Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FatMonster

    tag

    válasz Cifu #9 üzenetére

    Black Friday is megvették a népek, ezt is meg fogják venni.

    (#9) Cifu: Szerintem a te foglalkozásod korlátos, nem? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cifu #9 üzenetére

    Na pont ez az, mindent ami rossz a jelenlegi rendszerrel ezzel a posttal bizonyítottál. Semmi baj nincs a példával.

    A blockhain alapú kriptopénzeknél nincs az a kis összeg, ami gazdátlanul eltűnhet a süllyesztőben vagy épp a semmiből keletkezhet csak úgy. Maga a blockchain gyakorlatilag egy nagy és pontos history láncolat, bármilyen nagy vagy bármilyen kis összegről is van szó, a blockhain pontosan tudja hogy az hogyan/honnan került be a láncba és épp melyik pénztárcában van. Ez az egyik...

    A másik pedig az, hogy a valuta az valuta és kész. Mindegy hogy alföldi gulyás vagyok, vagy jegybankelnök, pontosan ugyan olyan jogaim vannak felette mint bárki másnak. Nincs szabályozó szerv, nincs is szükség mesterséges szabályzásra, blockchain van. Az, hogy létezik és elfogadott ez a koncepció, hogy az én magánszemélyként birtokolt pénzem másmilyen mint az állam vagy egy bank pénze, és hogy ezt a rendszert mesterségesen szabályozni és felügyelni kell, az már elavult, nagyjából a királyok korával együtt.
    Miért? Mert az a bizonyos felügyelőrendszer abszolút nem feddhetetlen... Olyan pénzből dolgoznak ami nincs, úgy adnak ki hitelt vagy épp bankjegyeket, hogy nincs rá fedezetük. Ez csak a bankárok szerint van jól így, nyilván, hiszen ők élnek jól e miatt a csalás miatt.

    Sokan nem akarják megérteni mi a Blockchain, szerintem úgy a legegyszerűbb ha azt mondom, hogy a fizikából az energiamegmaradás törvénye 1:1-ben át van ültetve a pénzügyi világra. Vele a fenti linken látható probléma lehetetlen.

    A BTC meg az altcoinjai, a mögöttük álló senkik, ill. főleg az ahogy ez az egész elindult és ahogy hozzá lehet jutni, az rossz... de a Blockchain mint alap jó, csak akkor lesz majd értelme ha egyik napról a másikra, egységesen és hivatalosan állnak át rá egész országok, egyenlő esélyeket adva mindenkinek a váltásra.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák