Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz lapa #25 üzenetére

    Nézd, számomra a kde3-alapú ubuntu volt "A linux". Aztán azt kivágták alólam, és átszoktam gnome2-re 1-2 nap alatt. Amikor jött a unity, akkor egy kicsit én is berzenkedtem, de szintén nem tartott sokkal tovább belakni, és már egy ideje látom a jó oldalát is. Most három gépen három különböző környezet van telepítve, még a gyerekeim is el tudnak tájékozódni anélkül h állandóan anyáznának, mert nem anyázni akarnak, hanem használni; meg nem a végletekig testre szabni, hogy a saját anyja se ismerjen rá, hanem a lehetőségeit kihasználva állítják be, pedig XP-ről ugrottak fejest. Szánalom az, ahogy magukat felnőttnek gondoló emberek sírnak egy olyan dolog miatt, ami alapbeállítás, és lehet rajta ingyé változtatni, ha annyira nem tetszik. Teljesen feleslegesen szívják itt az életenergiát el mindenkitől, amikor két lépés választja el a "nirvánától". Erre céloztam

    Az upgrade-del kapcsolatban meg én kicsit gyakorlatiasan álltam a dologhoz. Az évek során megszoktam a friss telepítést, és három partícióból raktam össze a rendszert: /, home és opt. Utóbbit céges felhasználás miatt különítettem el. Így minden alkalommal max 1-2 óra alatt belakva kész a friss rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák