Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPM

    tag

    válasz Something_ #26 üzenetére

    Hát igen ilyen ez a kapitalizmus, átverik és lehúzzák az embereket ahogy lehet. Eltérve a témától, de egy hasonló történet: a mi falunkban fával fűtenek az emberek, kb 15 éve lett bevezetve a prímagáz, de nem éri meg, ennek ellenére páran váltottak arra, mert az mégiscsak kényelmesebb, nem kell fűrészelni, fát hasogatni stb. Eleinte megfelelő fűtőértékű volt, nem panaszkodott senki, de ahogy az idő haladt egyre rosszabb minőségű volt a gáz, fáztak, akik váltottak. Ment is a panasz a cégnek, persze ilyenkor kijönnek megnézni, hogy megfelelő-e a a gáz összetétele, természetesen amikor vizsgálták, akkortájt jó volt minden, utána nem sokkal megint ugyanúgy fáztak az emberek. Nagy részük visszaváltott azóta.

    Tököm ki van már, hogy gyakorlatilag az összes szolgáltató/multi (bármilyen szektorban), csak a saját érdekeit nézi, minél nagyobb profitra hajt, hogy x milliárd helyet x+1 legyen, amiből még több luxuscikket lehet vásárolni, az egyszerű emberek meg nyomoroghatnak, és ez ellen nem tesz senki semmit, (mindegy, ezt már sok helyen elmondták sokszor).

    Egyébként a mobilszolgáltatást tartom a legnagyobb lehúzásnak, kb 8-10-szeres áron "adják" a percdíjakat, mint amennyibe kerül, és nekik kell a legkevesebbet ráfordítaniuk az infrastruktúrára, leb*sznak egy tornyot és jól van, nem kell foglalkozni a vezetékekkel, nem kell háztól házig kiépíteni a hálózatot, ilyen terhük nekik nincs. És van pofájuk még így is emelni a percdíjakat.

  • MPM

    tag

    válasz bambano #28 üzenetére

    Mindenki a saját érdekeit tartja szem előtt nyilván, rosszul fogalmaztam. De van különbség a kettő között, hogy ők alakítják a piacot, neked meg alkalmazkodnod kell, nyilván ők járnak jobban, ezzel nincs is gond, csak úgy érzem, néha már pofátlanul lehúzzák a népet, lehetnének "emberbarátibbak" az árak.

    Percdíjakra meg onnan következtettem, hogyha a digi tud 2000 Ft-ért (nem saját hálózaton) 1GB-ot nyújtani, akkor VoIP-on keresztül 2,5-3 napot lehetne (alkalmazástól függően) lebeszélni 2000 Ft-ért, akkor mi olyan a drága a telefonálásban? (lehet hogy valamit nem látok át, javítsatok ki)

    (#29) nyergess: +1

  • MPM

    tag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Igen alakítom, de nem úgy tűnik mintha változna, lényegtelen, értem mire célzol.

    Nem egy kategória, de a cél/végeredmény ugyanaz, és sokkal, de sokkal jobban kijössz belőle. Határköltség alatt mit értesz?

    Szerk: (#32) Edenyke: én is erre akartam utalni: nyílt rablás

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák