Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalimist

    aktív tag

    válasz vicze #78 üzenetére

    Az utolsó valóban saját fejlesztésű mikroarchitektúrárjuk a Snapdragon 820-ban lévő Kryo mag volt 2015-ben, utána jött 2016, 2017, 2018-ban jött a built on ARM Cortex korszak, ami azt jelentette, hogy a kért módosítást a stock-hoz képest az ARM fejlesztette. 2019-től pedi az A77-tel teljesen stock ARM (A77) magokra tértek át. Talán arra is emlékszel 2013-ból, hogy a QC gimmick-nek hívta a 64-bites Apple A7-et. :)

    Az nV Caramel az ARM Cortex A75 szintjén van a Denver 2 pedig még gyengébb de igaz, automotive-ban ott vannak. :)

  • strogov

    senior tag

    válasz vicze #78 üzenetére

    "AMD is használ ARM magokat bizonyos termékeiben, gondolom jön mindjárt a válasz hogy nincs hozzáértés ott CPU tervezéshez."

    Butaság lenne ilyet mondani. Mindenki a piacból él. Az AMD hiába állna neki arm alapon fejleszteni ha nem tud egy OS-t fölé tenni és az egész cókmókot eladni. NV, QC ugyanez.

    Az apple azért léphet ilyet mert egyrészt minden házon belül van, nem kell egy másik céggel évekre összebútorozni, hogy valami épkézlább dolog összejöhhön (lásd QC-MS). Másrészt az apple user-ek akik nem csak böngésznek azok is nagyon jól körülhatárolható szoftvereket használnak. Így elég volt első körben pár tucat céghez bekopogni, hogy mi vagyunk az apple és itt a világmegváltó DTK-nk. MIndenki boldogan állt neki portolni, és az apple-nek se kellett ezer felé szakadni a DTK support-nál.

    Arra amit az apple most csinál nincsenek iparági szabványok, így nincs mivel követni őket. A szerteágazó pc-s világban elősször a millió cégnek kell megállapodni, aztán e szerint gyártani, hogy az OEM-ek szállíthassanak. Ez teljesen reménytelennek tűnik pár éven belül.
    Ráadásul az integráltság miatt egy sor szereplőnek nem is osztanak lapot.

Új hozzászólás Aktív témák