Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz BiP #10 üzenetére

    "Csak utólag "bosszantó", hogy ilyen mesés haszonból, lottónyereményből, stb. kimarad az ember."

    Ne bosszankodj, a mesés bukásokból is kimaradsz.
    Én régen tőzsdéztem (hál istennek null szaldósan szálltam ki belőle), na ott is volt egy csomó átlagember aki látta hogy az OTP milyen szépen ment fel 9000 forintig, jól be is vásárolt mert kiszámolta hogy micsoda mesés haszna lesz, aztán amikor fél év múlva 5000-et, 1 év múlva 1500-at ért egy OTP részvénye, akkor már piszkosul bánta hogy hitt a mesékben.

    Van egy régi tőzsdei mondás, ami kiválóan alkalmazható minden hasonlóra is beleértve a bitcoint és tsait:
    Ez egy kiváló módszer arra, hogy egy nagy halom pénzt csinálj egy sokkal nagyobb halom pénzből :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz -Skylake- #15 üzenetére

    Szerintem meg csak annyi derült ki hogy te nem tőzsdéztél 2008-ban.

    De örülök a sikerednek, a lottón is nyer valaki, a piramis játékon is nyer valaki, a félkarú rablón is nyer valaki, de azért maradjunk annyiban hogy a emberek jelentős többsége inkább bukik a dolgon. A tőzsdén (ami sima szerencsejáték) az átlag emberek 99%-a bukik.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz -Skylake- #20 üzenetére

    Nézd, elég nagy tévedésben vagy a tőzsdét illetően.
    Ez nem egy szakma. Ez egy szerencsejáték.

    Azon egyszerü oknál fogva hogy az égvilágon semmilyen ráhatásod nincs hogy hogyan változik az árfolyam.
    Bármi, ismétlem bármi amiről te úgy gondolod hogy megvan a "tuti" stratégiád, az nem több mint amikor a félkarú rablón a delikvens ismételgeti hogy "most már adni fog a gép". És amikor "ad a gép" akkor szentül meg van győződve róla hogy az az ő tuti stratégiája miatt van.

    Rajzolgathatod a gyertyákat, meg olvasgathatod a céges jelentéseket, mind ez mit sem ér a valóságban.
    Szóval én örülök neki ha nyereséges vagy, de azt tanácsolom fogd a pénzed és fuss amig lehet. Mert amikor a lufi kipukkan (és mindig kipukkan) akkor pont azok szokták lenullázni magukat akik szentül meg van győződve arról hogy ők értenek a tőzsdéhez.

    "Naiv vagy ha azt gondolod, hogy 2008 nem tett jonehany embert gusztustalanul milliomossa."
    Hm... Szerintem te vagy naiv ha azt gondolod hogy a hozzád hasonló átlagemberek lettek milliomosok és nem pedig a te pénzedből lettek milliomosok.

    "Egyebkent igen, nem tozsdeztem 2008ban, de azt mar az elso nap is lattam, hogy shorton ugyan ugy lehet keresni, mint longon."
    De nem is ez volt a probléma ugye tudod? Szivesen elmondom a részleteket, de ez nem ennek a topicnak a témája.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz DithenS #24 üzenetére

    Jaj jaj, istenem hány ilyet olvastam régen hogyha ekkor azt vettem volna meg azt adtam volna el akkor mi lett volna (mind utólag). Meg hogy a többiek azért buknak mert hülyék, de majd ő, majd ő megmutatja...

    Na mindegy, úgy látszik mindegyik generációnak meg kell égetnie magát ezekkel, mindenki csak a saját hibájából tanul.
    A szomorú csak az hogy számtalan ilyet láttam és az emberek nem tanulnak. Pl. 2007-ben kp-ra vettem autót, mindenki ökörnek nézett hogy miért nem CHF-re hát az ingyen van ember...Ja és mindenki kiszámolta hogy 150 Ft a CHF, hogyha nagyon max (ismétlem nagyon max) felmegy 180-ra akkor sincs még semmi gond.
    210-nél meg vitte a bank az autókat. (lakás dettó, náluk meg 250-nél lett teli a gatya).

    A tőzsdén mindenki tudja hogy 1500-nék kellet volna otp-ét venni és 9000-nél eladni, de a valóságban az emberek többsége 6000-nél vett (mondván úgy sem esik már tovább), majd 1500-nál realizálta a veszteséget amikor azt hitte vége mindennek. A másik fele meg 1500-nél állt neki shortolni és a portfolio fórumain még 4000-nél is azt hajtogatták hogy most kell shortolni most már biztosan esni fog... Azóta már 8000 felett jár.

    Na mindegy, én nem akarok senkit sem meggyőzni, majd mindenki megtanulja a leckét.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz quarros #43 üzenetére

    Nézd, ha lenne égetnivaló pénzem, akkor azt biztos nem a tőzsdén égetném el, hanem nők, pia, tengerpart, hajókázás stb ki minek a szimpatikus.
    De még a pókerezés is sokkal élvezetesebb dolog a pénzégetésre, mint a tőzsde.

    Ha pedig befektetni akarnék, akkor szintén utolsó dolog lenne a tőzsde. Ha kis pénzem van akkor
    - megfelelő bankbetét/állampapír (kockázatmentes, nem lesz több pénzed de kevesebb sem). Lehet hogy most kicsi a kamat de kicsi az infláció is és az elmúlt 10 évben azért voltak itt 9-10%-os kamatok is, aki akkor vett hosszú távra az brutál jól járt nulla kockázattal.
    - Magyarországon egészség és önsegélyező pénztárak (szintén szinte zéró kockázat, minimális ügyeskedés) 750 ezer ft befektetéssel 150 ezer forint adójóváírás (=20% elvi kamat 16% gyakorlati)
    -lakástakarék 4 évre max befizetéssel

    Magyar átlagembernek néhány millió ft megtakarítással ezek a legkiválóbb módszerek (szerintem), és persze kell hozzájuk egy kis ügyeskedés, de aki ezeket az ügyeskedéseket nem tudja megoldani az főleg ne gondolkozzon tőzsdében, mert az olyan mintha valaki nem tudna biciklizni sem de azt hinné hogy majd elvezeti a 747-es Boeingot amit most lát életében előszőr.

    Nagy pénzzel:
    nos erről nem tudok nyilatkozni sosem voltak száz millióm ilyen célra.

    "Ezért nem olyan lehetetlen elképzelés az hogy valaki jobban járhat a tőzsdén...."
    Persze hogy nem lehetetlen. Mint ahogy a piramisjátékon is van aki jól jár.
    De a helyzet az hogy az emberek 99%-a bukik rajta és csak 1% nyer, ellenben az emberek 99%-a meg van győződve arról hogy ő lesz az az 1% :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz -Skylake- #49 üzenetére

    Akkor tisztázzuk: lesz@rom hogy mit csinálsz, az sem érdekel hogy egyetemre járás helyett tőzsdézel, a saját életével mindenki azt csinál amit akar.

    Én csak ténymegállapítást végeztem, hogy az átlagemberek jelentős többsége _bukik_ a tőzsdén.

    A vehemens agresszív MLM hálózatos emberekre jellemző ellenvéleményedet meg tartsd meg magadnak.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz BiP #80 üzenetére

    Nézd nyilván semmi nem kompromisszum mentes, de az egészség és önsegélyező pénztár + lakástakaréknál _jelenleg_ nem sok kevésbé kockázatmentes és magas "kamatú" befektetést talál egy magyar átlagember akinek van néhány feles milliója.

    Persze betolhatja tőzsdére is ezt a pár feles milliót, de elég nagy összegben mernék rá fogadni hogy 5 éven belül masszív bukóval fog belőle kiszállni.

    "Aki megtanulja, beletolja az idejét, és van némi kezdőtőkéje, az meg tud belőle élni. Ugyanaz, mint a póker. Sok időt kell áldozni rá, jól kiképezni magad, és akkor lehet vele keresni."

    :DD
    Ez a klasszikus beetető duma minden szerencsejátéknál (meg még az mlm-nél is).

    Ha már valaki errefelé akar mozogni, akkor az igazán tuti befektetés a pókerterem vagy brókercég, a részleteket feljebb már elmondták.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz -Skylake- #96 üzenetére

    Én spec nullszaldósan szálltam ki (lásd legelső kommentem), de nyugodtan fantáziálgass csak tovább.

    Itt eddig részedről konkrétan csak annyi információ hangzott el, hogyha elolvasol napi 1 könyvet a tőzsdéről ami évi 52, akkor k.rva sikeres leszel, mert csak.

    Természetesen ha ez igy lenne akkor sosem lenne tőzsdeválság, mert a tőzsde forgalmának a 99%-át nem az egyedi magánbefektetők adják, hanem a sok milliárd dolláros befektetési alapok, azok vezetői meg csak elolvastak pár könyvet arról hogyan tőzsdézzünk...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák