Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Eddig én a szerencsések közé tartoztam az Windows Update-ből induló frissítésekkel, remélem, most is így lesz. Mondjuk nálam a Win főként csak játékra van, esetleg némi netezés mag Skype - minden másra Linux.

    (#45) Tapsyfüles Írja, hogy illesztőprogrammal van gondja, felételezem egy rég(ebb)i gépre akarod föltenni. Páromnak volt egyszer hasonló, ott a BIOS frissítése megoldotta a dolgot. Igaz, azt ki is írta a rendszer, ez az üzi azonban sötétben tapogatózás.

    (#12) Looserke Van egy ilyen szériás, külső hangkártyánk, remélem nem csinál az Update belőle papír nehezéket :F

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Kuter #95 üzenetére

    A Disk Cleanupban van egy Cleanup System Files opció is, amit egyes Feature Update-k után érdemes lefuttatni, hogy az előző verzió maradványait kipucolhassa vele az ember. (Kb. mint Linux alatt a régebbi kernel verziók eltávolítása.) Ezáltal több gigát lehet felszabadítani a rendszer partíción. Eltart egy ideig, ez tény, de kb. fél-egy évente csak egyszer kell ránézni és futtatni.
    Persze ha valami speciális/egzotikus programot futtat az ember, ami egy új W10 verzió alatt nem úgy működik, ahogy kéne, akkor jobb, ha megvannak a régi rendszer adatai a roll-backhez. Ezért ennek futtatása nem egyből ajánlott, hanem mondjuk csak 1-2 hónappal a feature update feltelepülése után.

    https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2016/03/04/8084692a-772a-4559-81b7-79e816db425a/resize/770x/0880b1b0c78de4215c5d1d81c8c9ea43/fig-d-2-29.png

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák