Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Gorneck #27 üzenetére

    "De hangsúlyozom én nagyon sokra tartom a ooo-/libre-t...nagyon jó szoftvercsomag."

    valóban szépen fejlődik, ezt el kell nekem is ismernem, de erősen megvan a "célközönsége". valamint, ahogy írtad, eléggé sokesélyes, hogy másnál is ugyanúgy jelenik-e meg. ez otthon talán még elmegy, saját használatnál, de ha hivatalos dolgot kell megírni, ott már erősen necces.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • attila9988

    őstag

    válasz Gorneck #27 üzenetére

    Nálam anno az is gond volt, hogy két ooo verzió nem egyformán jelenítette meg a formázott szöveget. Húgom megcsinálta, nálam szétesett, javítottam, az ő gépén megint szétesett, aztán berágtam nálam ismét megcsináltam és ki is nyomtattam. És ilyen sokszor fordult elő...

    Ez a baj ezekkel az "office -os" programokkal. Még ha az ember érti is amit csinál, és tisztességesen dolgozik vele, akkor sem lehet biztos benne hogy nem lesz valami gubanc. "Azt kapod amit látsz".... de csak amíg be nem zárod. :D
    Az ms office -nál meg a beragadó objektumokat szeretem nagyon...
    Szöveghez ha egy mód van rá, akkor latex... az még sosem hagyott cserben, és megóv egy csomó olyan hibától, és pepecseléstől ami a *office -okban mindennapos.
    Ha mégis irodázós programot kell használni, akkor a legjobb módszer ha az ember nem kezd el a design -al foglalkozni addig, amíg kész nincs a szöveg. Akkor kevesebb bajt okozhat a formázás. Ha meg el kell küldeni valakinek az anyagot, akkor pdf. Azzal már nagy gond nem lehet.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák