Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz janos666 #38 üzenetére

    Az UHD BD a 4K-t 60 fps-ig támogatja, 8K-nál jó lenne a 120 fps. Csak megint ott tartunk, hogy a HDMI lesz a szűk keresztmetszet. Mivel a hdmi 2.1 tömörítve támogatja a 8K 120p-t, ez által lehet a jobb lejátszók előnyüket vesztik majd.

    Chroma 4:2:0 8K-nál szerintem elengedhetetlen lesz, így is 4K szintű színfelbontást kapunk, ami több mint bőséges filmes tartalmakhoz. Inkább az ósdi YCbCr helyett kéne alkalmazni a hdr PQ-ra optimalizált ICtCp -t.
    Az a baj az uhd-bd kicsit elkapkodott lett, hiányoznak a statikus metaadatok, a 12 bit (amire optimalizálták az egész PQ-t), jelenleg nem rec.2020 színtérre masterelnek. Igazából a BT.2100 hdr szabványt kellett volna alkalmazni, ami egy évvel az uhd-bd szabvány után született, a Dolby nagyon jól kitalálta ezeket.

    Ezért is várós a 8K szabvány, remélhetőleg kozmetikázzák a 4K hiányosságait és végre egy kiforrott hdr-t kapunk.

    Ezt a szövetség dolgot én is baromságnak tartom.

    Freddy S

    8K BD szabvány még kilátásban sincs, a BDA nyilatkozata szerint. Először a 4K BD-ből szeretnék kihozni a maximumot és így is évről-évre nő az eladásuk. Szerintem ez még egy 4-5 éves távlat.

Új hozzászólás Aktív témák