Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urandom0

    aktív tag

    válasz cpt_sanya #28 üzenetére

    Legutóbb egy hálózati megosztást csináltam tudom spec igény ,egy usb-s HDD-t hálózaton megosztani , A hálózati megosztásban rutinos vagyok de az istené nem jöttemrá miért nincs jogom semmire . 5.fórumon volt elrejtve kb az aprósoros résznél mien sor kell hozzá pluszba , hogy működjön

    Mert az mennyivel jobb, mikor a Windows egy hálózati gép elérésénél csak annyit ír ki, hogy "Handle is invalid", ezt is csak WIndows 10 esetén, korábbi rendszerek esetén semmit? És akkor végigpróbálod az összes szóbajöhető lehetőséget, majd miután meguntad, két órát guglizol, mire megtalálod, hogy a KB4480960 és/vagy a KB4480970 frissítés okozza a hibát...
    És akkor eltávolítod a két frissítést, de ez nem elég, még írkálni kell a registrybe is, valamint a gpedit-ben is módosítani kell egy értéket.

    Egyébként a Linuxos programok esetén könnyebb hibát keresni, ugyanis a többségük nem szégyell írni az stdout-ra, így ha terminálba indítod, sok esetben rögtön megvan a hiba. Windows esetén nem divat bármit is írni a standard kimenetre.
    De ha oda nem ír, akkor ír a logba - Windows esetén sokszor oda sem.

Új hozzászólás Aktív témák