Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz aginor #144 üzenetére

    Már bocs, de ezt a magyarázatot egyik segghülye agyhalott fogyasztótól sem fogadom el (ne vedd magadra, nem neked szól). Egy okostelefont beüzemelni és belakni (szinkronizálások, appok letöltése, bloatware-ek letörlése ha lehet, beállítások személyre szabása, stb) egy nagyságrenddel komplikáltabb feladat, mint egy fényképezőgépen a módválasztót rekeszprioritásra tenni Auto ISO mellett és az egyetlen felhasználóra háruló feladat az expozíció kompenzációs tárcsa tekergetése. Azért sem gondolom ezt megugorhatatlan feladatnak, mert mobillal fotózni 100%-ban ugyanezt jelenti (mivel a legtöbb modellben fix rekesz van, így lényegében rekeszprioritást jelent ott is az automata mód és amikor a kijelzőt simogatod, hogy "világosabb" vagy "sötétebb" legyen a kép, az is csak expozíció korrekció). Aki be tudta üzemelni az okostelefonját, attól nem fogadom el, hogy egy hobbi fényképezőgéphez hozzá sem tud szagolni. De ismétlem: A mobil praktikuma érvként nekem tökre átjön, de sokaktól hallom ezt a teljesen értelmi fogyatékos gügyögést, hogy "hát nekem egy rendes fényképezőgép már túl bonyolult lenne". Minden évben új mobilt venni, mérhetetlen tempóban fogyasztani és az emberiséget belefullasztani az elektronikai hulladékba viszont elég könnyen megy, mert egy marketinges csapat azt ígérte, hogy idén már lehetsz még hülyébb a fotózáshoz, mint tavaly.

    (#145) Ba cy lus: Azért a kamera Jpeg mellett szólhatnak még a dinamika korrekciós módok, amik kicsit behúznak a csúcsfényekből és emelnek az árnyékos részeken, jellemzően sokkal jobb minőségben, mint ahogy a mobilok vért izzadnak a feladat felett. Ha jól dereng (sosem használtam) Lightroomban is van valami egyklikkes feljavító funkció, ami talán rá is ereszthető a teljes importra, de ha a kamerából is eleve jól használható Jpeg esik, akkor feleslegesnek érzem egyáltalán elindítani is a képszerkesztő szoftvert. Ha szereted csinálni a Lightroomban piszkálgatást az tök jó, csak ugye a felvetés az volt, hogy egy mobil vagy fényképezőgép hoz jobb "egyklikkes" végeredményt, amit már nem kell toszogatni.

    (#147) Fehér Farkas: Hát mert a mobilok olyan színhelyesek szoktak lenni? :D Még mindig ott tartunk, hogy sok mobilban nincs rendes kalibrált mód. Nekem OnePlus van és itt van D65 fehérpontra kalibrált sRGB és DCI-P3 is, de ezt még mindig sok gyártó leszarja. ahol meg adott, ott is csak az használja, aki tudja is mire szolgálnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák