehet.
    Es akkor ehhez jon meg az, hogy a 3700x ~masfel eves, es 7nm-es.

    "Nekem az új kedvencem az, hogy a külföldi "szaksajtó" már ott tart, hogy rájöttek arra, hogy alig 10%-al előzi meg multicore pontban az Airt egy MAC PRO. Tudod , az a 2,5millió forint indulóáras , köbméteres kocka. Az a baj, hogy annyira feltornásszák az elvárásokat, hogy óriási pofára esés lesz amikor kiderül, hogy ezeket a szép számokat lényegében csak az Lightroom-Photoshop-LogicPro szentháromságban hozza, mert ki fog derülni, hogy konkrétan ezekre a programokra van felépítve a SoC design."

    Akinek van nemi fogalma a dologrol az ezt ugysem veszi komolyan.
    A mac prot tokig lehet rakni rammal, mehet bele - tobb - utos videokartya, es az afterburner is gyanithatoan kicsit komolyabb melot vegez, mint az M1 soc-ban levo dedikalt hw.

    [ Szerkesztve ]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Robitrix #70 üzenetére

    "egy proci TDP értéke nem jelenti a maximális fogyasztást"

    Ezzel tisztaban vagyok, de ez nyilvan az almanal is igy van (mondjuk roluk pont nem kepzelem hogy hivatalosan megadjak a tdp-t), a tesztekig masbol nem nagyon lehet kiindulni. Ezert is irtam fentebb, hogy tartos terhelesnel nyilvan nem egyforma sebessegu lesz a mbp es az air. Ezzel egyutt az az erzesem, hogy almaeknak komoly elonyuk lesz ebben a versenyszamban nem csak az arm miatt, de az 5nm, a dedikalt feldolgozok, es a 4 gyengebb mag miatt is.

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Auratech #99 üzenetére

    "Van előirányzat, mikor kerülnek Apple Silicon alá a MAc Pro-k?"

    Nagyjabol 2 evet igernek a teljes procivaltasra.

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #100 üzenetére

    "Azt felejti el mindenki hogy ezek a mobil(márlimt telefon) SoC-k nem skálázhatók úgy mint egy desktop CPU, nem véletlen, hogy ugyan az a SoC van minden termékben azonos teljesítménnyel."

    Marmint most, amikor meg nem mutattak be az utodjat az erosebb mbp-nak, az erosebb 27-es imac-nek, es imac-pro-nak (ha egyaltalan ennek lesz utodja), es a mac pro-nak.
    Van annak is ertelme ha egyformat raknak az osszes gepbe, csak tobbet, de annak is lehet, ha masikat terveznek, es gyartatnak a felso kategorianak. Amikor evente ~$25-milliardert adnak el mac-et (amibol par milliard az intelnel kot ki), beleferhet az utobbi is. Foleg, ha arra a penzhalomra gondolok, amin evek ota ulnek.

    [ Szerkesztve ]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #112 üzenetére

    "Amúgy most nem azért de eddig is totál leszarták a MacPro-t, miért foglalkoznának vele ezután? "

    Mondjuk mert nem kell bele 1 zsak penzert procit venni az inteltol...

    "Miért tegyen bármibe más? Gyakorlatilag ezzel a lépéssel megduplázták a haszonkulcsot a termékeken, sőt van amelyiken akár 4x-es is lehet egyből. "

    A haszonkulcs reszevel egyetertek, de azert kellene mas soc-ot tenni a komolyabb gepekbe, mert ez egy komolyabb imac-be, vagy mac pro-ba edeskeves lesz... (szerintem mar az sem valoszinu hogy ez az M1 kerul a nagyobb mbp-ba). Ha ossze tudnak drotozni 2-8 soc-ot, az boven eleg lehet erosebb asztali gepbe, vagy ha csinalnak masik soc-ot 8-12 nagy maggal kicsik nelkul, esetleg erosebb dedikalt vegrehajtokkal...de ez nyilvan nem lenne tul olcso a joval kevesebb pro desktop miatt, meg a nagyobb szilicium es tobb selejt miatt sem.
    Abban a kategoriaban viszont vastagon fogott eddig is a ceruza...

    "A desktop meg kb. marginális ez elég tisztán látszik a frissítési gyakoriságon. Lesz 1db termék a kategóriában és jó napot."

    Igen, abbol kevesebb megy el, mint a hordozhatokbol, de mit gondolsz, akkor a pro vonalat beszantjak? :P :) Ennyire szarul megy almaeknak mostansag, es az ujabb arcvesztes sem szamitana?
    1 termek? Marmint 1 soc tipus, vagy 1 asztali gep? Elobbi csak akkor lehetseges ha tobbet raknak a komolyabb gepekbe, utobbi meg total kizart.

    "0 kétely van bennem, hogy a bemutatott számokat hozni fogja az M1, de szinte mindent HW gyorsítással éri el és nem "nyers erővel"."

    Ugy erted a geekbench is peldaul nem a 8 magon megy, hanem joreszt a dedikalt cumokon?

    "Amit lehet az CPU/GPU magszámot növelni, aminek egy ponton túl sok sok problémája van főleg fogyasztás és skálázódás szempontjából. Ráadásul pusztán processzor szálból már a 8-at se használják ki az alkalmazások nem hogy a többet."

    :F ??????

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #112 üzenetére

    "Évről évre csökken az eladás, azóta nem ad ki semmilyen statisztikát az eladásokról, így minden szám kb. hasra ütés. "

    Ja, evrol evre csokken, csak az a nagyon szomoru helyzet, hogy mas dolog, ha a darabszam csokken, es mas dolog, ha a bevetel.
    (szemelyes velemenyem amugy anelkul, hogy nagyon beleasnam magam a szamokba, hogy lenyegesen jobban csokkent az iphone eladas, mint a mac) Az apple pedig a bevetelbol fog fejleszteni, megkonkretabban a tiszta nyeresegbol, nem az eladott gepek szamabol :)
    (persze nyilvan valahol gond lenne, ha akar csak 20-30%-kal csokkenne az eladott gepek szama x ev alatt, mert akkor azonos bevetel eseten dragabban kellene eladni, de en a tomegtermekeknel nem latom a komoly aremelkedest)
    Mint volt apple reszvenyes elarulom, hogy a negyedeves jelenteseikben sok egyeb mellett a bevetel is szerepel (darabszam mar nem), szegmensekre bontva, az meg mac fronton legkevesbe sem csokken. A legutolso negyedevuk konkretan olyan magas volt mac bevetelben, amit ezelott SOHA nem ertek el, koszonheto ez feltetelezhetoen a home office-nak. Azonban az a csokkenes amit allitasz, az almaeknal azelott sem volt meg... utolso 14 ev negyedevenkenti mac-bevetelei -->
    [link]
    Vagy ha az elobbi nem megy --> [kép]
    Igen, nagyon szarul allnak, sajnalom is oket :B
    2019 szept 28-an zarult 4 negyedev mac bevetele: $25.7 milliard
    2020 szept 26-an zarult 4 negyedev mac bevetele: $28.6 milliard
    2020 2. negyedeveben az apple a 4. legnagyobb pc gyarto a gartner es az idc elozetes osszesitese szerint, atlagosan 20%-os ev/eves novekedessel... (darabszamban)
    Na, hat csak ennyit a hasrautesszeru szamokrol... :P :D

    [ Szerkesztve ]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #132 üzenetére

    Nem most kezdenek fejleszteni, tehat ez a 2 ev ez total valoszerutlen.
    A pro desktop az ugye megvan hogy nem kizarolag a mac pro-t jelenti?
    Meg ha bele is raknak az M1-et a nagyobb mbp-ba, gondolod egy 8-magos i7-es 27-es 5K imac-et, ami alapbol $2300, azt 1 darab M1-re valtanak le? :) Es mi lenne az extra benne, a 32 gb ram? :))
    Ezt ugye te sem hiszed el ? :D

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #154 üzenetére

    "Miért kéne erősebb CPU ha ugyanazt a feladatott HW és SW optimalizációval megoldja gyorsabban?"

    Mert - még - mindent nem azon szamolnak.

    "Még egyszer a Macbook Pro M1 és 2700$ akár szóval innentől nincs több kérdés, hogy nem lesz semmi eget rengető más CPU még legalább 3-4 évig.
    Pro attól lesz valami, hogy kap jobb kijelzőt és touchbar-t."

    En a 2 evet is kizartnak tartom.
    Meg az erosebb hw miatt lesz pro, ez eddig a kijelzon kivul az erosebb procit, es (nem fapados intel) gpu-t jelentette. Egyebkent ranezve kicsit az 2011-2017 kozotti mbp felhozatalra (tudom, reg volt), a 13-as mindig csak a 2-magos procikat kapta meg, a 15-os es 17-es kapta csak meg a 4-magosat alapbol (cto-ban lehet hogy volt a 13-nak is, nem tudom). Szerintem ugyanigy lesz levalasztva egymastol majd a 16-os is (ha 16-os lesz), az imac-kel a most megjelent gepektol.

    "Pro usereket 6évig nem érdekelte, hogy egy dög lassú szemetes kosarat kellett használniuk, akkor miért érdekelné őket ezután, ha még lassú se lesz?"

    Biztos erdekelte oket, joreszuk le is lepett mas platformra.
    Tuti jo lesz a mostani sebesseg is, de a masfelszerese megjobb....a duplaja meg foleg.

    "Nem értem mitől lenne kizárt, hogy csak egyetlen HW platformja legyen az Apple-nek? Fejlesztőknek maga lenne az álom, mert 1db HW-ra kell optimalizálni, ami ugyan úgy fog futni mindenen. Ennél jobb tényleg nem lehet."

    Kiveve, ha nemi optimalizacioval joval gyorsabb ;)

    "A Mac sales még a 10%-kát se adja esetileg az Apple bevételinek ezen gondolkodj el, szép nagynak látszanak a számok de eltörpül a cég egyéb bevételeihez képest, csak a szolgáltatások már a duplája!"

    Igy van.
    De azert elkepzelem mikor gyulesen Cook-nak azt mondjak a sales-esek, hogy nezd Tim, most ennyi mac ment el ennyiert, de szerintem ne torjuk magunkat a piacszerzesen. Tul sok meloval jarna...eleg ez :)

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #155 üzenetére

    Szerintem felreertettel.
    Nem azt allitom, hogy nem lesz gyors, hanem azt, hogy ha ebbol a rendszerbol nem hoznak ki megtobbet a nem akkuhoz kotott gepeknek, akkor tulajdonkeppen a konkurencianak tesznek azzal szivesseget.
    Most huzhatnanak el sebessegben igazan. Persze ertem en hogy a desktop kis piac, de hat nekem mindig az volt, igy en mas szemuvegen nezem...
    (egyebkent nyilvan idovel kiderul, azert en kivancsian varom hogy
    az az export akkor is ilyen gyors lesz-e (az export elotti munkaval egyutt!), mikor dugig van pakolva az a 4k prores video effektekkel amit a gpu szamol?)

  • ANT81

    csendes tag

    válasz vicze #167 üzenetére

    "10% az összes Mac, ebből a 10%-ből ha akár 1% a Pro desktop akkor lehet nagyon sokat mondtam...
    Nem azt mondtam, hogy ne akarnak eladni, hanem hogy laptopból akarnak jóval többet eladni sokkal magasabb profittal és ezt az M1 több mint teljesíti."

    Igy van, ezzel egyutt a ketto legkevesbe sem zarja ki egymast.

    ""konkurencianak tesznek azzal szivesseget."
    De milyen konkurenciának? :F Melyik másik gyártó gyárt OS X-et(vagy minek hívják épp) futtató PC-t?
    A Windows ne adj isten Linux nem konkurencia. Továbbra is olyan erős HW és SW összekötésről van szó aminek nincs semmilyen konkurenciája."

    Nem mindenki ragaszkodik am az os x-hez....ha viszont pl valamilyen adobe (vagy barmi mas multiplatform) programhoz viszont igen, es adott esetben az M1 keves lenne almas oldalon, akkor veluk nem feltetlenul kell szamolni hosszu tavon.
    Ertem en hogy az kis piac, meg sok a melo, ezzel egyutt tovabbra sem gondolom hogy 1 procitipussal le lehet fedni az osszes kategoriat (mar ha nem lehet osszekotni oket). Azt meg megkevesbe gondolom, hogy le is akarnak fedni vele az osszes kategoriat.

  • ANT81

    csendes tag

    Ahogy az varhato volt, az air tartos terhelesnel egy kicsit levegoert kapkod :)

    [link]

  • ANT81

    csendes tag

    válasz Noukoum #215 üzenetére

    Engem mondjuk inkabb erdekelne az, hogy fel-1 evvel a gep megjelenese utan van-e normalis sebessegu viszonylag bugmentes arm port, mint az, hogy a nem nativ az lassu.
    De persze az en vagyok. :)

Új hozzászólás Aktív témák