Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NZKK

    tag

    válasz sh4d0w #24 üzenetére

    Nem európa a világ közepe, s egyre inkább nem az. csak figyelni kell a tendenciát, még mondjuk 15--20 év és 40 ilyen unfer lépés az EU-tól és akkor az MS is nagyban leszarja az EU-t úgy ámblok.. Távol-kelet is van a világon.

    Oh yeah !

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sh4d0w #70 üzenetére

    Itt a fórumon viszont számít, és pont annyit ér, mint a te véleményed. A tények pedig oly mértékben hagynak hidegen, amennyire irrelevánsak azzal a dologgal kapcsolatban, amivel problémám van.

    Hint: próbálj meg disztingválni a két dolog között, amit pedzegettem, akkor talán leesik, hogy mivel van problémám, vagy mivel nincs. Amíg az az alapállás, hogy az alapján kasztolunk be embereket, hogy ki szerint szarszemétmulti az MS / 2014linuxévi és ki szerint nem, addig tényleg a falnak beszélek.

    Keserű kenyér, mert engem ezek a kategóriák pont nem érdekelnek, ha valaki hajlandó ezt elfogadni, és gyártani nekem egy új panelt a fejében, azzal van vita, a többiek meg vicsorogjanak ahogy akarnak... négy ujj vastagon...

    @Kopi31415: a második bekezdéstől neked is szól a dal.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #138 üzenetére

    Valószínűleg jobban tisztában vannak vele, jobban mint bárki itt a fórumon..

    Mindenesetre az Intel-t is megvágták, és ott ugye az intel nem kicsit volt sáros bajos a két ügyet öszehasonlítani és eldönteni, hogy melyik volt jobban piactorzító, melyik kevésbé, mindenesetre az Intel eddig /tudtommal/ mindent csinált csak nem fizetett...

    Talán járható az Intel féle út is (fellebbezés, pereskedés)
    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #140 üzenetére

    Gondolom most Web Server-ről beszélsz. Van még 1-2 más szerver oldali alkalmazás is.

    Tudja a fene lehet nem lenne olyan trágya a web mint amilyen mostanában, a web2 óta...
    És ezen a gugli meg a többiek sem segítettek

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #142 üzenetére

    gyanítom, ha nincs az IE6-korszak, már jóval előbbre tartanánk a webes technológiákkal
    Persze..

    java script+php. Ez már ne legyen az MS sara.

    Én csak felhasználó vagyok, de kúrvára nem vagyok elégedett a webes technológiákkal, és ez hosszú évek óta nem változott. Még mindig ott tartunk, hogy egy rosszul megírt oldal/script meg tud fektetni egy egész böngészőt, szakadozik, laggol a netezés egyszóval nem nyújt optimális élményt.

    Nem igazán érdekelnek az ilyen olyan HTML szabványok, csak működjön a dolog. De nem működik.
    Mit kaptunk az utóbbi években? Egyre nehezebben blokkolható popupokat, szines világító reklámokat..
    /már ha nem blokkolnám/.

    Nem csak webszerverről beszélek, hanem mindenféle szerverről

    Annyi féle szerver oldali alkalmazás van, mint égen a csillag. A mi cégünk fejleszt például hangposta alkalmazást, Web/Video és Hang konferencia szervert stb stb...
    Azt hinni, hogy egy szerverteremben a Webserver feltétlenül a világ közepe enyhe túlzás.

    Ha ezeken a területeken a MS piacvezető lesz (a következő 5 évben tuti nem) akkor az nem az IE miatt lesz, erről biztosíthatlak, EU szabályozás ide vagy oda.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #159 üzenetére

    azt a piaci szegmenst amiről a szájkarate szól, na azt éppen nem...

    J.

  • anulu

    félisten

    válasz sh4d0w #159 üzenetére

    és döbbennek rá a cégek, hogy szép nagy baklövést csináltak (amelyikekről én tudok), és keresik a lehetőséget, hogy szakítsanak a linux-szal úgy cakk pakk, mert az első hiba után rádöbbentek, hogy a supportra rámegy a gatyájuk is.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • kiskekko

    tag

    válasz sh4d0w #159 üzenetére

    Szerver verziókról nem tudok nyilatkozni mert nem értek hozzá de a desktopok igenis bughalmazok és hozzátenném én örülnék a legjobban hogy ha tudnának már a Windows-ok mellé egy megegyező minőségű és felhasználó élményt nyújtó linuxot állítani. Na de be is fejeztem mert ez nem linux vs windows topik. :)

    "Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz sh4d0w #178 üzenetére

    Ez a ribbon dolog érdekes, de csak nekünk furcsa, mert mi ribbon előtti világban nőttünk fel. Ha a mai fiataloknak tetszik, akkor majd írnak magunak ribbonos verziót LO-ból. Azt nem mondom, hogy másolják le ezeket a dolgokat, de nem feltétlen rossz minden, amit Win alapon kitaláltak.
    A KDE pl. hasonló alap kiépítésben, mint a Wines kezelőfelület és azt mondom hogy nagyon jó is ez, mert egy rendes kezelőfelület ilyen szervezésű, minden ott van, ahol lennie kell. (magán véleményem)

    bambano: a technikai hátteréhez nem értek, egyszerűen csak az a helyzet, hogy ha megfogja valami az embert egy disztróban, akkor már -1 Windows felhasználó. Biztosan meg lehet oldani ezeket a dolgokat úgy, hogy értelmes legyen. Csináltak 2008-ban képernyő olvasásra képes disztrót. Hopp, onnan kezdve elkezdett érdekelni a Linux téma. Ha az a hír nincs IT cafe-n, akkor valszeg még ma sem próbáltam volna ki egyik disztrót sem.

    Nem hiszem hogy a régi út lenne a megoldás, miszerint csak a képzett geekek oprendszere legyen a Linux. Annak sem látom sok hasznát, hogy ArchBangen bash scriptet kellett írnom egy CD lemez fel/le csatolásáért plusz a szkripteket kivezetni a gui-re. Dolgozok, munka után család, aztán kevés idő van az ilyen szopásokra, inkább működjön magától...

    #179:
    Ez szép, de amit én mondok, annak nem igazán kellene kihatással lennie a szerver célokra készült disztrókra.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz sh4d0w #186 üzenetére

    Elolvastam mindkettőt és az összes kommentet.
    Az elsőben nincs semmi furcsa, érthető kérdései vannak a srácnak, nyilván nem akar annyi évet eltölteni a Linux megismerésével, amennyit a különböző Windowsok használatával töltött. Tanulni így is fog sok mindent, de jóval hamarabb elérheti a kívánt szintet.
    A másodikban meg hitvita alakult ki, de egyik fél részéről sem látom a koncepciót, hogy akkor merre kellene folytatni.

    Az meg, hogy egyesek mit szeretnének, kvázi érdektelen. A dolog arra fog elmenni, amerre a nagyobb többség tart. Pár fórum bejegyzés nem fogja megváltoztatni a dolgok menetét, csak rávilágít a dolgok más aspektusaira is.
    Megemlítették, hogy lebutították a Nautilust a 3.6-os verzióban kb. a Wines intéző szintjére. Itt egy elég alapos írásban foglalkoznak ennek az okaival, egy rakás mellébeszélést és ferdítést kielemezve: [link], ami összefügg az egész Gnome3 koncepcióval, ami eléggé hogy is mondjam, khm... Az idézetek stílusa és érvei alapján olyan, mintha politikusok fejlesztenék ezeket.

    Mi vonható le ebből? Majd szépen használnak mást a userek és így ezek a fejlesztések elsorvadnak, vagy észbe kapnak a fejlesztők és normális fejlesztést fognak folytatni. Ergo nem lesz Lindows vagy Winux soha (most nem a Lindows OS és társairól beszélve, hanem disztró szinten), viszont normálisan használható, felhasználói élményt is nyújtó, ingerekben gazdag "asztali" disztrók már most is vannak egy jó ideje, ez pedig a legjobb út arra, hogy a Windows felhasználók tábora csökkenjen, ami mindenki számára csak pozitív dolog.

    *am. szerintem lassan seggbe leszünk rúgva az eddigi 24 off miatt. :K
    Tisztára mintha a számtechboltos topicban lennénk.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák