Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zotyesz66

    őstag

    válasz Epsylon #10 üzenetére

    Mi értelme volna a jóhiszemű felhasználók szopatásának? Szerintem már rég leírta veszteségként ezt a pénzt és most már a Google/Chrome/Android dominancia miatt épp ideje lenne a béna EU-nak a Google-lal is foglalkozni egy kicsit.

  • anulu

    félisten

    válasz Epsylon #10 üzenetére

    saját magukat csak nem lövik szájba :U

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Epsylon #10 üzenetére

    "valakinek a saját termékében arra van köztelezve, hogy más gyártó termékét reklámozza"
    Ez nekem sem tiszta... Ettől függetlenül én is FF-ot használok döntő többségében. Csináljon a FF saját rendszert (ha jól emlékszem már van, vagy csak mobilon?), és abban az lesz az alapértelmezett. Aki akarja úgyis letölt tetszésszerűen egy másikat.
    Ez szerintem egyszerűen egy lobbydöntés volt.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Epsylon #10 üzenetére

    "Mi az, hogy valakinek a saját termékében arra van köztelezve, hogy más gyártó termékét reklámozza/ajánlja fel?? Ez mi?"

    Ez konkretan a MS sajat otlete volt, tessek Ballmernel reklamalni.

    "Az MS helyében én biztosan agresszív megoldást választottam volna."

    Had idezzem sajat magamat:

    Az, hogy az MS kivonuljon az EU-bol (az egyik legnagyobb piacarol), teljes mertekben a fantasy temakorebe tartozik: a reszvenyesek a bejelentes utan masfel perccel Ballmert levaltanak, felnegyelnek, karoba huznak es szenne perelnek, az utodjanak pedig az elso dontese lenne, hogy ezt a hulyeseget visszavonja.

    Ha viszont gondolatkiserletet vegzunk, es feltesszuk, hogy tenyleg meglepik, akkor azt is eleg csunyan megszivna az MS: egyreszt az EU-ban csak azert nem lehet szabadon masolni a Windowst meg a Wordot, mert a helyi torvenyek ezt nem engedik, vagyis valaszlepeskent - legalabbis Fantaziavilagunkban - az EU akar meg is szuntetheti az MS cuccok szerzoi jogi vedettseget. Ez athidalo megoldaskent jo lenne, de ezek utan nyilvan lecsokkene az MS termekek iranti bizalom olyan szintre, hogy mindenki alternativat keresne, marpedig ekkora nagy fizetokepes kereslethez pillanatok alatt megjelenne a kinalat is. Az EU-n kivuli piacokon is eros bizalomvesztest okozna az MS lepese es ennek folyomanyakepp nekiallnanak atallni mas rendszerekre - pl azokra, amiket az EU-ban fejlesztettek ki.

    Nyilvan ekkor meg ott az a lehetoseg, hogy BillG megveszi kilora Busht es az egesz EU-t szarra atomozzak, viszont azert az se egy heppiend, hogy BillG meg Ballmer ulnek az atomovohelyben, eszik a konzervet, aztan egymasra neznek: ''De legalabb nem kellett kirakni a bongeszovalasztot, nem igaz?...''

    DRM is theft

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Epsylon #10 üzenetére

    "Az MS helyében én biztosan agresszív megoldást választottam volna. Mondjuk egy pár évig nem szállítottam volna Európába Windows OS-t. Nem engedélyeztem volna, hogy az európaiak Windows-t használjanak és bannolnám az összes európai felhasználót, akik a MS szerverére csatlakoznak frissítésért, vagy bármi másért.
    A többi OS felajánlja, hogy esetleg a gyári helyett mást, mondjuk IE-t használjak?
    Vagy a törvény csak egy cégre vonatkozik, senki másra?"

    Nem vagy képben, ellentétben Mona Lisával.

    Ha a Microsoft nem szállít Európába Windows OS-t, akkor Ballmer és a teljes igazgatótanács megtanulja gyakorlatban, hogyan kell villámgyorsan elhagyni a Kuiper-övet és lesz helyettük olyan vezetés, ami a tulajdonosok érdekeit nézi - márpedig az az, hogy minél több helyre szállítsanak a cuccból.
    A többi OS nem ajánlja fel, hogy válassz böngészőt, mert egyik piaci szegmensben sincsenek monopolhelyzetben - így aztán gondolom máris érted, miért csak a Microsoftra vonatkozik ez a kötelezettség (amit ráadásul ők maguk találtak ki).

    Ha meg nem érted ezek után sem, akkor javaslom, hogy ne röhögtesd ki Magad többet hasonló tartalmú hozzászólásokkal.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák