Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz floatr #155 üzenetére

    az túllihegés, hogy azt látom, az ms minden eddigi húzása monopolista volt?
    az, hogy az ms elindult a szolgáltatások irányába, azért problémás, mert nem úgy indult el, hogy választhatsz, kell-e vagy sem, hanem úgy, hogy monopol helyzetben vagyok, eszed, nem eszed, nem kapsz mást.

    "akkor elkezdhetne saját linux szerver disztrót is írni, amivel szerintem baromira nem akarnak foglalkozni, mert abban semmiféle pénz nincsen": kérdés: van-e az ms-nek saját linux disztrója? helyes válasz: van.

    amiért nettó hülyeség ez az egész az az, hogy azokból a programokból, amit linux szerveren gyakran használnak, szokott lenni natív windowsos cucc. egy nagyon jellemző csomag, amit úgy neveznek a neten, hogy lamp: linux, apacs, mysql, php. php és mysql tudtommal van windowsra, gondolom a php-t begyűrték iis alá, de az is lehet, hogy apacs is van windowsra, sose érdekelt, nem néztem utána. cygwin-en keresztül a unixos parancssori eszközök vannak windowsra, X szerverből vagy 3-at ismerek windowsra, ha nem akarsz vnc-zni. Tehát gyakorlatilag kicserélheted a linux kernelt windows kernelre, mert a szabad szoftveres szorgos emberek portoltak mindent winapi-ra. ha ezt kevesled, van fullos virtualizáció windowsra legalább három: vmware, virtualbox, hyperv.

    szóval milyen létező értelmes igényt szolgál ki az ms ezzel a wsl2-vel?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz floatr #192 üzenetére

    az a te bajod, ha nem követed az eseményeket. az ms-t folyton megbüntetik, rendszeresen perlekedik bíróságokon, stb.

    "mert így konkrétan az egész szakmát hülyézed le, lassan mindenki szembe jön az autópályán.": tehát az a fő érv a konténer mellett, hogy mindenki használja? több példa is van az informatikában, amikor tömegek a rossz lehetőséget választják. itt van mindjárt a windows desktop... :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz floatr #197 üzenetére

    klasszikus érvelési hiba: összekevered a megérteni és az egyetérteni kifejezéseket. én mindent megértek. azt sem vitatom, hogy sokan akarnak konténert használni, mint ahogy azt sem vitatom, hogy desktopon meg windowst akarnak sokan használni.

    én azt vitatom, hogy ha megnézem a konténer mellett és ellen szóló érveket, akkor az jön ki, hogy az ellen nyert. ezek után vitatom, hogy konténerezni szakmailag megalapozott döntés. tehát vagy tájékozatlanul döntenek mellette, vagy olyan vélt vagy valós érvek miatt, amelyek nem tartoznak az it-be.

    oké, sokan akarnak dockert használni. ehhez pontosan miért is van szükség arra, hogy a linux syscall interface alatt még legyen egy windows kernel? ha pedig nem kell alá windows kernel, akkor nyilvánvalóan nem szakmai okok miatt csinálták ezt meg, ami mögött egy érdek lehet: nehogy levedd a windows kernelt a gépedről, mert akkor az ms rosszul jár.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz floatr #202 üzenetére

    úgy érted, hogy amikor azt írtam, hogy nem vitatom, hogy sokan akarnak ilyet használni, abba nem érthető bele, hogy elfogadtam?

    "Te persze babrálhatod a glassfisht, más meg a dockert.": csakhogy ilyen nincs. dockert senki nem babrál, annak nulla értelme van. az állításodat úgy kellett volna helyesen megfogalmazni, hogy te babrálhatod a natív glassfisht, más meg a dockerbe csomagolt glassfisht.

    na mindegy, miután olyan szintű hozzászólásokra kellene válaszolnom (dabadab érezd magad megszólítva), ahova már nem süllyednék, így szakítsuk félbe ezt az egészet. nem vitatkozom tovább, nincs kivel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák