Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Nagyon nagy teszt!
    Így kissé pofátlanság is :B , de egy fogyasztás/teljesítmény mérés szerintem még jó lett volna. Elvileg a Haswellt lejjebb, a Broadwellt, Skylake-et és szvsz az Ivy-t feljebb tornászta volna.

    (Ill. a HT mérés engem meglepett. Igaz jórészt játékokban, ahol máshogy viselkedhet, de i3-aknál ill. i5 vs i7 egészen más arányt láttam eddig Haswellektől felfelé.)

  • sb

    veterán

    válasz arn #48 üzenetére

    Attól függ melyik szegmenst nézed. Szerintem az Ivy pl. ma is toppon lenne/van ilyen szempontból. (kivéve ha a HT mégis jobb lett, de a tesztből nem ez derül ki...)

    A mobil szegmens viszont nagyon nagyot fejlődött. Akármelyik, 5-15-28-47W szegmenst nézem, de még talán a desktop 65W-ig felnézhetünk. Ott óriási az ugrás. Főleg a Broadwell felett, de szvsz nem csak a 14nm-nek köszönhetően.

    Azért 10, de inkább 5W alatt, az ultramobil részen a f2f csata még várat magára.
    Talán ezért nem annyira hangsúlyos a másik rész amit írsz és amivel teljesen egyetértek. Alulról nagyon jönnek a "kicsik". szerk: és szvsz tarolni fognak. Már csak a hozzáállás miatt is amivel nem hordják ezt a 40 évnyi keresztet.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Auratech #52 üzenetére

    Ez szerintem sokat nem változtat az álláson.
    Persze akinek minden extra teljesítmény kell az kihozhatja (vélhetően magasabb áron) a maxot egy újabb prociból.

    De szvsz átlagot tekintve az a +10% sem váltja meg a világot ami mondjuk egy 4 vs 4.4 vagy 4.4 vs 4.8GHz között van.

    És a Sandy sem rossz tuningra, emlékeim szerint a sláger i5-2500K 4.2-4.5 között pl. vígan elvolt.
    (Nálam a sima i5-2500-nál 3.8GHz a plafon a limit miatt, de ezt pl. feszcsökkentés mellett hozza, szóval elég kellemes.) Bónusz, hogy a kupakkal sincs gond.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #94 üzenetére

    Azért ahogy írtad, itt kérdéses a skálázódás.
    Nézz meg egy 5-15W közötti Core-M vagy U-s mobil Intelt. Hoz 4500 pont körül, vagyis ugyanúgy harmad teljesítmény mondjuk 10W vs 80-100W TDP aránnyal összevetve.

    Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy az Intelnek kell felkötni a gatyát inkább. Bár ebben a szegmensben óriásit fejlődtek, de itt tuti nincs nem ellőtt puskaporuk az utóbbi 3-4 évből. Márpedig látható, hogy az Atomok vagy a Core-M/U család mérsékelten versenyképes még így is. (És akkor az Atomot tekintve finoman fogalmaztam a kvázi ingyen árult SoC-okkal. :) )

    @Rudi, nyilván nem lehetett volna full fogyasztástesztet csinálni, de egy kiszemelt, mondjuk szintetikus tesztben is mutatott volna valamit. Ahogy az 1db játékteszt kb.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #134 üzenetére

    @arn, #149
    csinaltam egy tablat... 45 wattra vetitve azert jocskan fejlodik az intel is, de ketsegtelenul nem olyan leptekkel, mint az ultramobil szegmens - nyilvan ott is lesz belassulas.

    Jó kis tábla. Itt is látszik mennyire fejlődnek de még mindig azt mondom, hogy 5-15W között még nagyobb Intel részről az előrelépés. Viszont ezt is a hajukra kenhetik lassan. Nagyjából egyetértünk és szerintem minden érvet összeszedtünk már ami az Intel ellen mutat, kb minden.

    1. Nagyon fontos a kiemelt szegmens: az ultramobil kategória. Felette lehet akármilyen jó, nem számít mert ez fogja elvinni a consumer piac nagy részét. (De akár a szerverpiac jó részét is ide vehetjük.)
    2. Azért mert egyszerűen nincs többre szüksége a piacnak. Felértek olyan teljesítményszintre ultramobil oldalon ami bőven elég a legtöbb felhasználó legtöbb feladatához.
    3.Hw oldalon is sokkal több a potenciál az "alternatív" (ma sajnos még annak számító) vonalakban:
    - Eleve jobb alulról skálázni mint felülről.
    - Ha a magszám növelést nézzük akkor az a legegyszerűbb kvázi lentről. Ott inkább az sw oldalát kell megtámogatni, de jelenleg még ebben bőven van potenciál, a kihasználása nincs megoldva rendesen. Ez is a "kicsik" felé tolja a mérleg nyelvét, az x86-nál felülről, kevés magon iszonyú nehéz előrelépni.
    - Aztán ott a kihasználatlan igp, gpgpu egy nagyságrenddel nagyobb számítási teljesítménnyel. A 2 pontra visszatérve ez is olyan lökést adhat ami végképp szükségtelenné tenné a nagyobb cpu-kat.
    - Ezekhez persze kell az sw, de ahogy írtad: átlaghasználatra már most is megvan. Az extrákért még fejleszteni kell, de nagy lenne a hozadéka. És ez x86-ra is igaz aminek meg pont a legnagyobb erénye, hogy nem fejlődik. :) Szóval ha maradnak akkor egyre nagyobb lemaradásuk lesz, ha újítanak akkor oda az előnyük.

    Vagyis minden irányba könnyebb látszólag nagyot előrelépni lassan mint amit az Intel kevés mag + x86 oldalról (+gpgpu nélkül) nyom. És ezekben a vonalakban valóban gyengék is, ahogy írtad. A kompatibilitás az egyetlen ütőkártyájuk de lassan elkopik... el kell kopnia. erről szól a gpgpu, HSA... már egy ideje én is ezt vallom, hogy el kell jönnie az időnek.

  • sb

    veterán

    válasz g@bo #165 üzenetére

    Fizikailag nyilván lehetne. És azt is elhiszem, hogy vmi perverzió folytán szükség is van rá 1-2 embernél...

    ...de nem tudom, hogy jött ez ide, mert épp arról értekezünk, hogy a "világ" 99%-ának elég egy ultramobil SoC is lassan bármire.

    Akinek meg annyira kell a kraft annak nem 8 magos, igp nélküli x86 cpu-ért kéne reklamálnia, hanem egy gpgpu-s, HSA-s kódért a használt programjához. (Mivel egy 8 magos 65W cca 160-200gflops lenne, most meg vélhetően egy 7-900gflops, igp-s 4 magos cpu mellett ülsz.)

  • sb

    veterán

    válasz g@bo #169 üzenetére

    Nem kell megvenni. Én is SB-t használok.

    @emvy
    Ami nem párhuzamosítható az jellemzően nem is szokott a leginkább számításigényes feladat lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz emvy #178 üzenetére

    Lehet.
    Bár ezek egyikét sem érzem hétköznapi feladatnak, erre majd lesz kvantumszámítógép.
    Persze lehet, hogy egyszer lesz igény neurális háló alapú AI-ra egy okosórában is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz emvy #226 üzenetére

    Én is úgy tudom, hogy az FFT párhuzamosításával nincs gond. Mpeg-nél a gyakorlatban is megoldott tudtommal.

    Azt, hogy mi kell még spektrális számításokhoz passzolom.
    Ahogy a GUI témában sem ismerek semmi igazán számításigényes feladatot, de majd a link alapján utánanézek.

    Viszont az eredeti kérdésre visszatérve:
    "Ezek a problemak akar egy jatekban is elofordulhatnak, ill. a 'hetkoznapi problemak' nem szerepelt a hozzaszolasodban, mint kitetel."
    Valóban utólag tettem hozzá pontosításképp de attól még teljesen jogos. Nézd meg miről beszélünk: consumer termékekről, ezeknél nem merül fel igényként ilyen jellegű feladat. Cserébe viszont:
    1. ott van jelenleg is bármelyik igp-s prociban a teljesítmény 60-80%-a érintetlenül (sokszor még a cpu magokban is, nem csak az igp-ben)
    2. pár nagyságrenddel több feladat létezik amire VAN hatékony párhuzamosítható megoldás és VAN igény is a consumer piacon. Mégsincs kihasználva.

    Szóval elmélkedhetünk neurális hálózat alapú számítási feladatokról és lehet, hogy egyszer átlagos igény is lesz pl. ilyen alapú arcfelismerésre egy átlag okosórától is, de addig a jelenlegi, valós erőforrások és feladatok kapcsán kellene a temérdek lehetőséget kihasználni.

    Elméletben persze igazad van, mindenre jobb (és ingyenes) megoldás a fizika egyszálas gyorsítás de sajnos ez egy nagyon ideális (és pazarló) megoldás. És látszik az utóbbi 10 évből, hogy nem is működőképes. Sem high end sem a ultramobil szegmens nem erre megy.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz gbors #243 üzenetére

    Azt is vegyük hozzá, hogy normál esetben azért egységnyi teljesítmény ára csökkenni szokott nem növekedni.
    Így ha nem a durván elszállt árú modelleket nézzük, hanem aminek alig emelkedett az ára ott sincs túl sok okunk örülni. Ugyanazt, vagy kicsit jobbat kapunk 4-5 év elteltével kb. ugyanolyan áron.
    Ez önmagában visszalépés.

  • sb

    veterán

    válasz gbors #249 üzenetére

    Szerintem ugyanaz az aspektus amit írtál.
    Van persze igazuk másoknak is a USD árfolyamban, stb... de amit leírtál az áll: ha nem is minden modell és nem 2x árra, de azért van bőven ami bedrágult a 4-5 évvel ezelőtti árakhoz képest.

    Ehhez tettem hozzá, hogy ráadásul ha csak kicsit drágultak vagy szinten maradtak az árak már az is szar helyzet, mert nem ez a szokás.

  • sb

    veterán

    válasz aerosmith #247 üzenetére

    Valóban nem jó az ár/érték aránya egy új cpu cserének, de ha szóba jöhet használt, az már megéri.
    A 30% előrelépés helyett lesz mondjuk 20%, cserébe az upgrade a töredékébe kerül.

    Plussz azért vannak egyéb hozadékok: pl. fogyasztás/teljesítményben már nem acélos a 750. Ha fontos a halk gép azon is bőven lehet spórolni.

Új hozzászólás Aktív témák