Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22718208

    törölt tag

    válasz NumberGuy #49 üzenetére

    Egyszer kipróbáltam ,mikor hír volt róla régebben.

    Nem csalódtam , egy hígf@s volt , tele hibákkal.

    Köszi nem kell!

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz NumberGuy #49 üzenetére

    Új motort senki sem fog fejleszteni, mert túl sokáig tart nulláról megírni. Túl sok pénzt kell beletenni, mielőtt használható product lesz belőle. Innentől fogva minden böngésző vagy Chrome vagy Firefox variáns.

    Mégis van egy csomó böngésző projekt, ami azért jól jelzi, hogy a nagyok sem fedik le a piaci igényeket. Az más kérdés, hogy a legtöbb rövid időn belül megy a levesbe, mert nem tudják fenntartani.

    Egyelőre úgy tűnik, hogy a Vivaldi stabil lábakon áll. von Tetzchner nem ma kezdte a szakmát. Sőt, konkrétan mindenkinél korábban a mai választékból. Tudatosan azt a réteget szólította meg, aki évtizedekig az Operát használta, és a mai napig sincs olyan böngésző, ami tudná helyettesíteni. Ez egy létező piaci rés. Nem óriási, ez tény, de még sincs másik projekt, ami erre megpróbálna rárepülni. (Az Ottert felejtsük el. Az ebben a formában vicc kategória.) Mindenki egy vagy maximum két feature-re hegyezi ki a saját kis forkját, amik alapból rétegigények, plusz más böngészők is rendelkeznek vele ilyen vagy olyan formában, miközben alapvető dolgokba nem lehet belenyúlni. Használd úgy, ahogy van.

    Ehhez képest a Vivaldi arra törekszik, hogy nagyjából ugyanazokat a funkciókat és eszközöket nyújtsa, amit mások is, csak éppen mindent testre lehet szabni. (Legalábbis ez az irány, mert nyilván nincs még minden kész.) Tényleg saját GUI-t használ, nem úgy, mint az Opera.

    Én áprilisban váltottam. Már jó ideje elegem volt az Opera szerencsétlenkedéséből, meg az egész átbaszós hozzáállásból, de az volt belakva évek óta. Aztán vettem új gépet, és gondoltam, hogy adok egy esélyt a Vivaldinak. Gyakorlatilag egy nap alatt megszoktam.

    Nem tökéletes. Vannak dolgok, amik nekem hiányoznak, miközben egy csomó olyan dolog van benne, amire nincs szükségem. De amit nem használok, az meghúzódik a háttérben. Pont, mint a régi Operánál. Hiába tudtad, hogy bloatware, használat közben ezt nem érezted rajta. És e mellé társul egy olyan filozófia, hogy a user az érték, és nem áru. Kiemelt figyelmet fordítanak az adatbiztonságra. Nemcsak figyelembe veszik a feature requesteket a fórumon, hanem rendszeresen kommunikálnak is a felhasználókkal. Meg eleve nem úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy nesze, használd, ahogy mi kitaláltuk, hanem lehetőségeket adnak, és majd én eldöntöm, hogy mit hogy akarok.

    Nekem ez szimpatikus. Bíztam benne, hogy az új Opera is ebbe az irányba megy majd vissza, de pont ellenkezőleg történt. Szóval jó, hogy van ez a Vivaldi.

Új hozzászólás Aktív témák