Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz ted_tris #81 üzenetére

    Kedves ted_ris!

    Sok évvel ezelőttről beszélünk, amikor még fej-fej mellett volt az intel és az AMD, ráadásul 32 nm vs 32 nm időkről. Egyébiránt be lehetett szabályozni úgy is ezeket az APU-kat, hogy nagyon keveset fogyasszanak, az IGP-jük pedig nagyon erős volt az intel megoldásaihoz képest, emiatt sok esetben jobb választás lehetett volna. Nem mostanról van szó, hanem bőven 4+ évvel ezelőttről.

    Az intel inkorrekt viselkedéséről hivatalos dokumentumok vannak.

    Ebben a videóban részletesen elmondja a srác, pontosan mi is történt.

    Ráadásul ott van aspectre és meltdown sebezhetőség, amiknek a javítása miatt olyan sokat lassultak 3. generációig az intel CPU-k, hogy igazából nincs is miről beszélni. Kollégám panaszkodik is a céges gépére,. amit megvett, hogy nagyon lelassult a frissítések után. Nem én találtam ki. 3. gen i5 ketyeg benne. Arról nem is beszélve, hogy a notebook-os i5 széria egy nagy kamu, mert annyiban különbözik az i3-tól, hogy turbo órajele van, uyganúgy 2 mag/4 szálas. Az i7 pedig annyiben, hogy 3 helyett 4 MB L3 van benne. És mindezt horror áron adták, megtévesztve a vásárlókat. Csak az i7 QM, HQ, ha jól emlékszem, a lényeg, hogy Q betűjeles mobil i7. Szomorúságomra Dell Latitude-ben csak intel processzor volt eddig, megjelent idén tavasszal 1 széria ryzennel, de remélem, ez változni fog, mert már elég unalmas az intel részéről ez a 2 magos HT-s mobil megoldás. Már réges régen átállhattak volna 4 magra. Sajnos a felhasználóknak fogalmuk sincsenek ezekről a dolgokról, pedig ezek azért eléggé fontos dolgok szerintem. És akkor hogy támogassak egy ilyen céget jó szívvel? :O

    Ráadásul itt most a processzorokról beszéltünk. Egyébiránt GPU terén más ahelyzet, de ott sem láttam a valósággal ellentétes adatokat, szmeben pl. az i9 9900K-ról - PT teszt, ha jól emlékszem a tesztelő cég nevére... Szerinted ez mennyire korrekt teszt volt?

    [ Szerkesztve ]

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák