Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Tapsi #7 üzenetére

    Ahogy az is kimaradt ill. nincs részletezve, hogy a rendszer nem magát a képet, hanem azok hash adatait veti össze a CSAM adatbázisban találhatóakkal.
    A hashből a képet nem lehet visszaállítani, így azok továbbra is titkosítva maradhatnak, de ha ez az un. kiptográfia megyegyezik, akkor tudni fogják, hogy a kép illegális...

    #10 Tapsi

    Reméljük az Apple továbbra is ellen tud állni, ha egy adott kormány "kifogásolható" információt akar megszerezni...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz anulu #13 üzenetére

    Nem is árt tisztán látni mert ahogy a 9to5mac cikkeiben található “szakértői” véleményeket olvastam elég szélsőségesek a reakciók. Érthető azért, mert a cél nemes az oda vezető út viszont nagyon nem mindegy…

    Bízom benne, hogy tisztességesen megoldják.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz velizare #41 üzenetére

    Sztem ez nem is lehetséges. Mondjuk úgy, hogy tipikus urban legend. Vegyél elő egy "eseményt" és válaszd hozzá a legbonyolultabb magyarázatot...

    De kétségtelenül nagyon érdekes legenda. Mert miröl is lehet szó?!
    A Google gyújti a hanganyagot 131 millió felhasználó telefonjáról, mert azért csak mindenkinek kellene adni egy releváns reklámot. Az egyik verzió lehet az, hogy folyamat rögzíti az adatokat (hisz régi info nem aktuális info) és egy számítógép (a várható teljesítmény miatt hívjuk Skynetnek) kielemzi a hangból a felhasználható adatot és ezt 0-24 eljuttatja a Google marketing részlegéhez. Mivel ez picit megvalósíthatatlanul hangzik a másik lehetőség a közvetlenül a telefonon történő elemzés. Ez megmagyarázná, hogy miér "akad" az androidos telefon csúcs hardverrel és a gyors merülésre is adhat egyfajta magyarázatot, hisz a proci vagy ép a távoli szervereken futó elemző programok terhelik a telefonunkat a nap nagy részében. Szerencsére az új Pixelekben fejlődik az Mi így nem kell nekik a teljes napot elemezniük az okosabb npu már tudni fogja ki mikor alszik és akkor nem kell valós időben elemezni a hangot. BOCS! Nem neked szól de ez egyfajta "válaszkiegészítő" a válaszodra... :D

    Annak aki ezt valja, elég sok cikk elmagyarázza, hogy a helyadatokból kb mindenre rájön a Google még arra is ami nekünk elsőre eszünkbe se jutna. Mellette ott van a keresések, közösségi média, google lens, fényképek-google fotók, kontaktok és azok adatai, pszichológia, emailek, használati adatok, stb. stb. Ahogy írtad bőven elég nekik ez....

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Alogonomus #51 üzenetére

    Mondjuk egy héttel ezelőtt még látszólag ez senkit nem zavart, pedig a Microsoft-Google már egy ideje használja ezt a megoldást. Oké nekik ezt elnézzük (szerintem inkább ez a baj) Gondolom nem mindenki Ios felhasználó itt...

    Ha sarkítva nézzük akkor az sem megoldás, hogy minden pedo, terrorista stb az Apple cuccait használja mert az szuper titkos és úgysem adja ki senki adatait. Ez nem lenne túl jó marketing-hírnév...

    Ahogy a telegramnak sem volt az.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz moleculez #67 üzenetére

    A rendszer kielemzi a képeket és ha ez a kriptográfiai "összeg" elér egy kritikus értéket (ezt az apple nem pontosította) akkor a rendszer veszélyesnek jelöli és továbbítja a képet egy személynek aki tovább folytatja az elemzést...

    Gondolom ez a rendszer hatékonyságának egyik lényeges pontja, hogy az elemzés és annak során észlelt hasonlóságok mértéke mekkora ingerküszöbbel dolgozik.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #70 üzenetére

    Az Apple más cégekkel ellentétben nem az adatainkból él. Azonban az adatainkra biztos nekik is szükségük van mondjuk az appjaik javítása érdekében stb, de ezt szerintem megszerzik egyéb, könnyebb úton is. Az már másik téma és különbséget teszünk/tehetünk e a között, hogy mindenki gyűjt adatot de nem mindenki adja el azt...

    Ahogy fentebb írtam, de a te hosszászólásodra is felhasználnám. Persze, hogy jobb színben tüntetit fel az Apple-t. Szerinted jobb lenne az Apple-nek, ha minden pedo és terrorista az ő rendszerét használná?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz bambano #75 üzenetére

    Ez a veszély most is létezik/létezhet. Egy jó akaród küldi a terrorgyanús-pedo-csacsis képeket-videókat stb üzenetben. Gondolom idővel elővesznek, hogy hello miről diskuráltok. Persze magyarázkodhatsz, hogy bocs ő csak zaklat de gondolom neked is be kell bizonyítanod, hogy csak "ugrattak" téged. Ahogy a CSAM elemzésnél is lesz áldozat valószínüleg, itt az Apple 1 trillió fiókból 1-arányt jelöl meg évente...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #80 üzenetére

    Nincs bizonyítékom de arra sincs, hogy eladja. A feltevést könnyebb körbejárni ha az üzleti modelljüket összehasonlítjuk pl- a Google (reklámcég) cégcsoporttal.

    A terroristás dolog egy kissé elentmondásos volt szerintem is, itt ütközött a privacy a kötelességgekkel. Itt most ezt helyrehozhatják...
    A telefonon levő adatokat nem adta ki (ahogy most sem fogja, ill. úgy pontos, hogy nem biztosított hátsó kaput az fbi-nak), a cloud-on tárolt adatokból szolgáltatott már a hatóságoknak régebben is. Itt azon lehet elmélkedni, hogy hány terrorista elég egy backdoor kinyitáshoz. De ez egy nehéz és kissé félreérthető gondolatmenetet indíthat el :D

    "Annyi nehogymár ne legyen elég." A Windowsnak egy frissítés során elég szokott lenni a "béta tesztelők" munkája? Naugye...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #87 üzenetére

    Be vallom nem értem, hogy lehet a kettőt összehasonlítani. Hisz az egyik egy teljesen lecsupaszított és ezáltal biztonságosnak vélt rendszer, míg a másik egy jóval összetettebb és több ponton automatizált megoldás, ami ráadásul egy elég komplex ökoszisztémával dolgozik össze. Szerintem nem tudod ugyanúgy használni, de ezen természetesen nem veszünk össze :) csupán némileg árnyalja a reklámok eladásáról folyó véleménycserét. Egy dolgot felvetek és leszálok a témáról igérem. Ha ugyanúgy használod a dolgokat hol kapsz reklámot? Oké spam hívásokat említetted (erre bevallom nem tudom a választ de ez kicsit olyan mint a beszéltem valamiről és kidobta reklámot féle urban legend), de reklámot hol? Safariban? Apple mailben-icloud-os fiókkal? App storeban? Apple musicban? Üzenetekben? Ha az Apple appjait használod csak, nincs olyan felület ahol elérjen a reklám...

    Az imidsz résszel akár egyet is értek, végül is a telegramos felhasználókat sem érdekli, hogy kik használják a "munkájukhoz" még azt az appot. De emellett létező jelenség a nyugati cégek között a pozitiv dolgok melletti kiállás ez a mostani sztem pont egy ilyen és ez sok esetben a felhasználóknak hasznos is.

    A windowsos példám csupán arra irányult, hogy elég e csak a bétatesztelők munkája vagy kell e az info a felhasználótól. Nem elég, a két nagy frissítés szinte kivétel nélkül tele van hibával. Ha nyernének adatot, de legalább is felhasználnák őket nemesebb célokra, akkor megvalósulhatna például a kettéosztott ablak az intézőben, de ez elég off, csupán arra céloztam, hogy a felhasználói adatokat ilyesmire is fel lehet használni.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Diabolis #91 üzenetére

    Én őszintén kissé meglepődtem, hogy a zászlójukra tűzték a pedofilia elleni harcot (félreértés elkerülése véget nem az Apple miatt mondom), mert már-már úgy tünt, hogy ez a bűncselekmény típus is elindul (ha nem is a dekriminalizálás, de legalább is) a megértés útján.
    Az algoritmust én is jobbnak tartom, mert bár emberek készítették, talán nem annyira befolyásolható, mint egy vizsgáló bizottság (legalább is ha boldog-boldogtalan nem férhet hozzá)

    Bocs mindenkitől de muszáj belinkelnem, hogy mire is gondoltam a fenti sorokat írva. Mert addig jó lehet egy film amíg a Venom vagy a Szörnyella van kissé pozitív színben feltüntetve, de ezzel nem érdemes átesni a ló túloldalára.

    ITT szerintem megtették és ez egy tendencia.

    Kritika zárómondata: "Govaerts olyan érzékenyen és hitelesen mutatja be Jonathan szenvedését, hogy lehetetlen nem együttérezni vele – és csodák csodájára közben még csak rosszul sem érezzük magunkat. Csak nagyon szomorúnak."

    Inkább le sem írom én miért érzem emiatt "szomorúnak" magam :((

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #94 üzenetére

    Oké köszi, így értem mire gondolsz. Nekem egy tetris appot dob ott ki. Nem játszok ios-en, szóval nem tűnik elég relevánsnak. Amúgy ha eladná az egyéb adataim ott inkább egy helyes táplálkozást segítő appnak kellene lennie :D De igazat adok kétségkívül van ott reklám.
    Az ios 15-el mondjuk a safari is fejlődik, nem tudom ez a private relay segít e ezen a dolgon...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #98 üzenetére

    Hát a bizalom elengedhetetlen. De talán azzal, hogy egy céget látok el az adataim többségével (pl. banki adatok) talán kisebb hibát vétek mint régebben androidon, amikor is fizettem a microsoftnak a tárhelyért (samsung fotók mentése) a spotinak a zenéért, a googlenak az appokért és a netflixnek a filmezésért. Na nem mondom, hogy az enyém a tuti megoldás, meg persze értem a te hozzáállásodat és tisztelet azért, hogy van energiád ezt igy kordában tartani, de a kényelem nálam még nagyobb prioritás.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #101 üzenetére

    Én úgy értelmeztem, hogy az imessage esetén megy a scan lokálisan, a CSAM ellenörzés viszont az icloudon tárolt dolgokat vizsgálja át.

    ITT van amúgy egy elég jó magyar leírás, ez árnyalja (sőt talán cáfolja is) az én verziómat.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz sh4d0w #106 üzenetére

    Kár, hogy ezt a részét emelted ki a 95-ös hozzászolásomból, a többi része sztem fontosabb volt, de legalább is nekem annak tűnt.

    Engedd meg, hogy félig visszafelé reagáljak. Osztályozó rendszer eddig is volt nyugaton és szerintem erre bizonyos mértékig szükség is van. Hogy egyet említsek büntetett és büntetlen előéletű emberek. Egy a hatalom kezében lévő lista a sok közül, amivel komolyan vissza is lehet élni. De ettől függetlenül szükség van rá, még nyugaton is. Tehát osztályozó rendszerek között is van különbség, van hasznos és nem csak olyan van, mint amit Kína használ.
    Azt tisztázzuk a rendszer tulajdonosai alatt az Apple-t érted? Én így vettem le.
    HA így gondoljuk tovább akkor mi érdekük lenne más nézeteket valló vagy más szexuális beállítottságú embereket listázniuk? Profitorientált cég aki vigyáz a jó hírnevére. Legalább is megpróbál. A nyugati világban, mert mégiscsak onnan jöttek, ott kiemelt figyelmet (és itt pozitiv értelemben értem) szentelnek a különbözőségeknek. Tehát maguktól külső behatás nélkül nem tennének ilyet.
    Ha úgy értetted, hogy állami nyomásra mi történhet az egy másik kérdés. Fent "vitáztam" egy forumtársal, hogy (vajon helyesen tették?) nem adták ki korábban egy terrorista adatait az FBI-nak. Ha jól emlékszem a fő indok nem is az adott készülék adatairól szólt, hanem egy hátsó kaput akartak az állami szervek és ez egy jó ürügy volt. Ha választható opció volt (szerintem nem volt) számukra, hogy megnyitják a telefont de csak az adatokat adják ki az szerintem egy jó köztes megoldás lehetett volna.
    De visszakanyarodva az eredeti felvetésre, szerintem is megpróbálhatnak ezzel visszaélni. Pl. ahogy említetted Kínát, ők is forgalmaznak iphone telefonokat. Nem tartanám lehetetlen dolognak a tankos kép hash adataira való keresés kikényszerítését tőlük.
    De ha jól tudom (de majd megmondja valaki, hogy ha nem) ez nem kötelező lépés volt az Apple részéről?! Első lépésben ahogy az szifonos srácok is megírták, amerikában indul el a dolog és itt had idézzek: "Arról jelenleg nincs információ, hogy a jövőben az Apple ezt kiterjeszti-e más országokra is." Tehát meg van a lehetőségük, hogy pl. Kínában vagy olyan országokban ahol kriminalizálnak bármilyen kissebbség jogait, ott ezt nem vezetik be.
    Azt nem tudom, hogy ez kikényszerithető, de ezzel már nagy fejest ugranánk a feltételezésekbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz sh4d0w #113 üzenetére

    Most az Urban legendOmeter megugrott azért! :)

    Irtál egy nagyon jó feltételezést. És azért jó, mert elég csupán kettő szót lecserélni benne és kész is a hozzá nem a legjobb, hanem a leginkább passszoló válasz:

    "Naivitás Paranoia azt hinni, hogy - főleg az USA - nem hagy meg egy ilyen eszközt egy magáncég kezében"

    Megértettem volna, csak sajnos lemaradt a hsz-ból, hogy kit tartasz az eszköz tulajdonosainak. Most viszont kiderült, hogy az usa-t, holott erre igen erős feltételezések utalnak csak. Elfogadom a véleményed, de én nem ezen az állásponton vagyok. Nemcsak azért mert ezek a feltételezések információmorzsák hiányában erősen összeesküvés elméletek irányába mutatnak, hanem azért sem mert egy nemesnek nevezhető cél eléréséhez nem látok jelenleg más utat.

    Fentebb volt róla szó (talán skylake, de bocs ha nem te) ,hogy mi az a félelem ami az adataink ilyetén való kiszolgálása mellett foglal állást. Ha ezt összekapcsolhatom azzal, hogy oké ha nem ez a módszer a legideálisabb, mert tartunk (talán joggal) a visszaélésektől, akkor mi erre a problémára a megoldás? Volna rá ötletetek, mert ha lenne egy jobb én szívesen támogatnám.

    Skylake fenti kommentjére:

    Az lehet a félelem egyik alapja, hogy ez a bűntény manapság nem egységesen esik a legnagyobb elitélés kategóriába (legalábbis a társadalom részéről). Lehet ellenérvként felhozni, hogy oké ezek elszigetelt esetek, de amikor az HBO lehoz olyan filmeket aminél nagyon erősen rezeg a léc, hogy az alkotóknak mi a célja a "mű" bemutatásával addig engem nem győznek meg arról (és több külföldi/magyar hírportál sem), hogy a társadalom teljes egésze egyként vetné ki magából az elkővetőket. Lehet nincs igazam de itt is a társadalom megosztásának kisérletét vélem nyomokban felfedezni. Persze tisztában vagyok azzal, hogy az Apple esetében technikailag a user nem avatkozhat bele ilyen dolgokba, de ha a felhasználó nem tud és ezek szerint a cég ne tegye, akkor tegye az állam egy kémszoftverrel? Értem az érvet, hogy ne kezeljünk mindenkit gyanusítottként, de a dolognak létezik (sajnos) egy másik oldala is, hogy mindenki lehet potenciális elkövető. Értelmezés kérdése, de sztem ez már a törvénykezés asztala.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz sh4d0w #131 üzenetére

    "Ezek alapján nyugodtan higgyél továbbra is a "jóságos" USA-ban - alaptalanul."

    Hmm már majdnem leírtam, hogy én nem a USA-nak hiszek, hanem az Apple-nek, de ha ezt megtettem volna akkor úgy tünnék mint aki ezt a megoldást találja a number one-nak és/vagy szentül hisz az Apple-nek.
    Nem. Leírtam ha van jobb én támogatom, ahogy azt is, hogy simán elképzelem, hogy megpróbálhatnak visszaélni vele (pl. Kína vagy kicsiny országunk).
    De ez -> "Gyanítom, a forráskód már az NSA kezében van" nekem (erre vonatkozó bizonyíték hiányában) most még konteo, sajnálom.
    Megértem és elfogadom a példáidat ,de ezek mind az államra és annak tetteire vonatkoznak nem magára az Apple-re. Én is hozhatok példákat:
    - A nagy médiafigyelmet kapott San Bernardinói lövöldözés után az Apple nem engedett az FBI nyomására, holott erre ha jól emlékszem talán törvény is kötelezte volna őket. Végül egy izraeli cég megoldotta a dolgot helyettük.
    - Pár éve a floridai támaszponton történő lövöldözés és a Texasi eset után sem segített a hatóságoknak backdoor ügyben.
    - Nem engedett a Francia kormány azon kérésének sem, hogy az ottani Covid követő megoldásukat alkalmazza az Apple, mert a bluetooth adatküldéssel volt nézeteltérésük.
    - Pár évvel ezelőtt az Ausztrál kormány is puhitotta a céget egy tervezettel ami arra irányult, hogy a magánszektorban tevékenykedő cégek "erősebben segítsék" a hatóságokat. Több oldalas választ kültek, hogy miért nem mennek bele.
    Továbbá szerintem még mindig kiadják évente kétszer az átláthatósági jelentésüket is amiben leírják, hogy melyik kormány mennyi adatot igényelt tőlük és ebből mennyit teljesítettek. Persze ez is megkérdőjelezhető, de hát mi nem az...

    Tehát továbbra sem kormányzati, hanem magánszektori oldalról bízom a történetben, mert azt azért ne felejtsük el, hogy az elemzéskor az Apple-nek nincs szüksége a képek visszafejtésére. Ahogy az imessage során is titkosítva maradnak az üzenetek. A későbbi visszaélések kiterjesztéséről zajló vitában pedig a Google-microsoft (felhő scan) megoldása helyett szerintem az Apple féle feltöltés előtti lokális scan sokkal jobban hangzik, mert azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy az icloudhoz sokkal könnyebben hozáférhet és többször hozzá is fért a hatóság, míg a telefonon tárolt tartalomhoz pedig nem. Szerintem az államnak nincs szüksége erre a megoldásra, hogy a telefonunkba lásson (hello pegasus és amiről még nem tudunk), szóval ameddig magánkézben van jobb megoldásnak tűnik mint a fent említett konkurenciák verziója. Ha meg a te teóriád lesz a valóság, akkor az USA kormányának lesz egy 11.-ik kémprogija is a többi mellé.

    A régebbi Huawei-es vitában mennyien jelentettétek ki (nem feltétlen rád gondolok), hogy inkább a USA figyeljen meg mint Kína. Így teljesüljön minden kívánságotok...:)

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #137 üzenetére

    "Régen érdekes módon megoldották a dolgokat tech nélkül is."

    Igen megoldották, de akkor a képgyüjtemény az elkövető telefonja helyett a bőrkötéses albumjaiban volt. Megváltoztak a szokások alkalmazkodni kell hozzájuk.

    "Ez kb. olyan mint amikor valaki felhozza negatívumnak, hogy nincs ülésfűtés az autóban.
    Mikor még nem létezett akkor senkinek sem hiányzott, meg voltunk nélküle. Most meg nem tudnak élni nélküle egyesek."

    Soroljak dolgokat amik nélkül már "tényleg" nem tudunk élni, legyen az szórakoztató, orvostudományhoz kapcsolodó kényelmi, vagy ép a munkához nélkülözhetetlen eszközök???

    A dolgok jelen állása szerint az adataidat nem fogják látni. Ők egy narkót kereső kutya szerepét töltik be. Mennek (Apple PSI) a parkolóházban az autók (telefonok) között és mindegyik alá beszagolnak. Az autóba (itt galéria) még nem kell bemenniük mert nekik csupán a szag (hash) is elég. Így senki autójának csomagtartója nincs veszélyben. Ahol csak kicsit érzi a kutya ott nem csinál semmit, mert tudja, hogy nem ott van a baj, de ahol koncentráltan (cryptographic safety voucher) jelen van a szag ott megáll és megbizonyosodik ,hogy nem téved. Jelen pillanatban rajta kívül még senki nem tud a helyzetről (threshold secret sharing). Ezután ha biztos (CSAM küszöbérték) a dolgában szól a gazdájának (Apple élő elemzés) aki leellenőrzi, hogy a kutya nem egy két hete ott rohadó szafaládét szagolt félre. Ha a "rendőr" is meggyőződik, hogy baj van megteszi a bejelentését és megmondják, hogy nyithatja e az autót. De jelen esetben ugye az a kérdés, hogy érdemes megtalálni a narkót? Megvárjuk míg egy dealer beszippantva kiszáguld a parkolóból és elbasz valakit, vagy néha átvizsgálod a parkolóházadat egy kutyával. Jelen állás szerint a kutya csak szagol nem mászik be az autóba. Öszintén remélem, hogy ez így is marad.

    Bocs ezért a szar hasonlatért ,de muszáj volt kiírnom magamból :D

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz bambano #139 üzenetére

    "azt kellene érteni, hogy egy kultúrállamban nincs olyan, hogy mindenkit ellenőriznek."

    Ezt tényleg nem értem, mert lehetséges ez. De mindegy is, a fenti hsz-ben linkeltek neked egy jó példát. Amúgy amerikában az ellenőrzés elkerülésére is van lehetőséged, rengeteg félpanziós autonom zóna közül lehet választania annak, akit az USA törvényei túlontúl feszélyeznek.

    A biztonsági őr bármikor körbejárhatja azt a parkolót és ha van szakképesített kutyája (ez lenne Apple-re vetítve a PSI**) ő nyugodtan szimatolhat is, ebben nincs szerintem semmi törvénytelen. Az autóba nem fog bemászni, mert neki elég a szag (képek hash adatai) is.

    Az, hogy ez az egész törvénytelen e, majd a hatóságok eldöntik. Ha az, akkor rálépnek az Apple nyakára.

    ** Ez az azonosítási módszer a private set intersection (PSI) kriptográfiai technológiát használja, amely anélkül állapítja meg, hogy van-e egyezés, hogy felfedné az eredményt. A PSI használatával az Apple képes anélkül megismerni, hogy egy kép hash-e egyezik-e ismert CSAM kép hash-ével, hogy bármi más, ilyen tartalommal nem rendelkező képről bármit is megtudna.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    A 9to5mac [link] szemlézi Federighi WSJ-nek adott interjúját. Többek között említést tesz a küszöbértékről is.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #158 üzenetére

    Az valóban nem jó ,de kifejtik azt is, hogy miért magyarázkodnak.
    Nem fog rosszat mondani a saját dolgukról? Ebből egyenesen az következik, hogy hazudik v van miről hazudnia? Szerintem ez nem jó megközelítés egy fél álláspontjának megismeréséhez.

    Amíg nem derül ki az ellenkezője szerintem meggilleti őket az a jog, hogy tisztességesen járnak el.

    Elszúrták, hogy kapásból nem egy részletes beszámolóval kezdtek és nem magyarázták el az imessage és a csam észlelés közti különbséget. Elismerem, hogy egy ilyen volumenü dologhoz kellő magyarázattal lehet nekifutni, hogy eloszlassák a kezdeti aggályokat.

    Én nem estem neked. Többször említettem, hogy elfogadom az álláspontod csak nem feltétlen értek vele egyet.
    Elolvastam a TAT-t megértettem, hogy pl. az ios-t igazából csak “bérled” és mint így, mások a feltételek.

    Itt [link] egy másik cikkecske, tovább részletezik a biztonsági mechanizmust.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #161 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet. Azt azért ne felejtsük el továbbra sem, hogy a pedofilia ellen harcolnak ezzel. Minden más csak feltételezés, még. Az imessage esetén pedig a kiskoruakat védik a kéretlen tartalomtól. Mindkettő létező napi veszély, főleg az imessage esetén igaz ez. A fiataloknak már van okostelefonjuk, hogy egy bizonyos kor alatt jó e ez vagy sem (szerintem nagyon nem) ez egy másik téma. De a telefon már náluk van és védeni kell őket nem csak másoktól, hanem önmaguktól is. Profitorientált cég nem fogja azt mondani, hogy ne vegyétek a telefonjainkat a gyerekeiteknek és sajnos a pedofiloknak sem mondhatja, hogy irány a samsung így marad a tűzoltás. Sajnos a mai kornak kialakult a sajátságos hozzáállása a mobilkomunikációs eszközökhöz, így nehéz közös megegyezésre jutni, hogy a megelőzés vagy a támadás a célravezetőbb.

    De ki szerint törvénysértő? Szerinted vagy a törvények szerint? Ha a törvények szerint akkor biztos vagyok benne, hogy amerikában lesz olyan aki rárepül erre. Ezt szerintem döntsék el a bírók. Ha a bírókban sem hiszünk akkor szerencsére az USAban erre is van megoldás.

    Annyira törvénysértő csak nem lehet ha pl. a sebességedet is folyamatosan nyomon követik az autópályán(iosban). Állami ellenőrzés Pityu és társa BT (Apple) álltal gyártott eszközökkel. Leellenőriznek mindenkit es akinek a sebessége (hash) túlmegy egy küszöbértéken azt lefotózzák olyan jó minőségben, hogy még a cigi is látszik a szádban. Hozzáteszem akkor is látszik ha nem mész gyorsabban a kelleténél.

    Lehet naív vagyok, de a mai technikai fejlettség egyik előnye, hogy a “civil” szektor is leleplezhet állami dolgokat. Pl. az általatok itt is sokat emlegetett Pegasus ugye.

    Ui: A visszaélésekről is még egy szó. Fentebb volt róla szó, hogy mi van akkor (imessage) ha meg akarnak “szivatni”?
    Kíváncsi lennék ha valaki régebben kapta a felreérthető tartalmat egy “jóakarójától”, vajon mennyi idő után rúgták rá az ajtót, hogy hé haver mi a szar ez? Lassan, gyorsan, soha? Szolgáltató jelenthet?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #164 üzenetére

    "De hogy védik a gyerekeket? Nem látják majd a meztelen képet…na bumm."

    Olvasd el kérlek előtte, hogy miről is szól az imessage fejlesztése mert köze nincs ahhoz, mint amit említettél. Láthatja a meztelen képet, de ha rákattint, hogy valóban látható legyen akkor egyrészt a gyerek kap egy figyelmeztetést, hogy veszélyes lehet az amit látni fog és ha ennek ellenére megnyitja akkor a szülő kap egy értesítést arról, hogy mi történt. Több hír volt kicsi országunkból is, hogy telefonokra küldözgettek képeket a zaklatók. Ez ellen nyújtana védelmet ez a fejlesztés.

    A google appjait is vegye kezelésbe az Apple vagy mi köze van ennek ahhoz amit írtam?
    Ez nem cenzúra hanem biztonsági intézkedés, hisz a küldött kép megtekinthető, de ennek következménye van. A "cenzúra" az lenne ha a google letakarítaná a youtube-ról az oda nem illő tartalmat.

    Minden megkerülhető a gyerek whatsapp-al is levelezgethenek majd az ios 15 megjelenése után. De azért ne vezessék be mert máshol vissza lehet élni ezzel és megtalálják a kiskaput?
    Ha az ablakon könnyedén bemászhat a bűnöző akkor az ajtót se zárjam mert felesleges?

    Annyira nem kell azért sírni. Az apple 1 évvel ezelőtti floridai lövöldözés után is elhajtotta az FBI-t annak ellenére, hogy a 2016-os eset után elvileg egy izraeli cég fel tudta nyitni a telefonokat. Akkor sem segített az Apple és tavaly sem.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #167 üzenetére

    Amikor elfogynak az érvek és bizonyítékok akkor jöhet a "sértegetés" vagy mi ez a kép?. Szép kis vitakultúra, sajnálatos, de nem meglepő.

    Lehet feleslegesen de kicsit magamra vettem. Kiindulhatunk abból, hogy ha valaki mond valami akkor alapvetően úgy kezeljük, hogy igazat mond mindaddig míg ki nem derül, hogy hazudik. De a kép alapján kezdhetjük, úgy is, hogy hazudik és bizonyítsa be, hogy nem így van.

    sh4dow pl. hozott konkrét példákat, amivel érvelt az igaza mellett. Én is több cikket belinkeltem, hogy szerintem miért nem eszik annyira forrón a kását. "Személyeskedéssel" nehezebb közös nevezőre jutni főleg úgy, hogy még a tervezett újítások működésével sincs mindenki teljesen tisztában. Amúgy a vitát szakmaiabban is rövidre lehetne zárni, ha például mémek és jelzők helyett belinkeli valaki végre, hogy miért törvénysértő a nagyobb tömegeken alkalmazott fokozott ellenőrzés.
    Egy törvény az USA-ból vagy bármi. Szerintem egy vita során nem nekem kellene bizonyítanom, hogy igazatok van e. Ha tényleg létezik beismerem, hogy tévedtem és ez egy létező-kézzelfogható veszély, ami ellen fel kell szólalnia a lehető legtöbb embernek. De addig ez az egész csak feltételezés semmi más.

    Szerencsére nincs időm naphosszat itt véleményt csereberélni ezért úgy terveztem , hogy megköszönöm ezt a jó kis vitát és lelépek. De ez így a végére szerintem teljesen felesleges volt..

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #198 üzenetére

    Teszi ezt (csak) azzal amit fel akarsz tölteni. Ha kikapcsolod akkor nincs scan.

    "Az új kriptográfiai módszerekkel ezek a hash-ek felhasználhatóak ahhoz, hogy beazonosíthatóak legyenek azok az iCloud Fotók fiókok, amelyekben olyan képek vannak, amelyek ismert CSAM tartalmak, és csak azokról a képekről szerezzen információt az Apple, amelyek ténylegesen CSAM képek, anélkül, hogy bármelyik másik fotó a szórásba kerülne.
    Ez az azonosítási módszer a private set intersection (PSI) kriptográfiai technológiát használja, amely anélkül állapítja meg, hogy van-e egyezés, hogy felfedné az eredményt. A PSI használatával az Apple képes anélkül megismerni, hogy egy kép hash-e egyezik-e ismert CSAM kép hash-ével, hogy bármi más, ilyen tartalommal nem rendelkező képről bármit is megtudna. A PSI egyúttal a felhasználót is megakadályozza abban, hogy kideríthesse, van-e egyezés.
    A készülék ezután létrehoz egy kriptográfiai biztonsági vócsert (cryptographic safety voucher), ami az egyezés eredményét tartalmazza kódoltan. Ezen túl titkosítja az adott kép NeuralHash hash-ét és egy vizuális származékot (visual derivative). Ez a vócser a képpel együtt feltöltésre kerül az iCloud Fotókba. Ezután egy másik technológia, a threshold secret sharing segítségével a rendszer biztosítja, hogy a biztonsági vócser mindaddig nem értelmezhető az Apple számára, ameddig az adott fiók esetén át nem lép egy küszöbértéket az ismert CSAM tartalmak mértéke.
    A threshold secret sharing segítségével a titkosított adat több részre van darabolva, hogy a titkosított adat csak akkor legyen visszaállítható, ha átlépi a küszöböt az elérhető adatok mennyisége. Például ha a titkosított adat 1000 darabra van felosztva, és a küszöbérték 10, akkor az adat visszaállítható az 1000-ből bármely 10 darab felhasználásával. Ha viszont csak 9 darab van meg, akkor nem állítható vissza.
    Amennyiben megtörtént a küszöb átlépése, a technológia csak akkor teszi lehetővé az Apple számára, hogy elvégezze az emberi ellenőrzést. A küszöbérték úgy lett beállítva, hogy kifejezetten magas pontosságú legyen, és így ne jelölhessen meg fiókokat hibásan. Ezt pedig követi az emberi ellenőrzés minden egyes ilyen jelentés esetén, és annak igazolása, hogy valóban tényleges találatról van szó. Ha ez a helyzet, akkor az Apple letiltja a felhasználó fiókját, és jelentést küld az NCMEC-nek. Amennyiben egy felhasználó úgy gondolja, hogy hibásan került be a fiókja ebbe a szórásba, fellebbezést nyújthat be az Apple-nek a döntés ellen a fiókja visszaállítása érdekében."

    forrás: Szifon

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #197 üzenetére

    Szerintem "semennyien". De azzal egyetértek, hogy ez nem fog kiderülni. Ha az átlag ember dalolva kiadja az összes adatát a googlenek, cserébe egy kis ingyen gmail, drive, fotók táblázatok tattara kedvéért akkor egy nemesebb cél elérése miatt nem hiszem, hogy pont most zárkóznának be. Az átlag ember aki (nem morzsolja el minden telefonbeszélgetés után a telefonját) nem fogja emiatt eldobni a kényelmet magától. Úgy használni egy iphonet mint egy "buta"telefont. Lemondani a készülékek közti szinkronról és hordozható ssd-vel szenvedni. Kilépni az apple idból és elvágni magát az appstore-tól csak azért, hogy egy feltételezett visszaélés során egy feltételezett problémát kiküszöböljön.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #200 üzenetére

    "Adott" esetben jelentsenek is fel.

    De úgy is hozzá lehet állni, hogy ez egy olyan frissítés aminek segítségével a gyanútlan szexuális bűnözöket felderíthetik.
    Vagy: Sajnos ebben az esetben le kell mondanod a szolgáltatásról, de ez egy ingyenes használat esetén szerintem kevésbé sérelmezhető.

    Sajnos egyéb esetben is sokszor változnak a használati feltételek, igaz nem mindig ilyen nagy ügyről van szó. Pl. a Samsung is beszántotta a kedvező áron kínált clout tárhelyét, hogy a helyét átadja a CSAM-el átitatott és jóval drágább Microsoft Onedrivenak.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #202 üzenetére

    Van aki tesz lépéseket. Ti tesztek, akik (és remélem ebben közös véleményen lehetünk) az abszolút kisebbséget "képviselitek". A többség ahogy írtam ennél alantasabb célokért is két marokkal szórja az adatait, majd pont most fékeznek be. Főleg, hogy a média már megrángatta a kis techre fogékony idegeiket azzal, hogy a Pegasus felszínre bukása óta úgy sincsenek biztonságban. Én nem érzem magam Apple hívőnek (de hát melyik őrült érzi magát annak :D) csupán amikor mérlegre pakoljuk a vélt félelmeiteket, én a bizakodásomat rakom a másik oldalra, hogy meg van az esélye annak, hogy kevesebb ilyen elkövető lesz köztünk, ennyi és nem több. Ha az Apple a sötétben jár fedje majd fel egy cicil szervezet és szedjék ízekre de addig én pártolom a dolgot.

    Metafórikusan írtam. Azt hittem, hogy a cégek által hülyére vett felhasználós mém után ez még belefér. Nem fogom visszakeresni de pont én írtam, hogy nekem ugyan túlzás, de megértem azokat akik így védik az adataikat.

    Azt valóban nem fejtettem ki, hogy mit értek buta alatt. 2021-ben szerintem e kellene tolni a sávot felfelé, hogy mit nevezünk butának és okosnak. Szerintem nem ugyanazt mint 20 évvel ezelőtt. Ha nincs cloud, nincs szinkron, continuity és egyéb olyan dolog ami id-hoz kötött nekem az buta, de legalább is butácska. Ezt elsősorban egyébként a hordozható tárolós példádra írtam.

    Nekem úgy tünik, hogy te a kézmozdulatoktól hajolsz el, ami lehet egy integetés de ahogy mondod lehet egy saller is. Megértem ezt az álláspontodat is, én viszont a te példáddal élve nem akarok az utcán ide-oda hajlongva menni hátha egyszer valaki megüt majd. A Pegasus óta pedig szerintem sejthetjük, hogy hajlonghatsz te nyugodtan, mert ha valaki el akar találni akkor el is fog.

    Persze, hogy be lehet csapni. Arra sem kaptam választ, hogy akkor mi lenne ha pl messengeren kapnám az "áldást" egy jóakaromtól. MEnnyi idő alatt kopognának be, hogy hello mi a sz*ar ez?! Gyorsan, lassan, soha?

    Ezt én is kérdeztem tőled, akkor még kiállhattad?
    Idézem: "De hogy védik a gyerekeket? Nem látják majd a meztelen képet…na bumm. Gugli ezer találatot ad ki.
    Ezért ne vezessék be ezt a funkciót mert máshol ezer találatot ad ki?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #204 üzenetére

    Nem kell feladnod. Ahogy a technikai leírásban is benne van, csak ki kell kapcsolnod a cloudot és kikapcsol a scan. A cloud használata során a privátszférád amúgy is veszélyben van, lásd pl.régebben a celebek privát icloud fotóit a különböző chan oldalakon.

    Akármennyire szar tanácsnak tűnik én egyetértek Velizare kollégával. Ha ennyire megrendül a bizalom, ha ennyire (ez nem csak neked szól) tartunk egy adott márka visszaéléseitől akkor tényleg nem azt kell használni.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz bambano #211 üzenetére

    "viszont a pedofil az pontosan tudja, hogy amit csinál, azért sitt jár, ezért ő meg fogja találni a módját, hogy kicselezze ezt a védelmet"
    "és pontosan ezért nincs semmi értelme, mert csak azt az erős kisebbséget fogják elkapni vele, amely egyszerre pedofil és ostoba."

    Biztos vagy te benne? Kaleta neve és a szolgálati számítógépe mond neked valamit? LINK

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz bambano #214 üzenetére

    Egyetérthetünk :D

    De ezt csak úgy lehetne folytatni, ha lenne fogalmunk arról, hogy milyen arányban fordul elő köztük tech szakértelemmel erősen felruházott példány. Ahogy nem hiszem, hogy minden őrült egyben matek zseni is, úgy itt is van némi kétely bennem a képességekről (lásd. a példámból Mr. karrier diplomata uraságot).

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #216 üzenetére

    "12 év alatt értesítést kap a szülő, ha a gyerek megnéz olyan kapott képet. Ha 11 éves 364 napos gyerek kíváncsiságból megnéz egy baráttól kapott képet pl. egy olyan selfie amire kiakad az AI, akkor a szülő is értesítést kap, és pech ha a gyerek nem ellentétes nemű képére volt kíváncsi és a homofób szülő utcára teszi"

    Mondjuk a rendszer előtte felhívja a figyelmét, hogy az elhomályosított kép kéretlen tartalom is lehet és ha mégis megszeretné nézni akkor arról a szülőt is értesíti tehát következménye lesz. Igy dönthet arról, hogy megnézi e vagy sem esetleg másik appot választ. A fiatalkorúnak van választási lehetősége, hogy ne kerüljön bajba. Emellett megvan az az előnye, hogy nem kerül kapásból a szeme elé az, aminek nem kell oda kerülnie és itt ide füzném a digitálisan analfabéta dolgot is. Az apple termékei amerikában (mert első körben mégiscsak ide lett kitalálva a dolog) tech hozzáértéstől függetlenül széles körben használt eszközök. Az Imessage az USA (2020) 3. legnépszerűbb kommunikációs app-ja. Az egyszerűsége és elterjedtsége miatt könnyen elképzelhető, hogy az elkövetők egyik kiemelt célpontja. Elég ha az ottani fiatalok green és blue bubble-ös hülyeségégét felidézzük.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #221 üzenetére

    Nehéz rá a válasz mert pont erről folyik a vita. A technikai oldalát (hash, PSI, cryptographic safety voucher, stb) twofatcat is jól leírta, de ez semmit nem ér mert a vita arról szól, hogy hiszel e az Apple-nem vagy sem. Mert ha egy pillanatra elfelejtjük a számtech órát akkor miről is van szó?
    A bérelt lakásodban ott csücsül a tulaj vak komondora (reméljük senki nem esik el benne :D ) aki kiszimatolja és megjegyzi ha tolod a füves cigit és ha naponta többször is csinálod akkor jelez a tulajnak. A tulaj egy bizonyos “esetszám” után a saját szemével is meggyőződik arról hogy valóban rosszban sántikálsz. Ha ő is kiszagolja a cigi szagát akkor a szagmintát elküldi egy Kertész el aki megmondja, hogy ez füves cigi e vagy csak egy kínai díszkörte bukéja.
    A vita és a kérdésed pont erről szól, hogy mikor vagy nagyobb biztonságban ha a zárt ajtók mögött a vak komondor ellenőrizget vagy a szagmintát nap mint nap elviszi valahova (akit kirabolhatnak, fekete autóba rángathatnak) a futár?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #228 üzenetére

    Beleillene az igaz, de ez a helyzet más. A kutya ebben az esetben nem a kormányé. Amikor leirtam ezt a hszt éreztem, hogy a hasonlat témája nem lesz jó mert erről is megy (vizsgálódhat e a készülékeken) a vita. De a hsz. vége lett volna a lényeg, hogy miért lokálisan történik mindez.Az APPLE SZERINT így biztonságosabb a folyamat. Lokális scan már régóta van pl. fotók app fénykép elemzés és keresés (ahogy az ujjlenyomat ellenőrzése is a készüléken megy végbe). Az újítás ebben az esetben az, hogy a képek teljes elemzése helyett a “megvizsgált” hash továbbküldésre kerülhet, de azt nem érdemes elfelejteni, hogy a képek eddig is elemezve lettek különben nem találta volna meg a cicás képeket a fotók keresője. Az állításuk szerint az adatainkhoz a lokális scan használatával nehezebb a hozzáférés egy 3. fél számára mintha ez a scan is szervereken menne oda vissza. A támadói szerint viszont pont ez adja a meg a lehetőséget a visszaélésekre.

    Megtagadhatod a “lakásod” átvizsgálásának lehetőségét az icloud tiltásával.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz sh4d0w #234 üzenetére

    Ez akár kézzelfogható veszély is lehet, elég ha a tumblr példájára visszaemlékezünk. Igaz, hogy elsősorban a hirdetők miatt szórták ki a felnőt tartalmat, de gondolom az appstore-ba való visszatérésnek a lehetősége is a szemük előtt volt amikor meghozták ezt a döntést (nem közvetett cenzúra?)
    Ez a része kissé álszent elismerem, mert a twitter és a reddit viszont nem került le az alkalmazás árúházból holott tömve van ilyen jellegü profillal. Viszont ha úgy nézzük akkor az említett két appot is törölhette (cenzúra) volna a tartalomra hivatkozva?

    Ki akadályozza meg? Vásárlók?
    Ha egy civil szervezet ezt a megfigyelést/beavatkozást is lefüleli akkor a vásárlók átnyergelhetnek egy “sokkal biztonságosabb” androidos készülékre. Akkor mérlegelhet a cég, hogy mi a fontosabb. Sumákolni a mai világban meg szerintem nem érdemes lásd Pegasus.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz nuke7 #260 üzenetére

    Valóban nehéz példákkal levezetni ezt az egész folyamatot, mert scan már most is van. Beirtam a fotók appba, hogy "kutya" és 239 találatot dobott ki, mert kielemezte a képeimet és tudja, hogy mi van rajtuk. Biztonságosabb lenne ha ezt a helyi elemzést és az eredményt az Apple megsétáltatná egy felhőn keresztül? Hát nem is tudom. Szóval sarkítva szkennelés/elemzés/"megfigyelés" eddig is volt, csak eddig a CSAM adatbázis helyett kutya cica, kerékpár képek adataival hasonlította össze a képeket. Igen sokan pletykálják, hogy a lokális scan (ahogy te is említed) egy újabb lépés lehet a titkosított icloud felé, hisz ezzel a privacy lehetőségek tekintetében még adósok felénk. Az ios 15-el is tettek kisebb lépéseket ez ügyben pl. Hide my email, Private relay és talán kicsit ide illik az App tracking ami szintén tovább fejlődik az ios 15-el. Én amúgy látom annak értelmét, hogy a pedofilok számára nem kívánnak egy titkosított tárhelyet biztosítani, így inkább a feltöltés előtt lerendeznék ezt a problámát.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    Az apple LINK privacy policy-ban ezt találtam:

    "We also use personal information to help us create, develop, operate, deliver, and improve our products, services, content and advertising, and for loss prevention and anti-fraud purposes. We may also use your personal information for account and network security purposes, including in order to protect our services for the benefit of all our users, and pre-screening or scanning uploaded content for potentially illegal content, including child sexual exploitation material. Where we use your information for anti-fraud purposes it arises from the conduct of an online transaction with us. We limit our uses of data for anti-fraud purposes to those which are strictly necessary and within our assessed legitimate interests to protect our customers and our services. For certain online transactions we may also validate the information provided by you with publicly accessible sources."

    2018.01.19-én frissítették.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #290 üzenetére

    A google-Microsoft pároshoz képest aránytalanul kevés feljelentést tettek, egy lehetőség, hogy ezen változtatnának. Az adatgyűjtésre miért lenne szükségük, hisz a Google-el ellentétben az Apple nem reklámcég. Az okostelefonos piac összbevételének több mint 30%-a az ö számlájukra megy és az ezeken realizált nyereség több mint 60%-a szintén oda vándorol. Ha már alternatív célt keresünk a most bejelentett CSAM ügyben én előbb látnám egy új szolgáltatás bevezetésének előkészítését, mint a szimpla adatgyűjtést amit kevesebb haraggal és figyelemmel is megtudna tenni ha nagyon erre "fanyalodnának". A szolgáltatások terén nagyon sokat fejlődtek eddig, elég csak a Musicra, Arcade-ra, Cloud-ra, TV+-ra Fitness-re gondolni. Az appstore 2020-ban több mint 70 milliárdos bevételre tett szert majdnem kétszer annyira mint a Google. Hangoztatták is és a számok is azt mutatják, hogy a szolgáltatásokban van számukra a jővő. Én elképzelhetőnek tartom, hogy ennek az egésznek az a célja, hogy a Cloud fejlesztése által a felhasználókból sajtoljanak ki lényegesen több lóvét mint, hogy ilyen félreérthető újításokkal 1000-el több bűnelkövetőt kapjanak el. Az ios felhasználók vásárlási hajlandósága magasabb mint az androidos táboré, szerintem az Apple nem tenné helyesen ha ennek a kihasználása helyett, egy félreérthető "kampánnyal" elidegenítené őket magától.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #307 üzenetére

    Miért?

    Amúgy az általad közzétett képek alkalmasak arra, hogy az ember hirtelen téves következtetést vonjon le, de annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az Apple által használt CSAM rendszerének egy korai Neuralhash algoritmusát tették közzé tesztelés céljából, aminek használatával egy fejlesztő hamis pozitív eredményt tudott létrehozni. Ezt amúgy az Apple is megerősítette. Az is kimaradt, hogy ez nem a végleges verzió és egy másik fejlesztő a CLIP (ez a neuralhash-hez hasonlóan működik) használatával keresett a képek között ütközést és nem talált. Ez egybevág az Apple azon nyilatkozatával, hogy az elsődleges neuralhash és az emberi vizsgálat között lesz/van egy 2. egyeztető rendszer is ami a vállalat saját szerverein fut majd. Ennek tudtában talán más megvilágításba is kerülhet ez a hash hiba.

    De azt elsimerem és erre Twofatcat világított rá a legjobban, hogy ez az átlag felhasználónak egy annyira nehezen elmagyarázható folyamat, amit lehetetlen az Apple számára is konyhanyelvre lefodítani, hogy már a magyarázkodás is rossz fényt vet az egészre. Teljesen eltereli a figyelmet a célról és csak az odavezető útra koncentrál.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Domonkos #309 üzenetére

    "Mert ebbol az egeszbol felhasznalokent en semmit nem nyerek."

    Ezt nem tudhatjuk, ezért sem érdemes még ítéletet hirdetnünk.
    A legnépszerűbb teória szerint ez alapozná meg az icloud teljes titkosításának lehetőségét. Mielőtt a káros tartalom titkosítva lenne az FBI elöl is, az Apple így akadályozná meg, hogy az illegális tartalom feltöltésre kerüljön a felhőbe. Ennek azért is lehet valóságalapja mert az Apple (ha jól emlékszem) 2019 végén kaszálta el végleg az akkor már évek óta tartó ICloud teljes titkosításának fejlesztését az FBI "aggályainak" hatására. Tegyük fel így teremtik meg a lehetőséget, hogy ezt az opciót megléphessék, ki tudja...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz xZer0kidx #310 üzenetére

    "Egyebkent hogy a tobbire is reflektaljak:"

    Én meg erre is hadd reflektáljak. :) Ők legalább beismerik és ez egy pozitív dolog. Teszt fázisban van ha jó lesz bevezetik ha nem akkor pedig lehet elhalasztják vagy be sem vezetik. Erre a gyakorlatra náluk kicsiben jó példa az ios 15 safari frissítés. A béta6-al táncoltak vissza és gondolták meg magukat a felhasználói visszajelzések alapján. De említhetném a szintén parkolópájára tett Shareplay-t is mert ott is voltak "bizonytalanságok" Így járt a walletbe épített digitális igazolvány is. Más gyártó kiadná így is, remélhetőleg ők majd kiadják akkor ha használható lesz (vagy meggondolják magukat) ez is előfordult már a történelmükben...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz GreenGoblin #312 üzenetére

    Én úgy tudom az iMessage pont a cloud miatt nem teljesen titkos…
    (de javítsatok ki ha tévedek)

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák