Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Tüzi #112 üzenetére

    Két dolog határtalan. Az emberi lustaság, és az emberi kapzsiság.
    Mint a szegénység: mindig volt és mindig lesz, de a társadalmi berendezkedéssel nagyban változtatható a mértéke. Nagyon sok ember nem lusta és nem is kapzsi, különben nem működnének a rendszereink. A kapzsiság és lustaság - mint minden más - érzelmi okokra vezethető vissza, ami meg legtöbbször az életmód és tapasztalat függvénye.

    úgy fognak egyre többen elmenni oda, mert kenyeret kell venni valamiből.
    :K Megvan, az Elysium c. filmben milyen munkahelyek voltak a Földön? :U

    És a biztos kevés is jobb mint a bizonytalan semmi.
    Szerintem ezért jó irány egy ésszerű minimumjáradék, mint szociális háló. Olyan fajta legalja népréteget nem láttam a briteknél, ami itt a balkánon van, még ha ott se rózsaszín a sz@r. A kétségbeeséstől megóvhatja az embereket, valamint a létbizonytalanság okozta tartós stressztől is, aminek messzehatóhatásai vannak (genetikai is!).

    Biztonság.
    Ehhez kiszámíthatóság kell, amihez pedig biztos alapok kellenek. A nyugati társadalom értékrendszere nagyon erősen álakul át jelenleg: a régit hamar kidobjuk, míg az új bizonytalan, képlékeny, és csak nem akar közös lenni.
    Nézzük meg pl., a 20. század 2. felében az amerikai polgári mozgalmak által elért eredményekről milyen ütemben feledkeznek meg, pedig mekkora áruk volt! A szekszervezetek egy jó és aktuális példa.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • #81556480

    törölt tag

    válasz Tüzi #112 üzenetére

    Nem 56 nap, annyi a büntethetőség ami nemrég ment fel 28-ról. A kártya 1 évet tárol, amit ki kell olvasni 28naponta és tárolni. Telephely ellenőrzéskor meg 56napnal régebbi dologért is járhatna büntetés de erről még nem hallottam.

Új hozzászólás Aktív témák