Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    válasz hallador #21 üzenetére

    Azt elismerem, hogy ha notid van a venti arányaiban többet megy Windows alatt, mint linux alatt (ha a linuxon minden be van állítva energiakezelési szempontból). De ugye a Windows több hardveres gyorsítást használ. Ha linuxon is ilyen arányban menne a kihasználás ott is többet menne.
    Itt az én szempontomból -amiért megemlítettem ezt a részét-, nem a kényelem miatt emeltem kifogást. Ugyanis a rendes hardveres gyorsítás hiánya gyakran okozhat ingadozó vagy gyengébb teljesítményt a böngészők esetében. Gyakori manapság ugye, hogy átmenet animációkat és egyéb UX növelő dolgokat raknak be egy honlap működésébe, ami szoftveres -vagy ilyen részleges hardveres gyorsítás melletti- renderelésnél gyakran egy akadozó, darabos animáció lesz, ami az én szememnek gusztustalan és irritáló. De megemlíthető ugyan így az igazi finomgörgetés hiánya vagy az, hogy vannak bizonyos videók/videómegosztó portálok, ahol szintén szemöldök felhúzásos jelenségekbe botlik bele az ember.
    Én a fórumokat böngészve, párbeszédeket kezdeményezve erről a témáról arra jutottam, hogy egyszerűen akik régóta használnak linuxot (vagy arányaiban sokkal többször azt és Windowst inkább VM alatt látnak mellette. Illetve főként XP-ről vagy Win 7-ről szoktak át) annyira megszokták ezeket a dolgokat, hogy nem igazán tűnik fel nekik. Így lényegében ők ragaszkodnak ahhoz, hogy amiket mondok az nem így van, vagy nem teljesen így. Ami az ő szemszögükből lényegében igaz is, mivel annyira beleszoktak, hogy már nem veszik észre, illetve természetes számukra, hogy az úgy van jól. Ezzel nincs is baj, csak emiatt elbeszélünk egymás mellett az emberekkel, sajnos.

    Linuxok esetében sajnos a DE-k között is óriási eltérések vannak teljesítmény függvényében, még egy high end pc esetén is. Linuxnak a könnyebb vagy közepes DE-k állnak a legjobban (xfce, mate, csak hogy az ismertebbeket említsem). A túlspilázott, "túlanimált", modernebb DE-k, amik próbálják szebbé varázsolni a munkakörnyezetet egyszerűen nincsenek rendesen megcsinálva (KDE, Gnome, Cinnamon) pl egy Windowshoz vagy Uram bocsá' MacOS-hez képest. Ami a vicces, hogy ez még a böngészők teljesítményére is kihatással tud lenni, főleg az eltérő ablakkezelők (ezért járna vesszővel seggre csapkodás a böngésző fejlesztőknek).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák